Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy csinálják azok, akiknek...

Hogy csinálják azok, akiknek a macskája megéli az idős kort? Nekem állandóan eltűnnek, az utóbbi években évente új cicám volt?

Figyelt kérdés
Pedig kettőt fiút ki is ivartalanítottam, de az egyiket(ráadásul sziámi) elütötte 1 autó, a másik meg nyomtalanul felszívódott :(. Rendesen tarom őket, imádom őket, macskakaját kapnak, és ez a hála. Most megint van egy tündéri kis cirmos fiú, és nem szeretném ha ez is eltűnne. Tartsam a lakásban, annyira nem nagy a ház, de a kertben is úgy szeretnek lenni. Vagy csináljam meg hogy ne tudjon a kerten kívül menni? Vagy ez csak szerencse kérdése? Hogy csináljátok idős cica tartók?
2011. jún. 9. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is, kinti cica nem fog túl sok évet megélni... Szóval, én a helyedben nem engedném ki. Mekkora a ház? Ha meg van 50-60 nm, már abszolút jó, pláne egy jó nagy macskakaparóval.

Plusz: mindig kapja meg az oltásait, jó minőségű étel, ivartalanítás, erős kölyök (nem szaporítótól, meg beltenyészetből) és jóeséllyel megéli a 20 évet is.


De alapszabály, hogy hosszú életet a benti cica fog megélni, de akkor minél előbb tartsd csak bent, hogy ne szokjon rá a kintlétre. Házban felnőtt macsek már nem fogja igényelni a kintlétet, ha odabent is megkap minden játékot és mozgást.

2011. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan kijárós cicám aki 8-9 évig élt.

De általában nekem is évente eltűnnek és vagy nem is jönnek haza vagy betegen jönnek meg és az orvos se tudja megmenteni őket. :S

2011. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Második, 8-9 év nem túl sok, bár kijárós cicánál még elmegy. De egy macska 20 évig is simán elél, de annál is tovább. Nem kutya, hogy max. 15 évet éljen.
2011. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kinti-benti cicáink vannak, és az utóbbi 20 évben alig volt olyan, amelyik fiatalon halt meg, általában 14-15 évig élnek, pedig még oltást sem kapott egyik sem. Természetesen ha bármi bajuk van, azonnal jön az állatorvos. Konzervet esznek megspékelve némi nasival, ha mi éppen húst eszünk. Szerintem a hosszú életkoruk inkább a kedvező körülményekkel függ össze: kertvárosban lakunk, az autóforgalom minimális, a környéken vadabb kutya nincsen. Ráadásul a legtöbb embernek van cicája, szóval még elvetemült légpuskásoktól sem kell tartani.
2011. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13:32, akkor ti egy igazi macskaparadicsomban élhettek! Szinte hihetetlen, hogy még létezik ilyen. :)
2011. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi 7 évig falun laktunk, 1-2 évente új macskánk volt, mert vagy elütötte őket a kocsi :( vagy nyomtalanul eltűntek. pedig rendesen voltak etetve, volt helyük is. ráadásul a tesómmal még kicsik voltunk, úgyhogy foglalkoztunk is velük. hát ez van. a macska öntörvényű.
2011. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13:36

Sajnos ezt valószínűleg a macskák is így gondolják, mert az összes kóbor macska és kevésbé kényeztetett szomszéd cica is nálunk köt ki a végén. :)

2011. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ha nem tud kimenni a kertből akkor nagy az esély rá ,hogy nem tűnik el.Persze ehhez nem egyszerű visszahajló magas kerítés kéne ami nem olcsó.Nekem szerencsém volt 14évig élt a cicám ivartalanított lánycica volt és ezért nem volt késztetése elmenni csavarogni.Megelégedett a kerttel és házba is bejöhetett.
2011. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Kölyökkorában vigyázni kell mert könnyen elviszik, elcsalják a kertből a játékos kiscicát.
2011. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1: kinti cica átlagéletkora 4-6 év, ha hozzávesszük h van néhány matuzsálem is ezek között, akkor megkaphatjuk h a legtöbb kinti cica 3-4 évet él. Elütik, megmérgezik, nem kap oltásokat (HA nem kap), verekszik, betegségeket, fertőzéseket kap, bunkó szomszédok kinyírják. És: Royal canint/Acanat általában nem a kinti cicák gazdája vesz!


2: Fajtiszta cicát kintre????? Ezt tuti nem tudta a tenyésztő mert nem adta vna oda!!!


3: ha benti macskád van, az elkezd olyan lenni mint a gyereked. Súlyos ezreket költesz rá, és ez években fejezi ki az eredményt. Prémium táp, prémium konzerv, nyers husi, oltások, ivartalanítás, egy csomó játék, odafigyelsz h eleget igyon, mindig megfelelő hómérsékletben van, tehát tuti nem fagy meg, nem üti el autó, nem mérgezik meg. Mondhatni a cica lesz a ház ura, a szemed fénye, és úgy fogod szeretni, mintha a gyereked lenne, ehhez mérten mindent meg is adsz neki. MINDENT. HÁt ez a hosszú élet titka. Ha neked is rossz minőségű kaját kéne enned, és folyton verekednél, meg átrohangálnál utakon, akkor te sem élnél sokáig. Most nem azt mondom, h te rossz kaját adsz a cicáidnak, mert nem tudom, csak általában a kinti cicákra vonatkoztattam az írásomat.

2011. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!