Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám duplára dagadt...

A macskám duplára dagadt vérző fejjel jött haza. Mi az isten történhetett vele?

Figyelt kérdés

7 éves herélt macska, nem is szokott sehová eljárkálni... persze éjjel nem tudom mit csinál. pár napja reggel olyan ábrázattal jött elő hogy komolyan azt kívántam bár pusztulna el, az is jobb lenne neki. a feje kb a duplájára dagadt, olyan volt mintha a jobb pofájánál kinőtt volna egy tojás. a jobb szeme nem látszódott ki a beszáradt vértől meg a mocsoktól, azt hittem ki is folyt neki (időközben kiderült hogy hálistennek nem), ömlött a pofájából az a véres nyálkás savó... máshol nincsenek sérülései.

azóta már nagyjából lelohadt az a tojás, meg annyit kamilláztam neki hogy a nagyja rászáradt nem is tudom mit le tudtam szedni a jobb szeméről.

másik macska nem csinálhat ilyet szerintem... mi lehetett??


2011. máj. 7. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
jujj szegény cicaa .. nem tudom hova valosi vagy de van 1 oszt társam az apja állatorvos és az ingyen megnézni elmondaná h mi baja van és ienek de a kezellés pl össze varrás vagy ilyesmi pénz na remélem segitettem irdmeg h hova valosi vagy
2011. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

hidd, el , hogy tályog. legalább 40 éve vannak cicáim,nem pedigrések, sima házik. a kandúrokra jellemző a tályogosodás, és nem okvetlenül verekedés következménye.

a herélt kandúr m esszire elkerüli a csatározást, szóval a legkisebb a valószínűsége, hogy verekedésbe keveredett.

viszont oly mértékben tudnak tályogosodni,az áll, a nyak,a fülek környékén, hogy szinte hihetetlen.

saját szememmel láttam, amikor az egyi cicánk, kb egy deci véres gennyet rugdalt szét a nappaliban.

mindig lekezelem a sebet, de újra feltöltődhet, így végül mindig orvos a megoldás.

nyáron főleg óvni kell a sebet, a mert a legyek is ellephetik.

üdv.-cicás-

2011. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

00:46-os vagyok, most nehogy már neked álljon feljebb, legalább valaki leírta az igazat ha nem is tetszik. A kérdésedre már megadták az egyetlen elfogadható választ: ÁLLATORVOS! Ennyire értetlen vagy hogy nem fogod fel? Lehet hogy ember okozta a sérüléseket, lehet hogy kutya, lehet hogy macska de ez irreleváns mert a legfontosabb hogy orvosi segítségre van szüksége.

Vegyél vissza egy kicsit magadból és inkább gondolkozz el a dolgokon.

2011. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

kedves 00.46-os, azt hiszem nem írtam neked semmi negatívat, mindössze annyit hogy nem ez volt a kérdés, ami igaz is. vagy talán nem? mondtam én hogy nem adtak már kielégítő választ a kérdésre? te sajnos nem tartozol közéjük... inkább te gondolkozz el.


köszönöm a válaszokat, szegedi vagyok egyébként.

2011. máj. 8. 12:43
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem én vagyok az aki a sérült, beteg állatát nem viszi orvoshoz mert nem áldoz rá pénzt, tehát nem nekem kell elgondolkodni. A kérdésedre megkaptad a választ, a véleményt meg fogadd el. A vitatkozás helyett én inkább azon munkálkodnék hogy tudnám a macskámat eljuttatni az állatorvoshoz.
2011. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
az én kutyusom epilepsziás volt, beteg de mégis elvittük orvoshoz pedig 20ezer ft volt ... és mi sem vagyunk gazdagok de egy állat szerintem ér ennyit ha már van, akkor felelősséggel tartozunk nekik!
2011. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
.. Ha az én macskámról lenne szó inkább nem ennék, de mindenáron összespórolnám az állatorvosra a pénzt. Nekem családtag.
2011. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Szégyelljék el magukat a kedves szülők, hasonló jókat kívánok nekik, mint amit ennek a szerencsétlen cicának kellett átélnie!!!!

Hihetetlen hogy milyen "emberek" vannak... Megérdemelnétek egy szép kis feljelentést! Az ilyeneket jobb országokban bilincsbe verve viszik el!

2011. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!