Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha valaki...

Miért van az, ha valaki őszinte a másik emberhez és ezt a másik nem hogy nem értékeli, hanem emiatt ellenségnek tekinti a másikat? (családi történet)

Figyelt kérdés

Többször kértem az illetőt, beszéljünk őszintén, üljünk le, ossza meg velem mi a gondja, én is elmondtam neki a sajátomat és az ő részéről mindig sértődés lett belőle és bolhából elefánt csinálva.

Aztán sikerült úgy eltávolodni a másiktól, hogy egy ideig nem kerestük egymást. Aztán úgy alakult, hogy én tettem meg a kezdő lépést, amire válaszként újabb rágalmazás ért és olyan jelzők, hogy: szívtelen, nem képes a szeretet érzését elfogadni stb. Ez lennék én.

Szerintem viszont tükröt mutattam az álszenteskedőnek, aki a saját eltitkolt negatív énjét látta a tükörben és emiatt támad engem. (én látom az igazi énjét de ő mindenkinek mást mutat)

Mit gondolsz?


2011. máj. 28. 00:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Túl általános és elég szubjektívnak tűnik.
2011. máj. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Sajna a másik fél nem ül itt mellettem, hogy megkérdezhesd de nem is szeretnék ebbe bővebben belemenni. Egyébként meg az itt feltevődő kérdés kérdések 99%-a szubjektív.

Általánosnak tűnő kérdésre általános választ kérek. :)

2011. máj. 28. 00:49
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

1. Az álarcviselés védekezés, mogotte serulesek vannak,es eppen ezert nem lehet eleg ovatosan es eleg nagy kerulovel kezdeni az arra valo ráébresztést, hogy ő bizony álarcot visel.:) Ez egy nagyon hosszu folyamat neki evvel szembesulni, és plane begyogyitania a sebeit, és levetni az álarcot, és egeszseges kapcsolatokat epiteni megtanulni.

Bizonyara beletenyereltel egy sebébe...

2. Ha valaki nem ismeri a szeretetet csak a tamadast, a lelki/fizikai létharcot, akkor minden kozeledest tamadasnak fog erzekelni. A bortonben a bűnözői nevelés, rehabilitacio sarkalatos pontja, hogy megtanitsak nekik a baratsagos kozeledés jeleit. Ugyanis azokat nem ismerik, ezert kezdodik ugy minden verekedes, hogy "visszautnek". Egy vélt támadásra visszaütnek.

Kapaszkodj meg, a bunozes nagyon nagy szazaleka azert alakul ki, mert emberek nem tudják FELISMERNI a jó szándék jeleit, és tamadasnak HISZIK!


(35/L)

2011. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó válaszoló!

Ismerem a sebeit, soha nem is élnék vele vissza és én minden rosszindulat nélkül kértem tőle, hogy ne ne kelljen színészkednünk egymásnak. Én legalább is képtelen vagyok rá, nekem attól torzulna a személyiségem, lelkem. Neki pedig az őszinteségtől. Kibékíthetetlen ellentétek lennénk?!

2011. máj. 28. 00:56
 5/29 anonim ***** válasza:

Nem. Csak meg kell "várnod" őt. :)

Szeresd ugy, ahogy neki nem fáj még.:) Távolrol... Nekem is van ilyen.:)

(35/L)

2011. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta anno egy pszichologus, hogy ugy tunik, nem tudok haragudni.

Es nagyon rosszul esett ez nekem, nagyon fájt is, mert kritikanak ereztem, egy fogyatékosság kipécézésének bennem.

Pedig nem az volt, es nem is kritika volt!

És kesobb - már akkor, amikor megtanultam haragudni - rajottem, hogy valoban nem tudtam haragudni, és hogy ez miert volt, és hoyg ujra meg kellett tanulnom haragudni!

És akkor mar tudtam meltanyolni a pszichologus megallapitasat. De engem akkor ez nem vitt elore, még kicsit korai volt a megallapitas. Minel koraibb egy megallapitas a illeto "fejlodeehez" kepest, annal inkabb

bántó és annal kisebb eredmenyt ér el egy ilyen dolog kimondása.

Ő még nem veheti le az álarcát, és nem is erzi taléalonak a kijelentest, hogy van neki.

Fogadd el igy, tavolodj el tole, mert mas az ertekrendetek.

És szurkolj neki, es segits ahogy tudsz. jobb megoldast en sem tudok, ram is ram ferne a mindentudas ezugyben!!:)

(35/L)

2011. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Hát nem igazán lesz könnyű.

Pár éve van közünk egymáshoz és még nagyon sok olyan családi esemény hátra van, amiben ő is szereplő lenne.

De ahogy legutóbb rám támadt, azt gondolom nem fogok neki komoly szerepet adni az életünkben. :( Kimondottan rossz hatással van rám.

Úgyhogy nm tudom mi lesz, próbálom feldolgozni az eddig történteket és a miértekre választ kapni. Helyette is.

Vannak olyan emberek, akik nem élnek a felkínálkozó lehetőséggel, az igaz segítséggel. Szemben azokkal az emberekkel, akik kiszipolyozzák őt, a szemébe hazudnak és érdekből vannak körülötte. Őket tudja irányítani de azok mind hamis kapcsolatok. Az igazat pedig nem látja. Azt gondolom, neki ez is egy feladat ebben az életében és félek, nem fogja tudni megoldani. De kevés hogy csak én akarjam.

2011. máj. 28. 01:08
 8/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Nem irnad le, hogy pontosan milyen temarol van szo? Nem lehet, hogy olyan dologrol, amirol ugy erzi, nincs kozod, az o dolga? Nem tudom, hogy pontosan mi lehet az, azt mondod, hogy segiteni akarsz neki. Csak nem a sulyaval vagy a kulsejevel kapcsolatos dologrol van szo?
2011. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
ha így beszéltél vele mint ahogy a kérdést tetted fel én se szeretnék leülni veled
2011. máj. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Sajnos en is pont igy latom az en hazugomat, arnyalatra ugy, ahogy leirtad...:) MAjd ha eszedbe jut valami okossag, ird le azt is, jo?

(35/L)

2011. máj. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!