Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kertesházban élő cicagazdik!...

Kertesházban élő cicagazdik! Tapasztalataitokat leírnátok?

Figyelt kérdés

Kb. fél év múlva beköltözünk a kertesházunkba. A bökkenő, hogy van egy 6 éves sziámink. Lehet, hogy minden sziáminak a természete ilyen (harap, karmol, nem engedi, hogy simogassuk), de ő különösen gonosz. Azért néha mutatja, hogy szeret, és kötődik hozzánk, de mi félünk, hogy el fog menni amikor elköltözünk.

Jó, tudom, hogy ez ellen sok dolog van, de ezek annyira -véleményem szerint - nem "cicabarátok". Gondolok itt a macskavillanypásztorra, illetve, hogy egész életében egy házban fog lakni, és nem megy ki a normális levegőre. Chip, nyakörv biztosan lesz, de ha elszökik, és megtalálja valaki, annak nem kötelessége visszaadni... Gondoltunk egy elkerített részre a kertben, ahova kimehetnek, vagy, hogy nemsokára szerzünk egy házimacskát, aki megtanítja, hogy maradjon itt (de szerintem ez túl sok változás lenne neki)


Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát? Vagy mit ajánlanátok? Köszönöm a segítséget!


13/L


2011. júl. 2. 12:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

15.43-nak:

Igen, GPS-sel! Majdnem. Van bennük egy belső "iránytű" és emiatt akár 200 km-ről is hazajöhet. Erről személyes tapasztalatom is van. Még gyerek voltam, amikor az odaszegődött cicákat elvitték, méghozzá átvitték a Dunán, és néhány hónap elteltével egyik reggel ott nyávogott az ajtóban. Azonnal befogadtuk:)

Arról nincs tapasztalatom, hogy egy benti cicánál ez hogy működik, de az ösztön valszeg bennük is megvan.

2011. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sztereotípiával is haza tud menni a macska nem csak gps-el. Lessi viszont mivel kutya volt ő tudott térképet olvasni. A fecskék meg csak elbújnak a föld alá télen, mivelhogy az csak klisé, hogy elrepülnek és még vissza is jönnek. Tudod e kliséző, hogy egyáltalán mi az a klisé?
2011. júl. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban h a szobacicák nem helyhez kötődnek és nem fognak 200km-eket vándorolni. És míg a fecskék, gólyák jó része mindig vándorol a macskáknál néhányszor előfordul de többször nem. Ennyi erővel minden ember pénzéhes, mert sokan igen? Stb, stb. Ez általánosítás, ráadásul ismerek egy csomó kinti macskát is akit költöztettek és nem mentek sehova, meg olyanokat is akiket nyáron levisznek Balcsira, ősszel vissza, azt nem mennek sehova, pedig kintiek. Olyat viszont még csak városi legendákból hallottam h ki tudja mennyit vándoroltak h visszatérjenek a házhoz, ahova szoktak. Persze vannak olyan gazdák akikhez én se szoknék, hanem akkor már inkább a bejáratott egerésző helyeimhez ragaszkodnék....
2011. júl. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

20.48-as vagyok:)

Persze, hogy ok nélkül nem fognak vándorolni. Egy szobacica erősen kötődik a gazdához, de ahogy írtad, még egy kinti-benti is. Megszokja az új helyét, örül a gazdinak és kész. Én csak arra válaszoltam, hogy hogyan találna haza. Ez a belső "iránytű" ez tényleg megvan a macskákban.

Az már kérdés, hogy egy olyan cicát, aki csak bent élt, a hosszú út során mennyi baj érheti, hisz' semmilyen tapasztalata nincs, csak az ösztönei.

A kérdező szempontjából a lényeg: cicuskája sehova sem fog vándorolni, pláne, ha jópár napig bent tartja.

2011. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Remélem a három panelba, amelybe eddig összesen élt nem fog családlátogatást tenni! :D

2011. júl. 3. 10:46
 16/16 anonim ***** válasza:
az én cicám egy éves, kan. eleinte, mikor befogadtuk nagyon féltettem és nem mertem kiengedni. (ugyanis az előző cicám szintén kan volt, és eltűnt, az egész környéket teli plakátoltam de nem lett meg) úgy terveztem ez a cica 1-2 hétig bent lesz, aztán majd kiengedem. igaz ő még akkor fiatal volt. először pórázzal vittem ki a kertbe, de az nagyon nem tetszett neki, a földre simult és nem nagyon mozgott. aztán levettem róla a pórázt és hagytam hadd menjen arra amerre akar. persze én ott álltam a teraszon és néztem, nem-e keveredik bajba. aztán egyre többet engedtem ki. én 14 éves lány vagyok és úgy oldottam meg, hogy reggel suli előtt adok neki enni, majd kiengedem. kint van délelőtt és mikor hazaérek beengedem és megetetem. bent van jó ideig, és ha odamegy az ajtóhoz és bámul ki, kinyitom az a ajtót, hadd menjen, majd este beengedem megettem és alszik :) ma már minden nap kijár, télen is, csak akkor rövidebb időre. volt, hogy beteg volt ezért nem mehetett ki, de jól viselte. egyébként ha eteted rendesen, gondoskodsz róla szereted (6 év alatt, ha te gondoskodtál róla BIZTOS megszeretett) biztos hogy vissza fog menni, ha másért nem is a biztos kajaforrásért :) ha meg elkóborol légy türelmes, chippel biztos megfogjátok találni :) majd írj hogy mi történt :)
2011. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!