Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicámat kivihetem?

A kiscicámat kivihetem?

Figyelt kérdés
A kiscicám 1 hónapos.Kivihetem már a fűre,körülnézni? Hogy szoktassam magamhoz?(az anyja is velünk él)
2011. máj. 13. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
ameddig nincs meg minden oltása, én nem merném kivinni:S
2011. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. máj. 13. 19:22
 3/10 anonim válasza:
34%
a mi kis falusi macskáink sose voltak beoltva és sose lett semmi bajuk.
2011. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a cicamamával együtt simízd sokat, hogy a kezed mindegyiket egyszerre érje, így hozzászokik, a Te szagodhoz is.ha a nagycica engedi, csak úgy vidd ki fűre,

de lehet, hogy vissza fogja vinni a helyükre.

legjobb , ha együtt viszed őket először ki, és a mamacica látja, hogy nincs veszélyben, ott vagy Te is, akit megszokott.

2011. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a falusi macskáid sosem voltak beoltva, de más meg úgy gondolkozik, hogy szeretné megvédeni az esetleges betegségektől, fertőzésektől, ezért beoltatja. Manapság ugyanúgy rengeteg veszély leselkedik a háziállatokra, mint ránk emberekre.

Engem örömmel tölt el a gondolat, hogy megtettem értük, amit lehetett, és megvédtem őket. Ha nem is mindentől, mert azt úgysem lehet, de sok "fölösleges" bajtól, amiknek a kezelése sokkal többe kerülne, mint egy oltás.

2011. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
persze, hogy kiviheted. Meg szerintem nem annyira fontos az oltás.Vidéken hány cica kap oltást? Egy sem. És egészségesebbek mint a városban tartott cicák.
2011. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt áruljátok már el, mégis honnan tudjátok annyira biztosra, hogy minden egyes vidéki cica egészséges és soha semmi bajuk? Számon tartjátok az összeset vagy mi?:D
2011. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy kis statisztika: a falusi nem oltott, kinti cicák átlag életkora 5-6 év, egy lakásban tartott, oltott, rendesen etetett kb 12-17 év. De több is lehet. Megeszik az egeret, bolhákat férgeket kapnak tőle, gondolom aki nem oltja, nem is féregteleníti :S Fülrühük van, és egyáltalán nem olyan marha egészségesek. Csak elmennek vhova meghalni...

Sztem is oltasd be

2011. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, falun a macska "fogyóeszköz". Egyszer csak nem jön haza, na bumm, szomszéd Julcsa néni úgyis kínálgatott párat, mert az ivaros nősténye újra fialt ötöt, legalább nem agyonverni őket. Ha probléma támad velük (tisztelet a kivételnek), nem viszik orvoshoz, kiviszik a htárba, kidobják. Nekem így lett januárban, fagyba kidobott cicám, akinek szerencsére volt olyan erős életakarata, hogy belógott egy macskaajtón enni és melegedni, úgy tudták befogni.
2011. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Statisztika ide vagy oda azért az oltásokat nem csak hobbiból találták ki.Tény,hogy az enyémnek sincs meg mind1gyik,de a fontosak igen.Lehetnek a falusi macskák oltás nélkül is egészségesek,rengeteg dolog függ a helyes táplálkozástól.Köszi a válaszokat !!!:)
2011. jún. 4. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!