Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámat megmérgez...

Mit tegyek a cicámat megmérgezték?

Figyelt kérdés
Reggel nagyon rosszul volt többször is hányt és amikor fel akar állni akkor eldől oldalra és össze esik:/ Biztos hogy mérgezés mert már volt olyan cicám aki belehalt:/ sajnos állatorvosra nincs pénzünk:S Hogy kezeljem itthon? apukám elment a gyógyszertárba venni neki k-vitamint az ugye jó a mérgezésre? 15L Nem akarom őt is elveszíteni.:(
2011. ápr. 21. 13:42
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

64% kikerestem neked:


A mai napig van kutyám is, cicám is, és mivel ebben nőttem fel, mindig van nekik félretéve pénz (nem sok, öt-hatezer forintra kell gondolni, ezzel egy nagyobb költségű műtétnél is meg lehet indulni abban a klinikában, ahová tartozunk).

15 évesen is volt ennyi pénzem egy dobozban, és ha kellett, előkerült. Aztán nyáron diákmunkából is gyűjtöttem.


Így nem kell fáradnod. Kedves vagyok? :)

2011. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
És volt olyan, hogy hozzá kellett nyúlni ehhez a pénzhez(mármint a kutya számára)?
2011. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Csak egyszer, mikor az egyik kutyámat (már a tacsi utánit) elütötte egy tolató autó. A lábán kellett egy sebet igazítani, varrni, stb.


A többi esetben amúgy mindig csak az éves oltásokra ment a félretett pénz, hála az égnek :)


Neked?

2011. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Nekem 1 kedves szomszéd két macskámat is meghurkolta, megkínozta - szadista állat volt. Mindkettővel sürgősségi alapon kellett dokihoz rohanni, de megmaradtak. Részletben fizettünk, mert ott aztán minden volt :)
2011. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Két hónap fizetési határidő volt műtét után nektek is? Nekünk úgy volt. A kis pénzem arra mindenképp jó volt, hogy ha odavittem a kutyát, tudtam adni előleget, így nem zavartak el, hanem ellátták, a többi törlesztésére meg volt két hónap. Annyi idő alatt meg össze tudtam keresni annyit, takarítottam, gyerekre vigyáztam. :) Néha vicces szitukat szült ez, de szép idők voltak.
2011. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Volt az három is... úgy emlékszem. De már nem tudom, hogy volt a macskákkal. Gyerekre én is vigyáztam a rokonságban, de utáltam :P
2011. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

:)

Szétoffoltunk. Menjünk csetre.

2011. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Menjünk! :)
2011. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Akármit is mondasz vagy gondolsz, nem abnormális és hihetetlen az, hogy voltak/vannak szülők, akik leültették a kiskutyáért síró 15-16 éves gyereket, és elmondták neki, hogy lehet kutya, DE a kutya ezzel-azzal jár, ezért ezt-és ezt kell csinálni, hogy mindene meglegyen."


Ebben amit itt leirtál semmi kivetnivaló nincs, sőt igy normális. Ha valaki ezt elolvassa automatikusan igazad ad neked.

Csakhogy ez a vita nem ebböl 'robbant' ki, igy ez egy csúsztatás, szimpla hazugság, mindössze azért hog kedvezőbb szinben tünj fel.


Ez a vita ebböl itt kezdödött, idézem mindkettötök válaszát a 15 éves lány kérdésére:


"Ha nincs pénz ne legyen állatod."


"Nem kötelező állatot tartani ilyen körülmények közt!"



Mivel ezt szóvá tettem, úgy próbáljátok magatokat igazolni, hogy állitjátok nektek igenis volt kifejezetten állatorvosra félretett pénzetek 15 éves korotokban.

Nos, én nem hiszek nektek.

Nem másról szól ez mint a kezdeti buta hozzászólásotok élét próbáljátok tompítani azzal hogy - ha más nincs - akár magatokat hozzátok fel élő példaként milyen egyszerüen is menne ez ha valaki jó nevelést kapna.

2011. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

A "Ha nincs pénz ne legyen állatod." hsz-t nem én írtam.


Nem akarok kedvezőbb színben feltűnni. Kinek? Miért?


"Nem másról szól ez mint a kezdeti buta hozzászólásotok élét próbáljátok tompítani azzal hogy - ha más nincs - akár magatokat hozzátok fel élő példaként milyen egyszerüen is menne ez ha valaki jó nevelést kapna."


Én nem akarom tompítani a kezdeti hsz-em élét, vállalom, hogy én igenis úgy gondolom, hogy aki nem tudja finanszírozni, az ne tartson állatot, mert adott esetben szegény állat egészsége az ár.

Viszont én végig a SZÜLŐKET hibáztattam, és nem azt vártam el, hogy mindenkinek legyen pénze 15 évesen. Nem. Hanem a szülőknek legyen. Példaként hoztam fel (egy provokáló hsz-re), hogy nekem saját pénzem is volt, viszont szerintem a felelősség a szülőket terheli: vagy megtanítjuk a gyereket vigyázni az állatra (erre hoztam a saját példám), vagy ők vállalják a költségeket.

A kérdés azon pontján úgy tűnt, hogy a kérdező szülei nem hajlandóak orvoshoz vinni a cicát, ezellen keltem ki.


Utána te rászálltál a "bödön"-kérdésre, és attól fogva már csak neked válaszolgattam, gondoltam (én marha), hogy őszintén érdekel, hogy hogy ment ez nekem gyerekként, de nem, rájöttem, hogy kötöszködsz... Én érintőlegesen említettem meg az egyik hsz-re reagálva, hogy igenis lehetséges 15-16 évesen pénzzel készenlétben állni, a te támadásod miatt lett ebből "lovaglás" a témán... Olvass csak vissza, és látni fogod.


Az, hogy te nem hiszel nekem/nekünk, az a te szíved joga. Engem nem érdekel. Csak emiatt ne kezdd el támadni a többi dolgomat, meg ezért ez a dolog ne legyen "f@szság". Különc vagyok ebben? Hát lehet. De én legalább nem szaladok sírva a gyikra, hogy úristen, mi legyen a macskámmal, mert nem tudom dokihoz vinni...


A hazugság vádját meg kikérem magamnak... Tényleg halvány gőzöm sincs, hogy mi ebben a hihetetlen, de persze nekem mindez természetes, így én nem látom ezt egy kívülálló szempontjából.

Engem így neveltek, és én is így fogom az én gyerkőceimet.

2011. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!