Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás kutyát szeretne,...

Allergiás kutyát szeretne, mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy yorkshire terriert, de sajnos szőr allergiám van!Valahol hallottam,hogy tenyésztenek olyan kutyákat amiknek a szőre nem vált ki allergiát és mintha olyan lenne a szőre mint a haj!Ez mennyire igaz?Mennyibe kerülhet egy ilyen kiskutya?És ,hogy tudom,hogy ez tényleg így van esetleg annál a kutyánál?Egyéb info...
2009. nov. 16. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez baromság... De lehet, csak én vagyok tudatlan? :O
2009. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Ez igaz! Létezik ilyen kutya! Azt hiszem a labradort keresztezték talán pudlival? 4 kiskutyából, ha jól emlékszem, csak 1-2 lett a célra "használható". Az ára szerintem igen magas lehet, de ki tudja... A neve azt hiszem goldendoodle. Keress így rá neten, bár Magyarországon nem hiszem, hogy túlzottan jellemző lenne.

[link]

2009. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
64%
nem érdekel ha lepontozol, de kicsit helytelen a kérdés, ha elsőre elolvasod olyan mintha egy allergiás kutyát akarnál :) egyébként én még nem hallottam róla :s de sok sikert
2009. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Először én is ezt hittem. XD
2009. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha allergiás vagy a yorki-tól is elő fognak jönni a tünetek.

Azonban én úgy tudom,h az uszkár szőre nem vált ki allergiát az emberben. Érdeklődj nyugodtan néhány igazi tenyésztőnél erről! Menj el hozzájuk, dögönyözd a kutyáikat több alkalommal is, aztán kiderül h ez rád is igaz-e.

2009. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az allergia az embernél lelki dolgokon alapul, és neked kell rájönnöd, mi az oka. Az allergia önállóan legyőzhető pl. úgy, hogy minél többet jársz kutyák közé (pl. 1-1 nap egy menhelyen, először 1-2 órát, majd egyre többet, fokozatosan, hogy hozzá szokjon a szervezeted).

Kipróbálhatod azt is, hogy az ismerőseid körében, ahol különböző fajtájú kutyák vannak, mindegyiket meglátogatod, és amelyikre nem lesz allergiás reakciót, azt a fajtát választod.

Ha voltak is próbálkozások antiallergén kutya kitenyésztésre, nem voltak valami sikeresek. A kutya az kutya, szőre van, punktum.

2009. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha allergiás vagy a kutya szőrre, akkor a yorkiról le kell mondanod. Ezek a fajtákat javaslom érdeklődj utána:


Bichon Frisé, Uszkár, Lhasa Apso. Ő bundájuk nem vált ki allergiás reakciót, de érdmes lenne erről személyesen meggyőzödnőd mielött veszel egyet. Ahogy elöttem is írták, simogass meg egyet ;)

Mindegyikkel legegyszerűbben egy kutyakiállításon tudsz összefutni.

2009. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Anyukám is allergiás a ku8tyszőrre most van 2 uszkárunk 1 törpe meg egy közép és egy yorkint mind a 3 bennt van a házba és egyálltalán nem vált ki anyunál allergiás reakciót..néha még vele is alszanak:):)
2009. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
az előző vagyok a yorki azért nem vált ki all.reak.mert nem hullik a szőre olyan mint az emberi haj.nekünk egyébként az állatorvos ajánlotta az uszikat
2009. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

mi a yorkinkat 40 000ért vettük tk-vel eggyüt

de van ahol már 20 ezerért is megkapod

2009. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!