Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan nagy szám egy...

Miért olyan nagy szám egy pórázon sétáló cica?

Figyelt kérdés
Az én macskám lakásban tartott cica, de neki is kell a friss levegő, a mozgás, és ha nem esik az eső, akkor naponta egy órát lent vagyok vele itt a ház előtti füves területen, nagyon élvezi, persze nem lehet úgy vezetni, mint egy kutyát, arra megy, amerre akar, és mindenki nagyon megbámulja, meg odajönnek kérdezősködni. Már arra is rászokott, hogy lent is wc-zik, persze ha a lakásban is kell, akkor ott az alom.
2011. máj. 30. 12:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nem ertem az embereket mert olyan nagy dolog egy porazon setalo macska..nekem egy belga nyuszim van es azt is macskaporazon szoktam setaltatni..:P
2011. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Tôkjò, hogy te is vàllalod ezt! Még itt nyugateuròpàban is ùj dolognak szàmìt, engem is megàllìtanak az utcàn, ha hagyom...

Amùgy az én cicàm lakàsban lakik, elsô emeleten, de a tômbhàz, hàtsò zàrt kertjébe kimehet, sôt még onnan is kijàr, ha ùgy van kedve, bàr most elbizonytalanodtam, mert épp a mùlt héten szerzett be pàr fincsi karmolàst vagy harapàst, amibôl fincsi tàlyog lett a làbàn, de màr javul, hàla az orvosnak meg hogy egybôl vittem.

én is ùgy szoktattam rà, hogy elôszôr itthon ràadtam a nyakôrvet, majd a hàmot, hogy szokja és késôbb odakinn se volt vele gond.

Aztàn egyszer pont egy ilyen ôlbe kaptam mert kutya szaladt felénk szintuàciòban majdnem letépte a fél arcomat, azòta hogyaom, hogy megvédje magàt mert az jobban megy neki mint nekem :) Szòval ezzel vigyàzz nagyon!

Amùgy sokszor làtom én is, meg a szomszédok is meslének, hogy amikor kinn van, elég bàtran viselkedik, de mivel elég kis termetû ezért nagyobb cicàkkal néha akad gondja... De én ùgy vagyok vele, hogy bàrmennyire is féltem, bìzok benne és inkàbb hagyom hadd élvezze a kint tôltôtt idôt, mert tudom, hogy nem megy messzire, szomszédokat nem zavarja, nagyon csendes kôrnyéken lakunk, szòval bìzok, bìzok és bìzok, hogy nagy baj nem lesz. Ha valami van nem sajnàlom a pénzt az àllatorvosra sem, ìgy mindenki jòl jàr, a cica is meg én is :)

Ha egyedûl kiengeded akkor a szoktatàsnàl az elején òrànként hìvogasd (mindig ugyanazzal a hangsùllyal) és hidd el hogy vissz a fog jônni. Aztàn egyre hosszabb idônként, de nàlunk példàul sosincs kinn 5-6 òrànàl tôbbet egyhuzamban. Màr ô is ràszokott arra hogy a dolgàt kinn végezze, de ha itthon éri az inger itt is van neki alom, de kb egy hònapra elég egy sima zsàk. Mit akartam még? Nem is tudom, de kérdezzetek nyugodtan, szivesen mesélek a tapasztalataimròl amit egy igen eleven és akaratos egy éves ivartalanìtott nôstény mellett szereztem! Isteni dolog egy cicàval egyûtt élni!

2011. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!