Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Macskám teljesen megbolondul...

A Macskám teljesen megbolondult, mi téve legyek? SOS

Figyelt kérdés

Van egy 4- és fél hónapos hím cicám. Vörös-fehér színű, sima házi cica.

Lakásban van tartva mert sok kutya van a környéken.


Eddig remekül meg volt a házban, használta a kaparófát,játszott a játékaival: (csörgős labda, egerek, plüssök).

Viszonylag jó eledelt is kap, foglalkozom vele, de mivel a sulim elkezdődött aggódok.


Már jó néhány hete, hogy kaparja a tapétát a szobámban, rombol, zúz, ellopja a ruháimat, a zoknikat, anyámnak elkapja a ruháit, ő persze meg haragszik rá.


Mi történt a cicámmal, ha eddig semmi "romboló" hajlama nem volt? Már most van 6 letépdesett tapéta foszlány a falon. Eddig nem mászott az íróasztalomra se, mert úgy volt tanítva, hogy nem szabad. Erre egyszer csak elkezdte ezeket a bolond viselkedését.


Mit tudtok ajánlani, hogy abba hagyja a rombolást? Esetleg használjak a tapétára macska riasztó sprét? Van annak valami szaga?? Vagy csak a cicákat űzi el???


2011. szept. 1. 15:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, de akkor arra se, hogy mindet ivartalanítani kell, mert ez elég kényelmes megoldásnak tűnik.
2011. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Igen,lehet 3 hjetesen ivartalanítani,sajnos az usában sok ilyen hülyeséget tesznek,de ha hamar van ivartalanítva akkor sok későbbi probléáma és betegség előfordulhat,amiről valszeg nem is tudsz ugyh ne szólj bele-.-Én nagyon nem tenném még ilyen fiatalon!Én nem is tettem az én macskámmal,csak meg kell nevelni és kész nem kell egyből ivartalaníttatni ha már egyből baj van vele-.-""Következőleg ha megint lesznek ilyen bolond dolgai már ki lesz dobva az utcára,mert már ivartalanítva van és még mindig dilid????-.-""Itt GYK-n olyan sok hülye értetlen okoskodó rossz tanácsokat adó ember van h már fáj!!!-.-"""
2011. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Nekünk is volt egy leányzó cicánk, akit lakásban tartottunk és egyik hónapról a másikra bekattant. A tapétát leszedte, a függönyön rohangászott fel-le, állandóan nyávogott és ki akart menni.Végül elvittem a szüleimhez, ahol van kert. Azóta olyan mint egy angyal. Szóval nálunk a macskának csak a mozgástér kellett.

Szerintem ilyen fiatalon még nem a hormonok miatt van ez a viselkedés. Nekünk is van 2 kandúr cicánk, ők kb. 1 évesek voltak amikor kicsit megváltoztak, jelölgetni kezdtek, de nem "őrültek" meg.

2011. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves 83%-os te hány éves vagy? Mert ha 12 akkor elfogadható a stílusod és a helyesírásod.

Igen sajnos gond, hogy olyanok is hozzászólnak akiknek nincsenek megfelelő ismereteik a témában. Pl.te.

2011. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

16:25

Amerikában nem azért ivartalanítanak ilyen fiatalon,mert kényelmes, hanem mert a sok állatorvos (akik ezerszer jobban értenek hozzá, mint te) ezt látják jónak. És az utcán döglődő macskák sem az ivartalanítás miatt betegek, hanem mert az oltatlan eldobott korcsok befertőzik egymást. Elég nagy szád van ahhoz hogy másokat oltogass igaz? Tudod az okoskodó hülyékről megvan a véleményem.

2011. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
ó istenem ennyi állatvédőt "MERT SZERETJÜK AZ ÁLLATOKAT" ivartalanítunk,de szeretjük nagyon szeretjük és így tovább, szerintem először próbálja ki ,hogy milyen érzés az ivartalanítás mindenki saját magán és ha ezen túl lesz, csak utána állat tartó barátaim!
2011. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 12 éves ezért is tudok olyan sok mindent,a helyesírásom azért volt rossz mert idegességemben egy pár billentyűt félrenyomtam-.-"A másik az h általában külföldön a többség tenyésztő aki ivartalanítja az állatokat,ez azért van mert akkor nem lesz további szaporulat,és így akár még drágábban is el tudnak úgy adni macskákat h nincsen,esetleg más tenyésztőnek...-.-
2011. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod tenyészteni a kisállatod, kíméletesebb, ha ivartalanítod. Sokkal rosszabb lesz neki, ha ivarérett lesz, és nem pároztatod. Ha ivartalanítva van, akkor nem érzi szükségét a partnerkeresésnek.

Ezt kéne felfogniuk a gazdáknak, és sok állattartónak. Számtalan ebet hagynak szaporodni, korcsokat szaporítanak, csak azért mert nem helyes, és embertelen az ivartalanítás. Abba bele sem gondolnak, hogy még fajtatiszta kikskutyák is menhelyre kerülhetnek, de a keverékeknek sokkal nagyobb az esélyük rá. Persze kivert korcsokat elaltani nem bűn. Csak megtisztítjuk az utcákat a "szennytől". De gyökerében elfojtani a problémát (ivartalanítás) embertelen gaztett.

És a macskákkal is ez a helyzet. Dícséretes, ha valaki nem ivartalanít, és van elég ideje ahhoz, hogy megnevelje kedvencét, de a többség nem ilyen. Nem ivartalanít, mert embertelen, de a macska mégis évről évre egyre hülyébb, ezért autóba teszik, és kidobják a sztrádán. Milyen nemes, emberséges tett.

És jöhettek itt azzal a dumával, hogy ivartalanítsd magad, aztán a kisállatod. Jójó, de te nőzöl, pasizol, naponta, havonta, évente. Az állatodnak meg nem szabad. Te élnél úgy 70 évig, hogy nem kerülhetsz kapcsolatba a másik nemmel, nem is gondolhatsz rá, és kikapsz, ha őrjöngessz emiatt? Ha ivartalanítjuk, akkor legalább nem érzi szükségét az állat annak, hogy másikat hajkurásszon.

2011. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16:15


Könnyű úgy magyarázni hogy "én nem ivartalanítattam, mégis megneveltem őket" hogy a te macskáid szabadon járnak kelnek, és teljesen nyilvánvaló módon kiélhetik a szexuális ösztöneiket (tehát pározhatnak), ami viszont rád nézve szégyenletes, mert hozzájárulsz a nem kívánatos macskapopulációhoz, és a menhelyek megtöltéséhez! Gratulálok te "hozzáértő gazdi"....


Témához visszatérve: ha egy macska nem tudja kiélni a hormonok által okozott ösztöneit, az hatalmas frusztráció a számára, és komoly pszichés és viselkedési zavarokhoz vezethet! Ezért minden jóérzésű gazdi (már ha nem tenyésztő) ivartalanítja az állatát! Ez ALAP. Az állat egészségének és lelki békéjének az érdekében.

Bár ideális megvárni a 7-8 hónapos kort, viszont a jelölés kezdetét már kevésbé, mert gyorsan "rossz szokássá" válhat a jelölés, és akkor már az ivartalanítás se biztos hogy megszünteti. A házimacskák már nagyon korán, akár 5 hónaposan is ivaréretté válhatnak. Nálunk is ez történt, egy hónapot kihúztunk még, és 6 hónaposan lettek ivartalanítva, ami már többé kevésbé ideálisnak mondható. Szép, egészséges, jól fejlett és kiegyensúlyozott állatok lettek.

2011. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%os válaszoló meg ne okoskodjon a tizenéves fejével! Illetve okoskodás előtt legalább értelmes, összetett magyar mondatokban kéne megtanulni fogalmazni! Itt már a billentyűk félreütése a legkevesebb..
2011. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!