Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő kutyát szeretnék ....

Őrző-védő kutyát szeretnék . (tenyésztésre és kert örzésére) Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Van egy nagy kertünk sében, és oda szeretnénk venni 2 őrző-védő kutyák . (kan-szuka) Tenyészteni is szeretnénk öket! Nem tudom eldönteni hogy milyen fajta legyen! Lécci segítsetek : ) Eddig leonbergire gondoltunk az mindenkinek teccik .. utánna rotweilert de az anyának nem tetszik nem bizik meg bennük . Angol masztiff , bullmasztiff , német dog .. már mindenen gondolkoztam .. német dog nagyon teccik de apa nem szereti öket ..
2010. aug. 7. 19:01
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztéshez pénz, a fajta szeretete és elhivatottság kell...amit te akarsz az szaporítás, és rohadtul utálja minden jóérzésű állattartó
2010. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdésem ... és most nem értem , hogy mi van akkor ha kiskutyákat szeretnénk .. fajtatiszta kutyákat .. és pénz van .. szeretni fogja öket mindenki !
2010. aug. 7. 19:08
 3/49 anonim ***** válasza:
65%

szerintem a német dog nem örző-védő és a leonbergi sem.

Vedd figyelembe hogy a legtöbb fajtának vannak betegségei és a tenyésztésnél ezek öröklődnek.

Nekem rottweilerem volt9évig, semmi baj nincs velük! minden nevelés kérdése! De ez a fajta hajlamos a rákra és a diszpláziákra.

2010. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%

a tenyésztés egy szakma, amely kiterjedt szakmai-genetikai-történelmi tudást igényel, valamint valóban sok pénzt, munkát, jövést-menést is.

Rengeteg adminisztráció jár vele, igazolásokat kell beszerezni, működési engedélyt, stb...

a szaporítás pedig az, mikor valaki otthon nekiáll össszekotyvaszani két fajtsztá(-nak gondolt) ismeretlen, vagy homályos eredetű kutyát. ezzel sok problémát okozhatsz. persze az is lehet, hogy nem lenne semmi baj, de annyi betegséget, problémát kell kiszűrni a tenyésztés során, hogy csak annak érdemes belevágni, aki rendelkezik mindennel, ami ehhez kell.

eleve a tenyészteni szánt kutyáknak ismerni kell a vérvonalát, csomó genetikai betegséget ki kell szűrni, stb...

2010. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
30%
Amstaff a legjobb!:)
2010. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
azon olyanok mint a steffik nem ?:O ugyanolyanok :O de nem támadnak a gazdájukra ? biztonságos kutyák?:S
2010. aug. 7. 19:20
 7/49 anonim ***** válasza:
78%
baromi sokat érthetsz a kutyákhoz ilyen kérdések alapján, hogy biztonságos-e egy kutyafajta....
2010. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
74%
Már ezekből a kérdésekből is látszik,hogy semmit nem tudsz a kutyákról,és te akarsz kutyákat "tenyészteni"? :D Olvass utána kicsit a dolgoknak.
2010. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
kutyám is van .. most hallotam csak elöször erröl a kutyafajtáról .. -.- szánalmasak egyes emberek az biztos !
2010. aug. 7. 19:29
 10/49 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem el,hogy nem hallottál az amerikai staffordshire terrierről.
2010. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!