Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megőrülök a kullancsoktól!...

Megőrülök a kullancsoktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Két macskám van, és már vagy két hete állandóan kullancs van bennük. Az hagyján, hogy naponta húzom ki belőlük az óriásira dagadt undorító példányokat, de mászkálnak is a bundájukban, meg kipotyognak és a takarón csípem meg őket.

Van, hogy még másnap reggel is fogok a bundájukban. (Nappal kint vannak, éjjel bent.)

Happy pet nyakra csepegtetőt kapnak, de ezek szerint nem használ.

Nem értik, miért nem jöhetnek hozzám, mert kizárom őket a szobából - nem akarok kullancsot.

Mit tegyek? A nyakörv felejtős, mert sok a drótkerítés, nem akarom, hogy fönnakadjanak.


2011. ápr. 2. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám!Kíváncsi vagyok a válaszokra. Mi eddig Frontline-t vettünk, de még így is hemzsegnek benne a kullancsok. Napi 3-4-et biztos kiszedek belőle és a ami a bundáján mászik arról meg ne is beszéljünk.
2011. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul nagyon bújósak, és nem értik, miért zárom ki őket, de undorodom. Most is ott ül a kedvencem az ablakban, és bámul befelé... :-(
2011. ápr. 2. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Frontline combo. A sima Frontline csak bolhára jó, de a combo jó kullancsra. Ha fajtatiszta cicád van, akkor inkább azt az A betűset ajánlom. Nekünk a Frontline bevált.
2011. ápr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly nekem is elég volt a Frontline (Normafa környéke), de idén mintha rá se bagóznának a kullancsok. Most én is keresek valami hatékonyabbat, mert napi 1-2-t én is kibogarászok belőle. Korom fekete macskánál ez külön program.

Amúgy nem olyan vészes a dolog. Én napközben egyébként is kizárom a lakásból míg nem vagyok otthon. Reggel vagy este, akárhányszor hazajön a macska, egy gyors (kb. 30-60 mp-es) átnézés alatt leszedegetem róla a dögöket és kész is van. Simán ott futkorásznak a bundája külső felületén, nem nehéz levadászni őket.


Azt ne felejtsd el, hogy 100%-os védelem nincs. Használat előtt a használati leírást el kell olvasni A-tól Z-ig, abban mindig leírják ezt. A Frontline sem tartja távol, hanem csak kinyírja őket, mikor már rajta vannak a dögök.

2011. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!