Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandurnak...

Ivartalanított kandurnak speciális táp?

Figyelt kérdés
Mit tudtok arról, hogy az ivartalanított kandur cicáknak kell-e valamilyen különleges tápot adni? Kizárólag száraztápot eszik, most vettem észre, hogy ivartalanított macskáknak külön táp is van (most van először cicánk, nem vagyok gyakorlott tápvásárló). Az mennyiben különbözik a "sima" táptól?
2011. júl. 6. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanított cicának speciális tápot ajánlott adni, főleg száraztápból, különben beteg lehet (pl. húgykő). Nem tudom, mennyit szánsz rá, elég sok márkának van ivartalanított macskáknak való tápja, állatpatikában, vagy állatkereskedésben tudsz kimérve is venni.


Nemrég voltam állatorvosnál a cicámmal, ő mondta, hogy megelőzésre a legjobb a Hills száraztápból a megfelelő fajta, de ebből majdnem 5000 Ft egy kg. Szintén ő mondta, hogy sokat tehetünk a cicáért akkor is, ha naponta, vagy legalábbis a héten többször adunk neki C vitamint (max. 200 mg/nap), mert ez savasítja a vizeletét, és csökkenti a betegség kockázatát. De az is fontos, hogy változatosan egyen a cica, ne csak egyfélét.


Én egyébként Purina One-t szoktam az enyémeknek adni (sajnos 3 cicámból 2 is húgykőre hajlamos), vagy a Frieskies-nek is van vesekímélő változata, azt is szeretik és ezektől nem jön elő a betegség. Illetve száraztápon kívül szoktam nekik még husit, belsőségeket, konzervet, néha házikosztot adni (ha olyan). :)

2011. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az a baj, hogy a konzervektől hasmenése van, olyat nem szeretnénk adni neki. Csirkehúst, cs.májat főzve kap, a Friskies-ben pedig nincs túl sok hústartalom. Körbenézek tápügyben, természetesen a legjobbat fogja kapni (kerül amibe kerül, az állatorvos díja többszöröse a tápnak...)
2011. júl. 6. 10:39
 3/6 Falun ***** válasza:
én cat chow uth-t adok enni a cicámnak
2011. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy adj neki egyszer naponta konzervet is, mert a macskák hajlamosak nem eleget inni, és a húgykő attól is kialakulhat h a pisijük sűrűbb a kevés folyadék miatt. De napi egyszer egy kisebb adag száraz tápot is beáztathatsz vízbe.
2011. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Royal Canin Sterilized, asszem 37 neki a száma, ha nagy mennyiségben rendeled neten (10kg a zsák) vagy kimérve veszed, akkor kb 1800-2000 forintokra jön ki kilója (vagy akciósan még olcsóbbra is). Én ezt adom meg néha Purina One-t, ha nincs éppen RC otthon, abból is van Sterilcat verzió.
2011. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. júl. 7. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!