Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miatta nem tudom őket úgy...

Miatta nem tudom őket úgy szeretni?

Figyelt kérdés

Volt egy cicám, a legelső háziállatom volt. Nagyon nagyon szerettem őt, és ő is engem, mindig várt az ablakban, mikor jöttem haza a suliból. Érdekes, mert szinte minden nap más időben jöttem haza, de ő mindig ott várt. Velem aludt, ő ébresztett reggelente, abban az időpontban bújt mellém, mikor kelnem kellett. Szóval tényleg hihetetlen cicu volt. Egy nap nem jött haza, lelki beteg voltam, hogy hol van, mi lesz velem nélküle. Nyugtattam magam, hogy biztos csak el ment kicsit kóborolni, de többé nem jött, és nem várt engem az ablakban.:( Kb. 4éve tudtam meg anyutól, hogy elkapta egy rókacsapda, ők elmentek megkeresni mamával, és megtalálták, de nem tudták nekem elmondani. 10 éve halt meg, azóta van 2 cicám, de szégyen nem szégyen, nem tudom őket úgy szeretni, és nem is fogom soha. Imádom őket, szeretgetem, de mégsem úgy, ahogyan igazán kellene. A mindennapjaimra már rég nincs kihatással a cicám halála, rengeteget álmodok vele, és gondolok rá, de elfogadtam teljesen, hogy ő már nincs.:( Én ennek tudom be azt, hogy a mostani kettő iránt nem érzek akkora szeretetet.


Egyik nap megkérdezte barátnőm, hogy ha vissza kaphatnám a cicámat, de annak az lenne az ára, hogy a mostani kettőt el kellene altatnom,(csak ez a lehetőség élne) akkor elaltatnám-e őket. És kapásból rávágtam, hogy igen.:S

Azóta is borzalmas lelkifurdalásom van.:(


Van még valaki ilyen helyzetben, hogy elvesztette az állatkáját, és azóta nem tud olyan odaadással törődni a többivel?


24L


2011. ápr. 12. 14:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszi:) Lehet, hogy félek őket megszeretni, mert egyszer őket is elveszítem. Nem tudom:S

Az a legrosszabb, hogy értelmetlenül halt meg. Mert, ha öregségében megy el, akkor is fáj, viszont ez az élet rendje. De, hogy egy kib@szott rókacsapda, áh....:( mit érezhetett szegénykém:(

2011. ápr. 12. 21:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a cicádat. De gondolj csak bele, milyen szomorúak lennének a mostani cicáid, ha megtudnák, hogy elaltatnád Őket a régiért. Ők mennek hozzád, szeretnek Téged, Te pedig a régi cicádat szeretnéd, legalább akkora fájdalmat okozol nekik ezzel, mint amekkora fájdalom benned van.
2011. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, és szégyenlem is magam érte, és sajnálom őket. Hisz ők nem tehetnek semmiről, nem tudhatják, hogy miért vagyok velük "távolságtartó", csak feltétlenül szeretnek engem. De én is szeretem őket, tényleg nagyon, az egyik itt szunyál épp az ölemben. Csak ahogy írtam is, mégsem érzem azt az imádatot irántuk.:(
2011. ápr. 13. 19:28
 14/15 anonim ***** válasza:

Én a tengerimalacom halála után voltam így. Megvettem a következő párt, pedig tudtam, hogy nem fogom visszakapni Adolfot a következő kan személyében. Sajnos emiatt el is hanyagolom őket, pedig nem az ő hibájuk, hogy más a személyiségük, alapból, nekem kellett volna gondolkodnom, hogy nem lenne-e korai a vétel..


Világéletemben macskák vettek körül, mamáméknál falun 4-6 mindig volt, ott nem volt kifejezetten olyan, hogy kedvenc. Aztán amikor átköltöztünk másik városba, hoztunk mamámtól egy testvérpárt, sajnos az egyik cicával nem foglalkozott az állatorvos, és meghalt. Ő utána nagyon sokáig bánkódtam, őt szerettem jobban. A tesó viszont már 9 éves lett, tavaly nyáron szántam el magam, hogy ideje egy másik mcsakát is hozni. Olyan, mint az elhunyt cica, csak nőstény. Az "öreg" is elfogadta, mostmár úgy érzem, ki van töltve az űr.

2011. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! Nagyon szépen megfogalmaztad a gondolataidat, amik az enyémek is lehetnének. Pont így éreztem én is egy kutyával kapcsolatban. Ő nem a mi kutyánk volt, de nyaranta mindig ott töltöttem pár hetet, hónapot, ahol ez a kutya, Benő lakott. Benő engem választott gazdájának. Mindig velem volt, mint az árnyékom. Imádtuk egymást. Az ottani lakosok mesélték, hogy abban a 10 hónapban, amit máshol töltöttem, Benőke minden nap ellátogatott a házunkhoz, és megnézte, hogy nem érkeztünk-e meg! Szavakkal nem tudom leírni, hogy mennyire szerettem. Én is azt gondolom, hogy állatban is megvan a nagy Ő, mint emberben. Nekem Benő volt az. Közben itthon is lett kutyánk, Tóbiás, de őt soha nem tudtam úgy szeretni. Régebben volt is emiatt lelkiismeret furdalásom, de már elfogadtam, hogy két embert sem szeretek egyformán, és ez így van jól.
2011. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!