Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cicát tanítani?

Lehet a cicát tanítani?

Figyelt kérdés
Könyvekben olvastam, hogy a cicát igen is LEHET tanítani. De vannak erről másféle vélemények is. Pl. a cica szabad akaratú és ez csak kínzás lenne számára... De elég sokan mondják azt is, hogy ami nem túl nehéz arra meg is lehet akár tanítani a cicát. Pl. hallgasson a nevére. Véleményeket! :)
2011. aug. 21. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A macska valóban szabad akaratú.Sajnos tapasztalat.Kérdést is írtam ki amikor a macskám szenvedett mert a szomszéd kutya elkapta.És ez azért volt mert nem hallgatott se a nevére se semmire.Pedig addig a napig próbálkoztunk nála.Másnap hajnalban meghalt a cicám :/
2011. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szerintem tanítható csak nagyon nehezen 3 hónap alatt megtanítottam 10 másdopercig 2 lábon JÁRNI
2011. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Addig a napig - de milyen naptól kezdve? Kíváncsi lennék ilyenekre. Hetek óta, vagy mióta próbálkoztatok? Egyébként bérházi cica lenne. De nagyon sajnálom a tiédet :( Amúgy szerintetek jutalomfalattal vagy klikkerteknikával se jönne be? Ezekről könyvekben olvastam.
2011. aug. 21. 18:08
 4/17 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Naponta hányszor próbáltad tanítani? Milyen teknikával?

2011. aug. 21. 18:08
 5/17 anonim ***** válasza:

már majdnem 2hónap.Jutalom falatokkal is próbálkoztunk.Néha odafigyelt amikor mutogattunk a kezünkkel meg ha futottunk előle vagy éppen utána.De amikor van valami érdekesebb akkor már nem is érdekelte az amit mi csináltunk.

Mondják sokan hogy a kutya a te szolgád.De te viszont a macska szolgája leszel.


.Első voltam.

2011. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fura,én macskáim hallgatnak a nevükre és a "hopp!" parancsra is az öregebbik. A feksziket is általában megérti, bár azt erélyesebben szoktam mondani(dagaszt a takarón), valószínüleg csak azért nyugszik el.
2011. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Cicák tanulnak, ugyanugy megertik az alap szavakat (neve, gyere ide stb) ha sokat mondod nekik es utana jutalmazod csak eppen nem fognak feltetlenul halgatni is rad. Csak ha olyan kedvük van. Enyem halgat a nevere(odanez, de oda csak akkor jon hogyha eppen olyan kedve van vagy ha ehes) pedig nem tanitottam csak kaja elott hivtam
2011. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem érdekelnek az ilyenek, hogy ha kutya van a háznál te vagy az Isten, ha macska van, akkor ő az. Akkor is szeretem a cicákat, és szeretni is fogom! Jobban mint a kutyákat. 1., tudom, hogy nem ezért mondtad, csak előre szólnék!


Egyébként köszi mindenki válaszát. Majd megpróbálom tanítani. Bérházi cica, aki gyerekkora óta tanul lehet, hogy fogékonyabb lesz az egészre. :)

2011. aug. 21. 18:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Persze h lehet nehéz de nem lehetetlen minden állatot be lehet tanítani ha kiskorától elkezded de ha idősebb akkor se lehetetlen az én barátnőm megtanította átugrani egy hulahopp karikán :) úgyhogy hajrá !!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Akár hiszitek, akár nem az én cicám 2 nap alatt tanulta meg a pitizést! Megfelelő foglalkozás, a cica hozzáállása és a jutalomfalat mellett minden garantált! Esetleg próbáld meg a jutalomfalatos megoldást úgy, hogy a cicád éhes kicsit. És lehetőleg ha pl. alszik, ne keltsd fel és kezd el tanítani, mert hidd el - nem lesz rá fogékony. A könyvekben biztos több infó van erről, és a klikkeres megoldás is tökéletes. :) Nem muszáj klikkerpálcával, ha jól csinál valamit, és a falatka mellé mondjuk fütyülsz is neki, akkor a fülyülésről pozitív gondolat fog eszébe jutni, és tudni fogja, hogy jót csinált. Remélem segítettem! Majd még jövök ;) Sok sikert
2011. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!