Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalogatja a ruhámat a...

Miért nyalogatja a ruhámat a 2 éves hím cicám?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves hím cicám. Nincs ivartalanítva. Általában kint van, de néha be szokott jönni. Oda jön hozzám és mindig elkezdi a rajtam lévő ruhát nyalogatni és közben dagaszt. Ha felhúzom a pólómat, akkor keres olyan részt ahol ruha van. A bőrömet nem nyalja csak a rajtam lévő ruhát. Olvastam már az előző kérdéseknél, hogy szeret, vagy kötődik, esetleg koránv álasztották el az anyjától stb... nme tudom valahogy leszoktatni róla? Szeretnék már vele aludni csak nem akarok másnap a nyálban kelni. Nagyon szeretem, de ez egy kicsit zavaró =( Amúgy minden egyes alkalommal ezt csinálja, mióta él!
2011. júl. 10. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Minek akarsz macskával aludni? Allergiát akarsz? Macskaszarban kelni? Hülye vagy? Állatbarát vagyok, én is mindig ölelgetem őket, de akkor is... oO
2011. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Álljál már le te büdös paraszt! Nekem a macskám a mindenem! Tudod feltalálták azt, hogy macskaalom és vannak oltások féregtelenítések, meg ilyenek. Igen a cicám nyáron legtöbbször kint van, de egész télen bent szokott lenni. Szóval fogd be a szádat és pofázzál máshol!
2011. júl. 10. 16:15
 3/8 anonim válasza:
Szerintem aranyos lehet a cicád!! :D Engem ez nem zavarna ha ilyeneket csinálna! :)) Ha nem annyira nyálas akkor aludhatsz vele!
2011. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Énis olvastam a korai elszakítás maitti nyalogatásról meg hogy olykor az emebr fülcimpáját nyalogatják :D

De! Lehet betegség is. Lehet valami hiánya van és azért nyalogatja a ruhát. Egyik ismerősünk macskája a műanyag dolgokat nyalogatta és a kisebb darabokat meg is ette, valamiylen betegsége volt.

2011. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha be van oltva, és rendes körülmények között él a cica, akkor bármikor aludhat veled! ^^ Az én cicám is szokott velem aludni. Egyre viszont vigyázz: ha nyalogatós, akkor a macska képes hajnalban (olyan hajnali 5 körül felkelni) és nyalni-nyalni-nyalni az arcod. Ez jó, örömében teszi, tényleg nagyon aranyos. :) De ha rendszeresen ezt csinálja, akkor a hajnali keléshez jobb hozzászokni.


Amúgy ha nyalogatja a ruhád meg dagaszt, az az ösztöne. Általában azokkal csinálja, akiket legjobban szeret. A korai elválasztás azért az oka, mert egy idő után úgy tekint rád, mintha az anyja lennél. Ebből alakul ki az is, hogy kötődik hozzád, mert olyan vagy neki, mintha az anyja lennél. :)

2011. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak újraéli a kölyökkori szoptatást :D Az én cicám is ezt csinálja, gondolom azért inkább a ruhán, mert az jobban hasonlít a mamija szőrére, mint a bőröd. Ez természetes, de nem hiszem hogy egész éjszaka csinálná, szóval nem fogsz a nyálban úszni. :) Leszoktatni sajnos nem lehet róla.
2011. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Büdös paraszt, ha hallottad volna, mekkorát röhögtem :D Csak ezért megérte leírni :D Am oké, lehet a macskád a mindened, csak nem nagyon értem hogy lehet ennyire ragaszkodni valamihez oO. Részemről még a barátnőimnek sem engedem, hogy leüljenek az ágyamra, tudod mikor engednék oda állatot...
2011. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenki más milyen. Ha mem engedsz oda állatot, nem kell lehülyézni a másikat. Am meg a többi válaszolónak: lehet akkor, hogy azt hiszi hogy én vagyok az anyja. De anyut is ugyanúgy nyalogatja valószínű az ösztönök :)
2011. júl. 11. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!