Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Macskám teljesen megbolondul...

A Macskám teljesen megbolondult, mi téve legyek? SOS

Figyelt kérdés

Van egy 4- és fél hónapos hím cicám. Vörös-fehér színű, sima házi cica.

Lakásban van tartva mert sok kutya van a környéken.


Eddig remekül meg volt a házban, használta a kaparófát,játszott a játékaival: (csörgős labda, egerek, plüssök).

Viszonylag jó eledelt is kap, foglalkozom vele, de mivel a sulim elkezdődött aggódok.


Már jó néhány hete, hogy kaparja a tapétát a szobámban, rombol, zúz, ellopja a ruháimat, a zoknikat, anyámnak elkapja a ruháit, ő persze meg haragszik rá.


Mi történt a cicámmal, ha eddig semmi "romboló" hajlama nem volt? Már most van 6 letépdesett tapéta foszlány a falon. Eddig nem mászott az íróasztalomra se, mert úgy volt tanítva, hogy nem szabad. Erre egyszer csak elkezdte ezeket a bolond viselkedését.


Mit tudtok ajánlani, hogy abba hagyja a rombolást? Esetleg használjak a tapétára macska riasztó sprét? Van annak valami szaga?? Vagy csak a cicákat űzi el???


2011. szept. 1. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

ivartalanítás.

ebben a korban kezdődik az ivarérés,nála úgy látszik azonnal teljes lendülettel.

Kérdezd meg a dokit mikor ajánlja a műtétet

2011. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A cicádban tombolnak a hormonok. Vidd el a dokihoz, hogy megbeszélhessétek az ivartalanítás részleteit.
2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
de ilyen fiatalon normális ez?? o.O Én azt hittem, még pár hónap addig hátra van.
2011. szept. 1. 16:04
 4/22 anonim ***** válasza:
maga az ivarérés egy hosszabb folyamat (mint a pubertás a gyereknél) a 3.hónap körül kezdődik és az 5-7. hónapig tart. De a tünetek teljesen jellemzőek. Érdemes lenne azérlőtt ivartalanítani,hogy elkezdi a jelölést
2011. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Miiiii???????o.OTi normálisak vagytok????Ha nem tudtok semmit akkor inkább kussoljatok,ne másnak adjatok hülye tanácsokat-.-!!!!Ilyen kis korban még nem szabad!Legalább 7-8hónaposan(van aki már 6hónaposan de nagyon nem ajánlatos mert még kicsi!!!)
2011. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kedves 16:07. Nem beszélünk hülyeségeket. Az ivartalanítást akár 3 hetesen el lehet végezni, az USA-ban ez az általános gyakorlat. Európában általában megvárják az ivarérést, de nem kell megvárni annak befejezését. Ma már a szukákat/nőstényeket is általában az első tüzelés előtt ivartalanítják,az emlőrák csak így előzhető meg biztosan.

De az orvos tudja eldönteni amegfelelő időpontot, ő látja a macskát.

2011. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülhet egy hím cica ivartalanítása?? vagy számít az, hogy még kölyök, vagy a felnőtt ár vonatkozik rá?
2011. szept. 1. 16:13
 8/22 anonim ***** válasza:

16:07

Te meg ne szólj bele olyan dolgokba, amikhez nem értesz. És még le is hurrogod a válaszadókat... Szép.

2011. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, miért hiszitek, hogy az ivartalanítás megoldás mindenre. Nekem két kanmacskám van, voltak velük magatartási gondok, s amikor idefordultam tanácsért, nyomban jött, hogy ivartalanítsam. Hát nem tettem. Kellő figyelmet fordítottam rájuk, és nem kaparnak a lakásban, mert megtanulták, hogy nem lehet. Egymás mellett esznek anélkül, hogy egymásnak esnének, mint kezdetben. Nem jelölnek a lakásban, csak kint, mert sikerült őket megnevelni.


Ha látod, hogy kapar, akkor szólj rá vagy üss a fejére jelképesen, esetleg spricceld le vízzel. Ha jelölt, vidd vissza, és nyomd bele az orrát, miközben olyan hangsúllyal beszélsz hozzá, amiből kiérzi azt, hogy te vagy a főnök. A macska nem hülye, csak sok a hozzá nem értő gazdi.

2011. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Macska és macska között nagy különbség van. Van olyan akit nem tudsz megnevelni,hogy ne jelöljön. És van aki szenved attól,hogy ivaros, de nincs lehetősége használni.

Ne általánosítsunk.

2011. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!