Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktatás! Hogyan végezzem?

Szoktatás! Hogyan végezzem?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 2 éves mudi keverékű kan kutyám, és két nőstény kölyök kismacskám(az egyik olyan hét hetes, a másik olyan öt-hat) A kiebbik picit vad, emberekhez nem közelít nagyon, a másik pedig nagyon kedves, barátságos cica. A kutyámmal nincs nagyobb baj, általában nyugodt, de azért néha tud morogni meg vicsorogni a kutyákra, bár bántani nem bántja őket, inkább leszorítja az ,,ellenséget".

Hogyan szoktassam őket össze? Hogyan barátkozhatnék a kisebbik kölyökcicával?


2011. aug. 7. 15:39
 1/3 Obermair Hedvig válasza:
A kutyákat és macskákat kölyök korukban szoktatják össze. Ha barátkozni akarsz a kiscicával mindig játszadozz vele, simogasd védd őt és úgy tudja hogy biztonságban van nálad és békésebb lesz.
2011. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sabrina99 ***** válasza:

Te vagy a kutya számára a falka vezér. Ha így van, akkor mutasd be nekik a kiscicát. Szólj rá eréjesen, hogy nem szabad.

Ha morog koppints az orrára, tudja meg, hogy ők a "falkád részei. Ha a kutya tisztában van ezzel, akkor akármilyen kicsi és nagy állatot vihetsz neki bemutatni, nem fogja bántani. Ha morog azt ne hagyd neki. Eleinte mindig felügyelettel engedd a cicákat mászkálni, S ha a kutya rossz mozdulatot tesz vagy akármi akadályozd meg.


Álld el az útját. Ne hagyd neki. Nekem tacskó keverékem van, és volt már nálunk vadászgörény, nyúl, macska, papagáj, és akármelyiket mutattam neki és elé raktam Megszagolta őket és elment. Mert tudja, hogy ő már hozzám tartozik, és egy kutyától nem kérünk engedélyt se az elmenésnél, sem az új állatoknál.

2011. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a segítséget, bár a kiscica nemnagyon közeledik felém, megfogni se nagyon tudom

második:köszönöm a segítséget, igazad volt. nem bántja őket, csak néha megugatja, ilyenkor kap az orrára. Köszönöm a segítségeteket.

2011. aug. 9. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!