Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha kint tartom a cicát?

Baj ha kint tartom a cicát?

Figyelt kérdés
Nemsokára hozzánk kerül egy kölyökcica, de sajnos csak kint tudjuk tartani a kertben, ami viszonylag nagy. Sokat olvastam utánuk, és mindenhol azt láttam, hogy a szobacicákról írnak. Ha kint tartom nem fog elszökni? Lenne hőszigetelt háza, meg persze kaja is bőven.. de azért mégis félek :S
2011. jún. 27. 22:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
100% h elfog szökni...nincs vmi olyan szoba, vagy kinti helység ahova belehetne csukni? vagy nincs bekerítve az udvarotok?
2011. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
bent nincsen olyan szoba, de persze be van kerítve az udvar! de gondolom egy macskának ez se akadály
2011. jún. 27. 23:03
 3/14 anonim ***** válasza:

nekünk ahány cicánk volt/van, az mind az udvarban van, mi falun lakunk, elég nagy kertünk is van az udvarhoz, ott is szoktak kóborolni, de ha hívjuk, mindig jöttek.. a kandúrok szoktak néha kóborolni, de nekünk még egy sem tűnt el..

ha tőlünk visznek el cicát, mindig azt mondjuk, hogy egy két napra be kell zárni őket (pl fészer, kamra), hogy szokják meg a helyet..

2011. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A macskának valóban nem akadály, hogy be van kerítve. Pár napra inkább vigyétek be a házba, vagy írtad, hogy lenne hőszigetelt háza, arra tegyetek valamiféle ajtót, és ott legyen pár napig, ugyanis a macska házhoz szokik, ha pedig azt a környezetet szokja meg akkor nyert ügyed van, Viszont, ha még tényleg nagyon pici például pár hetes akkor éjszakára valószínűleg nem fog kint maradni. Egy régi párnát, vagy valami rongyot mindenesetre rakj neki, habár gondolom ezt te is tudod.
2011. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem annyira pici, 6-7 hetes lesz. Akkor pár napra pl. ha este a garázsba tartanánk, akkor úgy megszokná a helyet?
2011. jún. 27. 23:16
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem az első két napon nappalra is csak felügyelettel engedd ki őket, vagy a garázsba legyél velük, utána már elég éjszakára, aztán később úgyis kinéznek maguknak egy tuti helyet estére :)
2011. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A garázs az jó ötlet éjszakára, de ne csak pár napra, hanem néhány hétre, mert a 6-7 hetes az még nagyon picike és védtelen. Bármilyen állat megtámadhatja őt, s ő még nem tud vigyázni magára, hisz' még az anyja mellett lenne a helye, s szopikálnia kellene...

De ha már így esett, vigyázz rá:) Tegyél alomtálcát a garázsba, majd bele végzi a dolgát.


Nekem 11 hetes és még mindig csak felügyelettel engedem ki, bár most már egyre többször és a másik cica meg a kiskutya lefoglalják őt, valószínűleg nem csatangolna el, de nincs félelemérzete, ha átbújna a kerítésen a szomszédba, ott a kutya keresztbe lenyelné:(


Ha a kiscicád elcsatangol, lehet, nem jön vissza, mert bárhol megetetik, oda fog szokni, ha még nem szokott meg titeket.

2011. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodik hozzád a cica nem fog elszökni :) no meg a koszt is sokat számít, mert a sima házicicák általában ott vannak a hol a kaja. A nagymamámnál is egy tucat macska volt és sosem szöktek el, csak miután odakerült két macskanemtűrő kutya lassanként elmenekültek :(
2011. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én szoba cica párti vok, okok: a kinti cica elmegy, persze vissza is tér kajálni. DE: sosem leszel neki annyira fontos, mint egy benti cicának aki veled is alszik meg minden. Továbbá: elütheti autó, verekedni fog, beteg lesz. Ezt komoly költség kikezelni, ha meg nem kezeled, meghal. Mindenképp ivartalanítsd, mert akkor kevéssé fog verekedni meg elkóborolni, ha nőstény nem lesz fölös szaporulat. Ja! A kinti macskák oltása sokkal drágább, mert több dolog ellen kell oltani. A várható élettartama mindezek miatt max. 6 év, ritkán vannak matuzsálem kinti macskák. Nem is beszélve a szemét emberekről, akik megmérgezhetik, bánthatják....

Mindezzel együtt jobb neki nálatok, mint egy menhelyen.

2011. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Legszívesebben én is bent tartanám, de anya nem engedi, mert nagyon kényes a tisztaságra...Na meg persze van egy tengerimalacunk, nem szeretném ha a cica unalmában, vagy csak szimpla vadászösztönből bántaná (bár a malac ketrecben van) Igazából pár ismerősömet is megkérdeztem, ők azt mondták tarthatom kint, ha tudja, hogy itt mindig kap kaját, nem fog elszökni. Ha nagyobb lesz kap nyakörvet is. Amúgy egész nyáron ráérek foglalkozni vele, és vállalnám is hogy pár éjszakát a nappaliban töltsek, ha esetleg oda egy kicsit is beengedné anya.. :)
2011. jún. 28. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!