Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazajöhet még a cicám?

Hazajöhet még a cicám?

Figyelt kérdés
Már 4 napja nincs itthon, eddig csak max. 2 napra tűnt el. Egyébként ivartalanított lány cica. Nagyon aggódom, hogy valami baja esett :(
2011. szept. 5. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

14.58, nagyon nem értek veled egyet...

A macskákba ösztönösen benne van a csavargás, és ha kijárós cicák igenis előfordul, hogy több napig nem jönnek haza és nem azért mert nem szeretik a gazdit, vagy mert az ártott nekik. Én olyan sztoriról is hallottam (nem mese,ismerősömékkel történt meg) hogy kandúr cica ment el kóborolni, több éve nem látták, majd egyik nap hazament, alig ismerték meg, csapzott volt, koszos stb...alig, hogy hazament minden előjel nélkül 2 hétre rá meghalt. Az a cica meghalni ment haza, szerintem egy állat, aki nem szereti a gazdit, akinek nem volt jó sora ott ahol élt nem megy vissza elbúcsúzni.

Kedves kérdező, te pedig azzal segítheted elő, hogy hamarabb megkerüljön a cicus, hogy keresed, kérdezősködsz, sok sikert, 4 nap az még semmi, igenis van remény :)))))

2011. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Remélem előkerül. Én városban lakom, benti cicáim vannak. De ha olyan helyen laknék, én akkor sem engedném ki. Természetesen nem akarok bántani senkit, és nem vagyok hülye sem. Nem akarom börtönbe tartani, tudom, hogy vágyódnak néha kifelé. Nekem 4 van, nem unatkoznak, vannak hámok, és ki szoktam őket vinni. De mivel ők a benti létet szokták meg, fél-egy óránál tovább már nem nagyon maradnak. Ha vidéken laknék, biztos, hogy csinálnék nekik kifutót. Akkor akkor jön-megy amikor akar, és nincs veszélyben. Mert nagyon-nagyon sok veszély fenyegeti őket! Mérges növények, kutyák, autók! De legfőképp az emberi gonoszság. Amíg nem büntetik börtönnel, addig mindig is lesznek ezek a degenerált, deviáns, gyáva és szánalmas korcsok. Akik bátorság híján -kapott egy pofont aputól, elvették a ceruzáját, cikizik stb. - a védteleneken fitogtatják ál/erejüket vagy annyira önzők, hogy azt hiszik csak őket illeti meg az evés és az élet joga. Akik előszeretettel foglalnak el különböző állatok lakta területeket, és utána kiírtják az élelem után kutató állatokat. És még sorolhatnám, de nagyon eltértem a tárgytól. De nagyon felháborít ez a fajta "emberi" viselkedés.

Én egyszerűen nem merem elengedni őket. Ez van.

Annyit tudnál még tenni, hogy sokszorosítani róla fotót, nyomtatni telefonszámmal, és jutalommal. Aztán menni, és minden sarokra kitenni a környéken. Remélem előkerül!! Nagyon szurkolok!

2011. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi cicánk 2 hónap után került elő, fogalmunk sincs hol volt:)
2011. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, előkerülhet! Mint ahogyan írták többen is. Sajnos benne van a pakliban a rossz oldala is, hogy elütötte egy autó, kutya támadta meg.


Viszont nálam is volt, hogy eltűnt ivartalanított lány cicám, s hazajött. Másodjára én találtam meg 2 utcával arrébb feküdt egy árokban épségben.

Fogalmam sincs hogy került oda, miért nem talált haza másodjára.

Pedig mi is mindent megadtunk neki, szóval nem azért megy el/tűnik el egy cica, mert nem szeretik.


Nálam pl. az is lehetett hogy valakinek megtetszett és elvitte, mert szelíd is volt, illetve nagyon tetszett mindenkinek. Háromszínű cica (félig perzsa)

2011. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez naon rossz tudom, az én macskám is elment egyszer, igaz délután ott nyávogott, h engedjem be mer éhes volt. De akkor is. Nem tudtam elképzelni, h miért mászik be az egyik kerítésen (fiúcica), és ott elkezdtem bőgni az utcán, h nem jön vissza többet... 10 voltam. Reménykedj benne! Vagy kezd el keresni... mondjuk utcákat járkálhatnál, ha télleg fontos (én biztos h keresném mindenütt az enyémet)
2011. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hál' Istennek hazajött, épségben. :) Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 7. 15:44
 17/17 anonim ***** válasza:

Örülök! Vigyázz nagyon rá!

Niki(27)

2011. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!