Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki egyet ért velem abba,...

Valaki egyet ért velem abba, hogy a macskák nem csak helyhez hanem az emberhez is ragaszkodnak?

Figyelt kérdés

Mindenki vagy legalábbis az emberek többsége azt mondja hogy a macskák nem ragaszkodnak az emberhez csak a helyhez ahol élnek .Én úgy veszem észre hogy az én macskám ragaszkodik hozzám a szüleim mondták hogy mikor nyaralni voltam 1 hétre egész héten hiányolt, keresett.Szerintem az emberhez is ragaszkodik a macska

Szerinted ?


2009. ápr. 20. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem volt 1 macskám, elköltöztünk, és visszaszökött a régi helyre. Büdös dög. Nem érdekli őket az ember.
2009. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván vannak olyan macskák, akik kimondottan az emberhez ragaszkodnak, de általánosságban nem ez a jellemző. Közel húsz éve folyamatosan van macskám, és bár tündériek és igen, hiányolják az embert bizonyos esetekben, de csak ha a "lakóhelyükön" vannak.

Régen panelben laktunk, átvittük a két testvér macsekot egy másik lakásba (lakásfelújítás miatt). Amíg ott voltunk, bár előtte a legjobb barátok voltunk, addig menekültek előlünk, agresszívek lettek. Amikor hazamentünk, minden visszaállt a régi rendbe.

Most családiházban lakunk, vannak macskáink. Ha bent vagyunk a kapun belül, hízelgő cicamicák, imádnivaló kis gombócok. Még a ház előtt is megismernek minket, de ha már pl. a szomszéd kerítése előtt vagyunk, úgy menekülnek előlünk, mintha sose láttak volna minket.

2009. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dellfil ***** válasza:
91%
Igen, a macska ragaszkodhat az emberhez. Persze akkor, ha viszonylag sokat foglalkoznak vele, és főként akkor, ha "lakásmacsek".
2009. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. ápr. 20. 12:23
 5/10 A kérdező kommentje:
de azért még írhattok xD
2009. ápr. 20. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

A mi összes macskánk hozzánk ragaszkodik. Meg emlékszem gyerekkoromban volt a nagymamáméknál egy macska, ami mindig úton volt, alig járt haza, viszont mikor én nyaraltam náluk, vagy csak egy hétvégére ott voltam mindig kitartóan ült az ajtó előtt, aztán mikor hazamentem, ő sem vitte túlzásba az ott tartózkodást.

A szüleimnél lévő egyik macskánk betévedt a múltkor a szomszédhoz, a kis kíváncsi. Mikor észrevette, hogy nem otthon van, megijedt és bebújt a szekrény alá. A szomszédék az istennek se tudták kikönyörögni onnan, még a sonkáért sem ment ki. Akkor felhívták édesanyámat, aki átment, leguggolt a szekrénynél kedvesen kihívta a macskát, és neki ment is sonka nélkül. :)A jelenlegi cicámat háromszor költöztettem, most közös az udvar egy másik házzal, a többieket nagy ívben kerüli, rohan el, csak hozzám jön oda.

Meg van egy idegbajos macskám is, aki kizárólag a vele együtt lakó családtagokkal hajlandó érintkezni, mikor vendégek vannak (mindegy hányszor voltak már nálunk), akkor lapos kúszásban közlekedik, beül a wc mögé, sőt, ha kijut sokszor a kert végébe kell neki kaját vinni, mert nem jön haza, míg mások is ott vannak.

2009. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Naa nekünk lakásmacsekunk van =)

És nagyon ragaszkodó a házhoz is,hozzánk is,főleg anyukámhoz!Ha pl anyu elmegy a boltba vagy leviszi a szemetet ül az ajó elött és keservesen sir,nyávog addig amig vissza nem ér,és nem mozdul onnan!vagy az ajtó elött sir mert a tesóm a lépcsőházban beszélget valakivel és hallja a hangját!Ha anyu dolgozik a macskánk pár perccel elötte megérzi,hogy jönni fog és megint csak az ajtó elött ülve várja mereven nézve az ajtót mikor toppan be!innen mi már tudjuk nemsokkára megjön =).a lépcsőházba nem mer kijárni csak ha eleve kinn van valaki a családból pl valaki beszélget a szomszéddal!Akkor körülöttünk járkál kinn, szétnéz az emeleten és mikor megyünk be ő is rögtön jön be velünk!

Egyszer lakásfelújitás volt!egy kedves ismerős szép vidéki kertes házába vittük addig a macskát!de ott 2 nap után érte kellett menni,mert bebújt a hütő mögé és 2napig nem jött ki még enni sem!mikor érte mentünk és bementünk a konyhába kinézett..meglátott rögtön ki a hütő mögül..és nyávogva szaladt hozzánk.

Nyáron levittük sétálni (ezt eleve nehéz mert imád itthon lenni,általába kapálozik ha valaki leakarja vinni...)kellemes parkos környéken lakunk,este volt!élvezettel rohangált ...a lábunknál !Leültünk a parkba egy padra, ő szaladgált ...fákhoz dörgölödzött...mi néztük!Pár percenként visszanézett és akkor otthagyva mindent..szaladt hozzánk és egyesével hozzánk dörgölödött..Majd megint elszaladt pár perc múlva újra szaladt vissza dörgölözdni!Mikor kijátszotta magát ,boldogan elterülve feküdt a karunkban!

És itthon is mindig körülöttünk van,imádja a társaságunkat,folyton anyu mellett alszik,fekszik mellette éli az életét!

Mondhatnak akárki akármit a macskákról tudom ,hogy a mi cicánk a maga módján szeret minket és mi is nagyon imádjuk =)

2009. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én biztos vagyok benne,hogy egy jó gazdi cica kapcsolatban a gazdi az első és nem a hely. Legalábbis az én cicám hozzám ragaszkodik, az meg mindegy neki hol vagyunk. Mi 1ütt szoktunk nyaralni.
2009. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi =)
2009. ápr. 20. 18:43
 10/10 anonim válasza:
Most már egyet értek Veled. Én is azt hittem, hogy csak a helyhez ragaszkodik a szőrmókom. A páromhoz költöztem, és cicus otthon maradt édesanyámékkal. Ők imádják és egész nap vele lehetnek. Alapjába véve vad, karmolós cicusom van. De ha hazamegyek eddig nem tapasztalt szeretet kapok tőle. Bújik, dorombol és az ölembe ül. Eddig mindezt nem tapasztaltam pedig már 3 éves lesz. Szóval szerintem igen.........érzik ők, hogy kihez tartoznak igazán.
2009. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!