Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám elfogadni, és...

Hogy tudnám elfogadni, és szeretni ezt a kiscicát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy banálisan hangzik a kérdés, de kifejtem. Sajnos meghalt a 4 hónapos, egész család által imádott cicánk. A fiam annyira hiányolta, hogy magunkhoz vettünk egy új macskát. Én természetesen folyamatosan a régi kedvencemet keresem benne, és fogalmam sincs hogy álljak a dolgokhoz. Aranyos, szép kiscica és jóindulatú is, de mégsem megy... Természetesen foglalkozom vele és nem bántom, semmi ilyesmi. Egyszerűen csak képtelen vagyok úgy szeretni, és nem is érzem hogy sikerülni fog. Mivel győzzem meg magam? Hű, most visszaolvastam amit írtam, se füle se farka, de ha valakik voltak hasonló helyzetben akkor érteni fogják mire akarok kilyukadni, és talán adnak egy két jó tanácsot. Köszönöm szépen!
2011. júl. 19. 23:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
nem kell szeretni. A gyereké. Csak gondozd!
2011. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni, hogy ehhez még idő kell. Nehéz egy kedvenc elvesztése, de idővel megbarátkozol vele.


Teljesen természetes, hogy a régi cicát keresed benne, de el kell fogadnod, hogy ő akkor is más. Tudom, nehéz, de adj neki esélyt.

2011. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 sabrina99 ***** válasza:
100%

Egyetértek a második válaszolóval.


Nem kell rögvest megszeretni, az senkinek nem fog menni. Ha a fiad örül neki annak örülj te is. Idővel úgy is megfogod szeretni.

2011. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez a macska totál más mint a másik. És esélyt nem látok rá, hogy csak hasonló legyen. Hogy mondjam... nincsenek olyan "dolgai" amiket imádtunk a másikban. Igaz csak 2,5 hónapig volt velünk, de ilyen macskánk többet nem lesz. És végtelenül sajnálom ezt az új cicát, hogy "nem szeretjük". Az eszemmel tudom hogy szeretni kell, de a szívemmel nem megy.
2011. júl. 19. 23:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, a szeretetet nem lehet. Megértem, hogy a régi cicának voltak olyan dolgai, amik által hozzád nőtt, egyedi lett, nagyon szeretted. A mostanit még nem ismered, majd ő is produkál kedves dolgokat, csak máshogy. Meg fogod szeretni, csak idő kérdése. Ebben biztos vagyok. :-) Sok sikert hozzá!
2011. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jaaaaaj, ne aggódj! Meg fogod szeretni! Minden cica iszonyú aranyos. Most még fáj a másik elvesztése, de meg fogod látni ebben a cicában is a jót. Csak légy rá nyitott. Ne zárkózz el, nyisd ki a szíved felé, és idővel minden megoldódik. A másik miatt meg részvétem! Mi történt vele?
2011. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat! Mi történt vele... hát igen, elég morbid, talán ezért is nehezebb elfogadnom a halálát. Mi öltük meg :'( Festettünk, és miután végeztünk az apám és a férjem tették vissza a franciaágyat a helyére, aláment a cica és ennyi. Senki sem látta hogy a szobában van, és az ágy ellen esélye sem volt :'( Nem szenvedett. Könnyebb lenne megnyugodnunk ha pl betegségben hal meg. De ez az ostoba baki teljesen hazavágott. Képzeljétek a párom mit érez, ő emelte meg azt az ágyat. Leírni nem tudom mennyire fáj nekünk. Páran biztos hülyének néznek hogy mit nyavajgok, "csak egy macska volt", de nem, nekünk családtag.
2011. júl. 20. 10:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Idővel meg fogod szeretni,hidd el.Nekem az 5 éves cicám halt meg,egy "kedves" szomszéd megmérgezte.Láttam,hogy mennyire szenved,és ha csak rá gondolok,már könnyes lesz a szemem(most is).El kellett altatni.A szüleim látták,hogy mennyire hiányzik,hisz együtt nőttem fel azzal a cicával.Másnap rögtön vettek nekem egy másikat.Az elején kifejezetten utáltam,mert piciként egy utálatos cica volt.Én is a régi cicánkat kerestem benne.Pár hónap múlva kezdtem csak el megszeretni.Azóta vele is összenőttem,és már 4 éves.

Egyik cica sem egyforma,ahogy két egyforma ember sincs,nem kell a régi cicát keresni benne.Sajnálom,hogy ez történt,és megértem,mit érezhettek.

2011. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ó szegény cica! Hidd el amúgy itt senki nem néz hülyének! Ez a macskás topic itt majdnem mindenki úgy szereti a cicáját mint a gyerekét, én is :)

Sajnos a cicáknak megvan ez a rossz tulajdonságuk, h észrevétlenül bebújnak helyekre, folyton a lábad alá másznak...stb. Ez egy nagyon szerencsétlen baleset volt, de legközelebb már tudnotok kellm h a macska bizony 1 nanosec.-nyi idő alatt ott van bárhol. Nyugodjon békében a cicus!

2011. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
sztem csak idő kell neked, meg fogod szeretni
2011. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!