Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiállításon versenyző cica...

Kiállításon versenyző cica vagy ivartalanított házikedvenc?

Figyelt kérdés

Nemsokára el kellene döntenem, hogy fiatal Maine Coon-omat vigyem-e a későbbiekben kiállításokra versenyezni, vagy inkább maradjon itthon velem házikedvencként, ivartalanítva.


Érdekelne, hogy a kiállítók anno hogy döntötték el, hogy versenyeztetik a cicájukat.


Mikor megvettem a pöttömöt, gondoltam erre is, aztán megváltozott a véleményem, most pedig az őszi kiállításra már felnőtt cicaként indulhatna. Gyönyörű macska, egy próbát lehet megérne. Tenyésztésen egyelőre nem gondolkodom, nem vonz (bár ez pár év múlva változhat).

(Egyszer már járt a pöttöm kiállításon, nyertes volt az alom, apuka bajnok cicus.)


2011. ápr. 11. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ambíciókat érzel, akkor szerintem próbáld meg az őszi kiállítást.

Utána még mindig lehet ivartalanítani.

2011. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

El kéne gondolkodnod azon, téged mennyire vonz a kiállítás. Elég sok macera van vele, stressz neked is meg az állatnak is. Érdekel annyira a dolog, hogy jó sok időt és energiát rászánj?


Azután ott a következő kérdés, hogy mennyi potenciál van az állatban? A legjobb, ha egy bíró véleményére hagyatkozol, esetleg kikérheted a tenyésztője véleményét is.

2011. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tenyésztője minek adta el? Mert ha kedvencnek vetted, akkor őt kell megkérdezned, hogy egyáltalán alkalmas-e rá. Általában egyébként 3 célra lehet macskát venni:


-kedvencnek, ivartalanítva vagy kötelező ivartalanítással

-kiállításra, de nem tenyésztésre ivartalanítva vagy kötelező ivartalanítással

-kiállításra és tenyésztésre ivarosan


Fentiekből is következik, hogy macskát ivartalanul is lehet kiállításra vinni.

2011. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd el az őszi kiállításra,de figyel ne a verseny cél hajtson,lehet neki cseppet sem tetszik hogy ide oda noszogatod.Itt az ő reagációját is figyeld.
2011. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A cica show minőségű, eddig még nem volt szó tenyésztésről. Ugye ez esetben még egy plusz százast kell neki fizetnem (hiszen így nem lesz ivartalanítva).
2011. ápr. 12. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, a macskákat ivartalanul is lehet kiállításra nevezni. És tenyészteni sem kötelező... Vagyis ha meg akarod mutatni mindenkinek, hogy milyen szép cicád van, de nem akarsz tenyészteni vele, akkor ivartalanítod, majd utána nevezed be kiállításra.
2011. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!