Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazahoztam egy kismacskát az...

Hazahoztam egy kismacskát az utcáról, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Ahogy jöttem haza a boltból, egy kerítés tövében magányosan üldögélt. A kert végében a testvérei napoztak nélküle. Megsimogattam, és észrevettem, hogy mennyire vékony és csontos. Ahogy láttam a testvérei is ugyanilyenek voltak és gyengék. Anyjukat nem láttam. A gazdájukat már jó ideje nem láttam a környéken, lehet elköltöztek. Nem hiszem, hogy még szopik, egész nagynak tűnik, kb. 6 hetes lehet.

Úgy döntöttem hazahozom, mert nagyon megsajnáltam. Valószínűleg elpusztul, ha otthagyom. Itthon adtam neki egy kis vizet, de azt nem kért. Adtam neki apróra tört kutyakaját, azt se kérte. Adtam neki egy kis tejet, abból egy nagyon picit ivott. Egyenlőre nagyon fél mindentől és a szekrények alá bújik. Ölbe nem sokáig marad meg. Nyávogni is csak hang nélkül tud. Néha előbújik és körülnéz a házban.

Mit tegyek vele? Szeretném felnevelni.


2011. aug. 6. 19:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Hát először is fotózd le a cicát és rakd ki mindenhova a képét hogy nem-e hiányzik valakinek. Addig is neveld. Ha nem jelentkezik senki akkor: a cicák szeretik ha kényezteti őket. halmozd el cuki játékokkal kényelmes hellyel és kajával. Játssz vele, és szakíts rá mindig időt hogy ne legyen magányos. Nagyjából ennyi.
2011. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Junior macskakaja, bár én a helyedben (ha nem sajnálod rá az időd) adnék neki egy kis tápszert is (patikában lehet kapni macskatejpótlót) csodát tud tenni a kiscicákkal.

Holnap állatorvos, külsö-belső féregtelenítés, aztán hadd pihengessen. Előbb-utóbb barátságos lesz, és nagyon hálás (:

2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Rendben tehát állatorvos:)

Rendszerint ilyen féregtelenítések és bolhairtások mennyibe kerülnek?

Most éppen a szekrényben alszik. Holnap megírom hogy hogy van:)

2011. aug. 6. 19:45
 14/26 A kérdező kommentje:
Egyébként azt vettem észre, hogy a jobb szeméből valami genny folyik. Ez mit jelent?
2011. aug. 6. 19:50
 15/26 anonim ***** válasza:
Be van gyulladva a szeme, kamillateás vattával törölgesd meg 1-2x, aztán hagyd aludni, majd az állatorvos kezeli.
2011. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülnek a kezelések?
2011. aug. 6. 19:55
 17/26 anonim ***** válasza:

19:37 vagyok.

Ilyen adagú féreghajtóért nálunk az orvos nem szokott elkérni pénzt, de a tabletta az általában 100-200 forint darabja (annak is a nyolcada kell általában), de ilyen korban ajánlatos pasztával féregteleníteni. Annak az árát viszont nem tudom. Bolhátlanítás nálunk szintén ingyenes, annyi az egész, hogy végig keni valami bolhairtóval, de otthon ha megfürdeted Neostomosanban, az is tökéletes (700 forint körül van 3 ampulla, sokáig jó). Vagy vannak különböző cseppek, Frontline pld. Patikában érdeklődj.

2011. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat:)
2011. aug. 6. 20:08
 19/26 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a kép a cicáról és látszik a szeme is.

2011. aug. 6. 20:22
 20/26 Lencsicica válasza:

Nagyon édes kiscica! Nekünk két napja van egy hasonló, még a szeme is ilyesformán volt gyulladt. Néhány kamillás borogatástól rendbe jön! Ha jól tartod, úgy kinyílik a kis csipája, hogy csak na! :-) Bolha ellen állatpatikában lehet kapni neostomosan-t, egy ampulla párszáz forint és sokáig elég. Virágspriccelőbe raktuk bele és lefújtuk a kis bundáját. Nagyjából egy deci oldattal az egész macskát le lehet kezelni. Féreghajtó pasztát is vettünk neki, de aztán elvittük állatorvoshoz is és azt ő adta be. Van egy fogás, amivel elkapta az állat nyakát és az kinyitotta a száját. Erre magamtól nem biztos, hogy rájöttem volna... Egyébként is vannak hasznos oltások, amiket érdemes beadatni. A miénk kapott egy hármas kombinált oltást, ez 3500,- Ft volt és egyszer meg kell ismételni. A féreghajtót is ismételni kell, de most már én is be tudom adni. A neostomosan hatása nem tartós, de nem árt a cicának, ha többször is lekezeled, szükség szerint. Mi nem vettünk neki junior tápot, mert csak felnőtt konzerv volt a boltban. De egy kicsit összetörtük, hogy ne legyenek olyan nagy falatok, és így meg tudja enni. Junior száraztápot viszont vettünk, de azt nem eszi. Egy jó kis cicafészek kell neki, a miénk kapott egy kosárkát párnákkal. Ja, és a cicavécé is fontos, gyorsan megtanulják használni.

Egy ismerősömnek befogadott talált cicája van, és teljesen egészségesnek néz ki. De az állatorvos felfedezte rajta a leukózis jeleit. Ilyenkor már az oltás nem segít, de egészséges cicák számára van védőoltás. Ezért mi azt is be fogjuk adatni, mert ez egy fertőző betegség. Illetve a hashártyagyulladást is említette még a doki, ami szerinte elég gyakori és van ellene oltás.

Remélem, segítettem!

2011. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!