Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen elvagyok keseredve....

Teljesen elvagyok keseredve. Miért csinálta ezt a kutyám az új kiskutyával? Nagyon jó lenne egy pár jó tanács.

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1396944-ossze..

Tegnap írtam ki ezt a kérdést. Tegnap este meg is érkezett a kiskutya. A nagyobb kutyám egy szempillantás alatt megváltozott. Sunyi lett, és irigy. Eddig nagyon jól elvolt más kutyákkal. A kicsit viszont ott támadja meg, ahol csak tudja. Bármit megakar szimatolni, a nagy egyből nekiront. Pedig egyik egyik oldalamon ült,és simiztem, a másik, a másikon. Mikor kicsi arrébb ment, megszagolta a széket, a nagy megharapta. Ha kihívtam pisilni, ahogy belelépett a hóba, akkor is. Nem is próbál barátkozni. Mit csináljak? Segítsetek.


2010. dec. 22. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezzel az is lehet a probléma, hogy a kiskutya az új kutya, körülötte forog mindenki

meg ha szagolgatja a dolgokat, lehet h azért megy neki mert az ő területe (mármint a nagykutyáé)

ez mind dominancia, e pillanatban szerintem a nagykutya a domináns

nem akarlak hibáztatni, de a gazdának kéne dominánsnak lennie. am meg az is lehet h a kutya ebbe az 1 évbe nagyon megszeretett téged, és nem tűri h te a másik kiskutyával játszol stb...szóval szerintem itt csak dominanciáról van szó...

2010. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen gonosz, nyilván irigy. Üss rá egyet a nagyra, megtámadja. méretétől függőenpl egy tacskóra ne üss akkorát hogy megszakadjon.De ha pl labrador akkor üss rá erőteljesebbet.
2010. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nemrégen volt gond a dominanciával... Feszegette, hogy hol a határ, de akkor rájött, hogy hiába próbálkozik. Legalábbis nem csinált többet semmit, ami arra utalna, h falkavezér szeretne lenni. Épp ez az, hogy direkt nem foglalkoztam többet a kicsivel, mint vele, hogy ne legyen ez. Egyszerre simiztem őket, egyszerre játszottam velük. A naggyal direkt egy kicsit hamarabb kezdtem mindent, ahogy olvastam. Enni is ő kapott hamarabb, és hagytam, hogy megszagolja a kicsiét is, hogy lássa, hogy ugyanaz.

Csapjak rá? Soha nem bántottam, 1-2* fordult elő, hogy a seggére csaptam, akkor is csak kicsit. Attól félek ettől csak agresszívebb lesz.

2010. dec. 22. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:

A kutyáknál nem úgy van hogy van a falkavezér és a közrendű ebek. A kutyák hierarhiája inkább lépcsőzetes. Szerintem a nagykutya szemtelennek tartja a kicsit, és mindíg jelzi neki, hogy "alatta van egy fokkal"

Ilyenkor ne üsd, hanem kiállts rá, esetleg nyomd le a földre a fejét (erőfitogtatásként) és vond meg tőle a figyelmedet. Ha jól viselkedik, mondjuk fél-1 óráig jutalmazd meg. Rájön hogy kifizetődő haverkodni az új kutyussal.

2010. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom..erre is számítottam. de nem így viselkedett, hanem rendesen megtámadta a kutyust. Mikor rákiabáltam, megijedtem, mert nem vártam, h ilyen lesz, akkor abbahagyta, és hanyatt vágta magát. Most egyszerűen nem merem a kicsi közelébe engedni, mert egy év alatt megismertem, és látom, hogy úgy néz rá, hogy amint tudja nekiugrik.
2010. dec. 22. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ezt ütögetéssel kéne elintézi. Attól csak még frusztráltabb lesz a nagy kutya, méginkább megerősíti benne a gazdi, hogy ennek a kicsinek nincs itt semmi keresnivalója. Egyébként pedig te is írtad, hogy tudod, hogy semleges területen kéne csinálni.


Igazából nem értem miért nem tudtad megoldani...


Ezért mondom mindig, hogy második kutyát akkor szabad beszerezni, az elsővel már félszavakból is értitek egymást, simán elirányítgatod a legdurvább ingerkörnyezetben is póráz nélkül. Így ju elég energia és figyelem a kicsinek, mert a naggyal már nem kell foglalkozni. Én pl. nem mernék bevállalni még egy kutyát, pedig az én kutyám bármilyen másik kutyát beenged a területére (mármint nem bírálja felül, ha én beengedem) és jól kijön az ismeretlen kutyákkal is.


Nem akar barátkozni, mert első körben szeretné megmutatni a kicsinek, hogy itt ő az aki a szabályokat felállítja, és aki nem alkalmazkodik az ő szabályrendszeréhez annak nincs helye a falkában. Holott aki szabályokat felállíthat, az normális esetben egyedül te vagy.


Hegyibeszéd vége.


Krízis megoldó javaslatom pedig az, hogy jutalmazd minden olyan viselkedését, ami nem a kicsi felé irányul. Bármit csinál úgy, hogy nem a kicsire néz éppen, azt mindent jutalmazz meg. Ha téged néz, és nem foglalkozik a kicsivel, akkor etesd folyamatosan. Javaslom, hogy egy pár napig a napi kajaadagját falatonként, a kezedből kapja meg, jutalomként alkalmazva. Csak akkor jut kajához, ha nem a kicsit egrecíroztatja. Max pár nap gyakorlással eljuttok odáig, hogy igazából belenyugszik abba a kényelmes helyzetbe, hogy azért kapja a jutalmat, mert nem csinál semmit.

Természetesen ha viszont mozdul a kicsire, akkor azonnal kőkeményen tiltsd le, és zavard is el onnan. Ha ezt nem tudod a tekintélyednél fogva megoldani, akkor kénytelen leszel rátenni a pórázt, és azt megrántani, ha rámozdul a kicsire.


Ha már teljesen közömbösen tűri, hogy a kicsi ugrándozik körülötte, akkor lehet kicsit engedni a szigorból, és minden nem agresszív közeledést a kicsihez megjutalmazni. Lehet, hogy egy hét is kell mire eljuttok idáig. Ha már figyelmen kívül hagyja, akkor lehet felépíteni, hogy szabad vele foglalkozni, de csak szépen. És ha már ez is alakul, akkor jöhet az, hogy kivárod míg hibázik, és akkor nagyon megbünteted. Ez alatt nem azt értem, hogy elvered, hanem azt, hogy elzavarod, eltávolítod a közeledből is, és a kicsi közeléből is, és jó hosszú ideig (legalább egy fél napig) nem is engeded becsatlakozni se magadhoz, se a kicsihez.

2010. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy elzártad. Na ezt nagyon nem kéne. Tessék nekilátni a probléma megoldásának, mert méginkább be fog feszülni ettől.
2010. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem bántom, mert félek, hogy agresszívebb lesz. Azért nem tudtam semleges területen összehozni őket, mert eleve este mentünk a kicsiért, elég messze, és ketten mentünk, mert én tudtam az utat, és amúgy sem hiszem, hogy vezetés közben egy ember tudott volna a kutyára is figyelni. Max a semleges terület előttünk az utca volt, ott találkoztak, oda kivittem a nagyot. Első reakcióként ugatott...másodikként is. Egyébként egy nagyon okos, engedelmes kutyáról van szó. Mindig is jutalomfalattal tanult, amit kérek megcsinálja.

megpróbálom, amit írtál, remélem sikerül, amúgy is ilyesmivel próbálkoztam volna.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Csakkittinek is, bár kissé kioktató volt a hangnem... :D de nem baj...részben megérdemlem, mert nem nagyon merült fel bennem ilyesfajta probléma, mert tök barátkozós a kutyám.

2010. dec. 22. 10:00
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem tévedtem. :D Nincs gond, csak egy "helyrerakó" harapás volt, hogy ne nyúljon a cuccaihoz a kicsi. Szimplán irigy, és nevelőcélzatú a nagy. Ezt sikerült eldöntenünk az állatorvossal, miközben kifigyeltük mi is történik. :D
2010. dec. 22. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

ebből is látszik, hogy nem interneten keresztül kellene kutyát nevelni!!!

keress fel egy házhozjáró szakembert-az interneten tanácsot osztogatókat meg felejtsd el-egy valóban hozzáértő nem ad látatlanban tanácsokat!

2010. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!