Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalommal szenvedek,...

Macskaalommal szenvedek, lehet, hogy valamit rosszul csinálok. Melyiket használjam?

Figyelt kérdés

Menhelyről örökbefogadtunk egy tündéri ivartalanított nöstény cicát.

Rendesen jár az alomra, a probléma az, hogy olvasom, hogy hetente cserélitek az almot, de én már mindent fajtájú és árú almot kipróbáltam és 2-3 nap után nagyon büdi.

Egy 10 kg-os zsák kb. 1 hétre elég.

Feltöltöm 7 cm vastagon a bilijét, szedegetem hűségesen a terméket belőle és mégis pár nap után szagosodik?

Hogyan csináljam és melyik almot használjam?


2011. ápr. 5. 12:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
ha ennyit kipakolsz egy cicusra akkor az valoszinüleg nem csomosodó. Láttál már ilyen almot? olyan lesz töle a pisi hogy egy kb szilvásgombóc méretű golyót tudzs kivenni az alomból.
2011. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Mi is a szilikát macskaalmot használjuk és meg vagyunk elégedve, szerintem ez zárja magába legjobban a szagokat. Egy 3-4 kilós zacskó elég egy cica wc-be és elvileg havonta kell csak kicserélni (mi 2 hetente cseréljük mert 2 macska használja.) Persze a kakit naponta többször is kiszedem.
2011. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nekünk a szilikátos nagyon nem jött be.


Nem azért írom, hogy leszóljam azokat akiknek bejött. :)

Csak ha neked sem lenne jó, akkor ne add fel a reményt. :)


Nálunk kiszedték a golyócskákat, hamar büdösödött és a cicáknak nem tetszett, hogy nem tudják rendesen elkaparni a kakit.


De próba szerencse, tényleg sok embernek beválik, csak ne keseredj el, ha nálatok mégsem. :)

2011. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nekünk is nagyon bejön a szilikátos. Nekem mindig az volt a bajom a szobamacskákkal, hogy gyűlölöm a macskapisi szagot.


Ivartalanított kislányunk van, nekünk is fedeles doboz, és Multifit vagy Vitakraft almot szoktunk venni. Elég drága, de tényleg semmi szaga 3-4 héten át. Sőt mi a kakit se szedjük ki belőle minden nap.

2011. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nekünk a szilikonos nagyon bevált. Egy 3 km-os 1300-1600Ft bárhol, Tesco, de még a Spar-ban is, az 5kg-os pedig 1900Ft körül van, de akár 1 hónapig is elég egy zsák. Mi mindig csak keveset teszünk az alomtálba, 1 kg-nál semmiképp nem többet. Nem kell vastagon, max 3cm legyen, ennyi bőven elég ahhoz, hogy be tudja temetni a terményit. A pisit és a kakit is mindig kiszedjük, minden jól összetapad benne, így nagyon könnyű kiszedni. Ezután hetente (vagy ahogy igényli) mindig után töltjük az almot. Egyáltalán nem büdös, sosem! A cicusunk még sosem piszkított máshová, tehát neki is megfelel így :-)

Úgy 2 hetente azért én mindig kiürítem és Domestos-os vízzel átmosom az alomtálat, fontos a rendszeres fertőtlenítés.

Nagyra becsüllek, amiért menhelyes cicád van, az enyém is utcáról lett befogadva és nagyon szép lett, ráadásul olyan kis hálás! :-)

2011. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek a jó tanácsot és ne haragudjatok, hogy ilyen tudatlan vagyok és butaságokat kérdezek.
2011. ápr. 5. 20:32
 27/29 anonim ***** válasza:

Katzort még nem említették. Olcsó, 300Ft körül van egy kiló, ami kb. 1 hétre elég.

Olyan vastagon rakom ki, hogy még éppen ne érje el az alomtálca alját a macska terméke. Igy az alomtálca tiszta marad, csak az összecsomósodott, elhasznált alom csomót kell kikanalazni és frissel pótolni.

Kötelező naponta tisztítani, mert ezen túl a nedvesség szétdiffundál, könnyebben már szétomlik a csomó, és akkor már nem olyan könnyű csak az elhasznált részt kiszedni.

2011. ápr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Úgy elég egy hétre h mindennap cseréled 4-6 óránként!Nekem 3 macskám van és két zsák elég 1 hétre
2011. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ és tanácsot.

Nagyon aranyos ez a cica, életem legjobb döntése volt

menhelyről hozni, nagyon hálás, máris imádom, az egész család nagyon szereti.

Másfél hétig tart a 10 kg-os zsák.

2011. ápr. 16. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!