Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Nem sokára költözü...

Mit tegyek? Nem sokára költözünk! Van egy cicám akit nagyon szeretek, de sajna nem vihetem magammal mert panelba megyünk!

Figyelt kérdés

Nincs hozzá szokva a benti élethez,sem a fürdetéshez!Nem akarom itt hagyni magára!Anyám nem foglalkozna vele!:-S

Ötletek?


2011. jún. 12. 13:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Először is, te kértél tanácsot, tehát igenis nézd el nekünk, ha észt osztunk, mivel láthatólag neked nincs elég!


Másodszor is, kikérem magamnak a stílust, amivel nekem támadsz! Milyen jogom merészelsz így nekem esni?!

Ahogyan én nem ismerlek téged, úgy te sem ismeretsz engem! Honnan veszed akkor a bátorságot, hogy így nekem ess?!


Harmadszor, nem, én valóban nem ismerlek téged, de ha egyáltalán felmerül benned, hogy egyszerűen lepasszolod a macskádat anyukádhoz csak azért, mert a barátod nem képes kompromisszumot kötni, és annyit megtenni érted, hogy elviselje a szeretett háziállatodat, akkor megvan a véleményem róla is, és rólad is.

Bár a leírtak után én bizony elgondolkodnék rajta, mennyire is szereted te azt a cicát...


Ja, és ezer bocs, amiért leírtam, mi mindent tehetnél azért, hogy a macskád veled maradhasson, tényleg. Bocs, hogy tanácsoltam az állatorvost, meg hogy néha keféld át a szőrét. Igazad van, nem ismerlek, nyilván te vagy itt a világ leggondosabb gazdija, hát én kérek elnézést! Gondolom, nincs is szükséged tanácsra, mindent tudsz a macskatartásról, ezért vagy képtelen egymagad megoldani, hogy magaddal vihesd a cicádat.

Akkor bocs! Én kérek elnézést. Ja, és a bicskanyitogató sílus, amivel a torkomnak estél, szintén csak téged minősít. Erről ennyit.


Akkor hagyd ott anyukádnál, aki 2 havonta kimegy külföldre, persze, tök logikus, hogy ott jó helye lesz! De semmi gond, majd megkérhetitek a szomszédot, hogy hébe-hóba nézzen rá a cicátokra, a szomszéd meg majd vagy megteszi, vagy nem. És a cicád akkor vagy éhen hal, vagy nem.

Uff, beszéltem.

2011. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Tökéletesen egyetértek az utolsó válaszoló mind a 2 kommentjével.


Kérdező, neked nem tűnik fel, hogy mindenki azt mondja, hogy vidd magaddal?... ne legyél már ilyen buta..

2011. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok buta!Csak nem vagyok köteles tűrni hogy ok nélkül le minősítsenek!Ennyi!...
2011. jún. 12. 15:08
 14/23 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ne tegyél fel itt kérdést, ha nem tűröd az igazságot, ami néha fáj...


Mégis mit gondolsz, milyen lesz a macskádnak a régi házatokban, mikor anyukád 2 havonta 1x néz rá? Ki fogja etetni, ki fog vele foglalkozni, vigyázni rá? Milyen ember vagy te?

2011. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Állatorvossal véglegesen elaltatni.

// Mert te nem akarod magaddal vinni, anyád nem akar, nem tud vele mint kezdeni, marad a elajándékozás (de nem arra kértél segítséget). Vagyis, kidobhatod hogy majd ellesz (hat nem lesz) vagy... nincs több vagy. //

Esetleg, pontosítsd a kérdést, mit is akarsz tudni?

2011. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha nem akarod magaddal vinni a lakásba, mert a párod nem engedi és más lehetőséged nincs, akkor vagy keress neki gazdit (add örökbe), vagy vidd egy menhelyre, vagy altasd el.

Jobbat nem tudok. Ha szereted a cicád és jó helyen akarod tudni, akkor keresel neki új gazdát. Ha magaddal vinnéd akkor se nagy gond, ivartalanítani kell, akkor nyugis lesz, egész nap úgyis fetreng, játszani kell vele egy kicsit, esténként kicsit megsimizni. A barátoddal is meg tudod ezt beszélni, ha nem akkor felelősen intézd a macsek további sorsát.

2011. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Semmi esetre sem fogom az utcára dobni!Egyesek már fölakarják kötni magukat mert kérdeztem valamit!:-S Én is szeretem az állatokat na de túlzásba nem kell esni!Fura hogy ezt pont én mondom mert a mai napig van hogy megsiratom a régi vagy a mostani állataimat!(20évesen)És többet jelentenek számomra mint az emberek!Mert ők feltétel nélkül szeretnek minket!...
2011. jún. 13. 17:37
 18/23 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor mit vársz, mit mondjuk neked? Miféle tanácsot adjunk még?

Mondtuk, hogy vidd magaddal. Azt írtad, azt nem lehet, mert a barátod utálja őket a lakásban, és te sem szereted, ha bent van a cica, mert koszos, mindent összeszőröz és amúgy is tele van bacikkal, amit kintről szedett össze, mivel állatorvoshoz sem viszed el őt rendesen.


Mondtuk, hogy akkor vidd el orvoshoz, keféld ki a szőrét, oltasd be, kapjon féreghajtót, naponta többször is porszívózz a lakásban, és akkor se a szőr, se a betegség nem jelent problémát. Erre jól leugattál mindenkit, hogy mégis, milyen jogon "osztjuk az észt", és különben is, ne merészeljünk neked ilyen tanácsokat adni.


Mondtuk, hogy akkor hagyd csak otthon, tök mindegy, és szerencsétlen cica boldoguljon, ahogyan tud, aztán majd lesz vele valami. Vagy nem. Neked természetesen ez sem jó, hiszen édesanyád 2 havonta kiutazik, a cicának meg azalatt szépen felkopik az álla, és jaj-jaj, te nagyon szereted... hát, mit mondjak? Nem látszik.


Mondtuk, hogy ha magaddal se akarod vinni, és otthon sem akarod hagyni, akkor legalább intézd felelősen a cicus sorsát, és add oda őt valakinek. Keress neki egy rendes, szerető gazdit, aki törődne vele, és állatorvoshoz is rendszeresen hordaná (ellentétben veled). Erre még csak nem is reagáltál. Illetve csak annyit, hogy te nem vagy olyan ember, aki csak úgy kidobja az állatait.


Mondtuk, hogy altasd el. Erre sem volt semmi reakciód.


És ennyi. Felsoroltuk az összes lehetőséget. Vidd magaddal, hagyd ott, add oda vagy altasd el. Nincs több verzió.


Ja, de. Mégis. AKKOR NE KÖLZÖZZ ÖSSZE A BARÁTODDAL!


20 évesen különben is korainak tartom még az ilyesmit. Maradj otthon te is anyukádnál, és akkor nem kell aggódni amiatt, hogy ki eteti a cicát olyankor, amikor ő külföldön van.

Ha lusta vagy ennyit megtenni a cicádért, hogy időnként kikeféled a szőrét egy kefével, csak hogy ne zavarja a barátodat a szőrhullás, vagy hogy félévente-évente egyszer megmutatod őt egy állatorvosnak, akkor az a véleményem, hogy a felelősségérzeted egyenlő a nullával, így az is korai, hogy elköltözz otthonról. Maradj otthon, és gondoskodj rendesen a macskádról! A pasik ráérnek még. Az összeköltözés meg pláne.


Ennyi lenne. Én felsoroltam az összes lehetőséget; válogass kedvedre.

2011. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Azért ugattalak le mert nincs jogod ilyet írni ha lenne babám azt is lepasszolnám!Valahogy ez szíven ütött!A többire nem is fogok reagálni!Már meg is bántam hogy tanácsot kértem!És nem azért mert fáj az igazság!...Hanem hogy idegenek akarnak kioktatni!Na de hagyjuk is!Ja és majd én eldöntöm mit kezdek az életemmel!...Köszi!Nem kérek több választ!
2011. jún. 13. 18:48
 20/23 anonim ***** válasza:
Te komolyan ennyire buta vagy 20 évesen? TAIGETOSZ!
2011. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!