Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kishúgom szeretne egy...

A kishúgom szeretne egy macskát, de allergiás vagyok rá! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a macskákra, de a kishúgom szeretne egyet.Megmondtam anyukámnak és szerinte közölnöm kell a kishúgommal.De mióta közöltem vele, amikor meglát akkor csak sikít és sikít...Most mit tegyek?
2011. júl. 22. 18:25
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
tényleg köszike és még szerintem em teljesen érett rá.(6 éves) de talán pár év és lehetséges egy hipoallergén macska beszerzése mert a mi családunk(főleg én ) nagy állatbarátok vagyunk csak egyesek nem igazán tudják helyesen eltartani az állatokat
2011. júl. 22. 19:43
 22/31 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen súlyos az allergiád. Több emberről tudok, aki allergiás rá és még is elvan velük. A barátnőm pl. azt mondta, hogy ő nem nagyon engedi be a lakásba, de ha kint símogatja, ölbe veszi, eteti, azzal még nincsen probléma.

Az is előfordulhat, hogy ha kiskorodban mutatták ki az allergiát, mint az én lányomnak, és nem volt semmi allergiás reakciód, akkor ki is nőhetted, mint az én lányom is.

2011. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem a húgom allergiás elég sok mindenre. Ráadásul erős az allergiája, ha elkezd dagadni a feje, akkor szteroid injekciót kell kapnia, mert a Zirtec és a Calcium nem használ neki.

Mégis volt macskánk, semmi baja nem volt tőle. Néha pattogott a bőre, be-be sípolt a tüdeje, mert allergia jellegű asztmája van. De ez nem vészes. Egy -egy simogatás után kezet mosott, és nem vette az ölébe. A macska 10 évet élt velünk.

Most a húgom már külön költözött, de most is van kutyája, sőt, most született 5 kicsi.

Szerintem az allergia nem akadály, ha az alapvető szabályokat betartja az ember. : simi után kézmosás, nem puszilgatja az állatot, nem veszi az ölébe. ennyi.

2011. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
70%
rá kell egyet fejelni és nem sikít többet :D
2011. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Igen, mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy mennyit "bír" el. Lehet, hogy valakivel egy légtérben sem lehet a macska, de van aki - a higéniás szabályok betratásával- kisebb korlátozásokkal eléldegél vele könnyedén.

Az én lányomnál is véletlenül derült ki, teljesen mást vizsgáltak, vérből. Soha semmi jelét nem mutatta a macska-allergiának, pedig papírja van róla.

2011. júl. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést ugye már régebben írtam ki... Azóta elmentünk allergiavizsgálatra. Felírtak egy gyógyszert és bevált. Már van egy 5 hónapos kiscicánk. Köszi a segítségeket és a tanácsokat. :)
2011. aug. 4. 18:28
 27/31 anonim ***** válasza:
Jaj de jó! :) Jó macskázást! Szeressétek nagyon :DDD Imádom őket, nekem is van kettő.
2011. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én is örülök!
2011. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét! Mindenkinek jó macskázást!! :):):)
2011. aug. 7. 11:56
 30/31 anonim ***** válasza:

Házicicus?

Vagy fajtatiszta?:)

2011. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!