Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámat megmérgez...

Mit tegyek a cicámat megmérgezték?

Figyelt kérdés
Reggel nagyon rosszul volt többször is hányt és amikor fel akar állni akkor eldől oldalra és össze esik:/ Biztos hogy mérgezés mert már volt olyan cicám aki belehalt:/ sajnos állatorvosra nincs pénzünk:S Hogy kezeljem itthon? apukám elment a gyógyszertárba venni neki k-vitamint az ugye jó a mérgezésre? 15L Nem akarom őt is elveszíteni.:(
2011. ápr. 21. 13:42
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 14:07

nekem úgy tűnik, inkább te élted bele magad abba, hogy amit te nem tudsz elképzelni, az lehetetlen. Tipikus csőlátás.

Inkább olyan szitukat képzelj el, hogy otthon, bevásárlás előtt (hetente egyszer) a szüleim kértek a kutya apanázsára. Nem, nem fedezte a teljes ellátását, meg a kutya amúgy is házikoszttal vegyes szárazkaját kapott, így nem kellett belőle több kiló az állatkának(tacskó volt a lelkem, zsebkutya). A lényeg nem az volt, hogy én finanszírozzam a kutya életét, hanem hogy a szüleim éreztessék velem már gyerekként is, hogy az állat teher is, nemcsak csupa marcipán és szivárvány vele az élet.

Az orvos igen, mindig az én pénzemből ment. Tudom, hogy nehéz neked ilyen agykapacitással elképzelni, de így volt.


Kérdező: te meg ne kérd ki magadnak az itt elhangzottakat, hanem mutasd meg apukádnak, hogy lássa, mit tegyen a K-vitaminnal.

2011. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:

14:07

Óhéber? LOL WTF? Ez burkolt zsidózás, vagy csak te vagy kötsög?


Amúgy én is úgy voltam, mint az előttem szóló. Gyerekkoromban csak szigorú feltételekkel lehetett először kutyusom, cicám. 14-15 voltam, akkor költöztünk kertesbe, és igen, fizettem a macsek ellátásába.

Nem a pénz a lényeg, z a baj, hogy abszolút nem látod át.

Mivel zsebpénzből ment, így gyakorlatilag apámék fizették azt is... És ha jól olvastam, az előttem szóló is így volt... Ennek nem az a lényege, hogy te kitermelj annyi zsét, amivel aztán elmész kutyakaját vásárolni, hanem az, hogy gyerekként megtanuljuk, hogy a pénz jó, de felelősséggel kell tartozni érte és a kutyáért/macskáért, így sok mindenről le kell mondani. Ennyi. Ez nem biznisz volt a szüleim részéről, hogy na ők aztán nem fizetik a kutyát, hisz ők fizették azt... Ez nevelés, tanítás volt. Nálunk az orvos is így ment.


Úgyhogy a helyes megfogalmazás nem az, hogy "volt pénzem kutyakajára meg orvosra 15 évesen", hanem hogy "volt bennem kellő felelősség 15 évesen". A lényeg ebben a módszerben pedig ez, és nem az, hogy ki húzza le a pénztárnál a kutyakajás zacsit. Remélem, érthető.


Kérdező: hogy van a cica? Teljfölt, joghurtot nem enne? Esetleg kínáljátok meg. Ha nem súlyos a mérgezése, akkor az segíthet neki.

2011. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Nova-9:

14:40 vagyok, igen, teljesen igazad van. Én mindössze 5 hónapig csináltam a zsebpénzes rendszert, mert utána nyáron 16 lettem és elmentem diákmunkára. Ekkor került sor az első orvosi problémára a tacsimnál, így azt már én fizettem, meg onnantól a kaja túlnyomó részét is.

De valóban nem az üzleti oldala a fontos, hanem az elv maga, hogy a gyerek megtanulja, hogy ha valami az övé, akkor azért felelősséggel tartozik... Nem nagy erőfeszítés az egész, de megtérül.


Persze ha ilyesmivel a szülők sincsenek tisztában, akkor nincs mit átadni...


A tejföllel kapcsolatban annyi kiegészítés, hogy sajna az nem jó, mert zsíros és sós is, inkább akkor a natúr joghurt!

2011. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
37%

"Nem a pénz a lényeg, z a baj, hogy abszolút nem látod át."


Hogyne látnám át, futtatjátok magatakokat, ha már okoskodtatok és ez ki is derült akkor pedig elkezditek magyarázni a bizonyitványt.


Nagyon szép amit leirtál, hogy milyen példásan neveltek téged felelöségre és hogy ebben nem is a pénz a lényeg.


Csak azt áruld már el, ha nem a pénz ebben a lényeg csak és kizárólag a felelőségre nevelés, akkor te 15 évesen üres zsebbel - mert üres volt a zsebed - hogyan vitted vagy vitted volna el a megmérgezett kutyádat az állatorvoshoz?

Ott az nem elegendő hogy felelöségteljes vagy, a doki pénzt vár.

Most ha megint szeretnéd beirni ezt a horror sztorit hogy volt egy kis bödönöd rajta 'állatorvos' felirattal és ebbe éveken át gyüjtögetted a pénzecskédet, hátha egyszer majd kell akkor azt javaslom ne tedd, csak kiröhögtetnéd magad ekkora blödséggel. Tételezük fel hogy nem erölteted ezt a sztorit és elismered ilyen bödönöd sosem volt.


Ennek fényében kérdezném én: kutya hazaér rosszul van, doki kell neki azonnal, ahhoz pedig pénz. Pénz nélkül hogy vitted el?

Mégiscsak volt titkos bödön? Nem világos.

2011. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Mi van a titkos bödönnel? Miért lett volna titkos? Baz+ már hányszor leírtam neked, hogy diákmunkán voltam és pénzt kerestem? És igen, tettem el pénzt a kutyára, azért, mert a szüleim ezt mondták, hogy így kell. Volt is, mikor kellett.

Figyelj, ha nem akarod, ne hidd el, én nem akarom "magyarázni a bizonyítványt". Higgy csak azt, amit akarsz. Láthattad fentebb, hogy nem vagyok egyedül ilyen gyerekkori "traumákkal" :)

2011. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
nekünk is alig volt pénzünk amikor a cicánk nem tudott szülni(sőt mind2 cicánkkal ez volt) és kioperálták a méhét, és ez 18000 ft volt de mi össze tudtuk szedni, max lemondtunk arról hogy elmenjünk azon a hónapon plázába menni vagy ilyesmi. de az is lehet hogy túléli a macska , meg adj neki tejet hogy kihánja a mérget, és igyon sok vizet hogy ki ne száradjon. de am nem tom mert nem vok állaatorvos
2011. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Én se értem ezt a bödönözést. Leírtam, hogy hogy ment: zsebpénzből. Ha a kutyának orvos kellett, akkor igen, "feltörtük a malacot". Az enyémet. Nem értem, mit nem lehet ezen érteni.
2011. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

"És igen, tettem el pénzt a kutyára"


Végülis csak az érdekel mi volt ráirva arra perselyre: kutyapénz? Volt fagyis perselyed is? Esetleg mozijegy feliratú bödön?:D


Vagy globál egy helyen tároltál minden pénzt? Mi történt akkor mikor szerdán ezt a pénzt elfagyiztad és csütörtökön a kutya rosszul lett? Gondolom diákhitelt vettél fel.


Miért nem lehet elhinni? Mert egy életszerütlen f@szág, talán ezért.

2011. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Igen, volt külön kutyapénz. Így sosem esett meg, hogy elfagyiztam azt a pénzt. De ezt már leírtam egyszer, sajnálatos, hogy ennyire nem megy a szövegértés.

Sajnálom, hogy ilyen "életszerűtlen f@szsággal" raboltam a drága idődet. Amúgy fogalomzavarban vagy: ez nem életszerűtlen, max tőled idegen. Én sok hasonló felfogású gyerekkel jártam egy osztályba (illetve ez a szüleik felfogása tképpen). Sajnálatos, hogy másoknak a szüleik nem tanítják meg így gondozni az állatot, csak odalökik, hogy "ni, cica, milyen aranyos", aztán a gyerek pár hét után tojik rá. Ha minden gyereknek lenne ilyen "lecke" gyerekkorában, nem lenne olyan sok ehhez hasonló kérdés itt sem... Így nevezt f@szságnak a dolgot. Te óhéber.

2011. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

:)

Egyetértek, előző.

Kedves kekeckedő hozzászóló! Ha igazi f@szságot akarsz olvasni, akkor nézd újra a hsz-eidet, főleg ezt a bödönöset, amiben gyakorlatilag össze-vissza beszélsz. Nem kellene f@szságnak nevezni olyasmit, ami nemhogy értelmetlen, hanem kifejezetten jó dolog. Hogy ritka? Hát lehet, ettől még nem lesz f@szság.

Szerintem neked valami más bajod van. Talán hogy anyád nem tanított meg normálisan még csak kommunikálni se. Csak az óhéber megy, mi?

2011. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!