Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 99%, hogy most láttam az...

99%, hogy most láttam az eltűnt cicámat. Lehetséges, hogy nem egész egy hónap alatt elszokik egy egyébként ragaszkodó cica?

Figyelt kérdés
Én vagyok az, akinek március 29-én eltűnt a macskája. Létezik, hogy egy cica 3,5 hét alatt elszokik egy háztól, vagy elvadul? 1 éves nem ivartalanított kan. Egy napja már írtam ide. Most siettem utána, de nem volt nyitva a kapunk és mire beértem a kulcsért eltűnt, de előtte még hívtam és nézett is rám, de nem jött hozzám. Nagyon jól tartottam, ő is nagyon ragaszkodott hozzám. Létezik, hogy ilyen rövid idő alatt elszokik? Kinti esti közvilágítás, kb. 10 m-re láttam, de 99 %, hogy ő volt. A szívem megszakad. Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg vissza is olvasható az előző kérdésem.
2009. ápr. 22. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ivartalanítani kéne, mert így belekóstol a vad életbe, meg a vad szexbe, amit nem nagyon tudsz felülírni. Ha be tudod fogni, azonnal intézd el. Mindenki jobban jár. Sok sikert.
2009. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi, akartam, pont eltűnése előtt olvastam utána az ivartalanításnak. De szerinted létezik, hogy ilyen rövid idő alatt elszokjon? Amúgy 80 %-ban benti macska volt és tényleg agyon ragaszkodott hozzám. De ilyen rövid idő alatt elszokhat?
2009. ápr. 22. 22:29
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


könnyen elképzelhető hogy házról házra jár a cicalányok után. ilyenkor van hogy napokra, hetekre eltűnnek.


Persze az is lehet, hogy valamiért megorrolt rád,és elköltözött. sajnos van ilyen. ragassz ki plakátokat, hátha valaki "befogadta". ha nem kapsz választ, csak az lehet a megoldás, hogy csavarog. tegyél ki neki ételt, bár lehet hogy nem ő eszi meg, de érdemes valamivel hazacsalogatni.

Nem hiszem hogy elhidegült tőled ha tényleg jól tartottad és jó volt a kapcsolatotok. látod még azt a cicát szerintem.


Azonban mivel nem ivartalanítattad időben, ha haza is megy, mindig el fog tűnni cicázni. akármit is teszel. a műtét sem megoldás már. csak segítség a kóbormacskák ellen. szerintem azért ideje lenne elvinned. lehet hogy sok kiscica hal meg amiatt hogy nem ivartalanítattad a kandúrodat..(ők meg a nőstényeiket...)


Szerintem haza fog menni. De azért kérdezz körbe.

(anno a mamám egyik fiú cicája költözött 2 szomszéddal arrébb..a nagyimnál meg ottmaradt az anyuka)


nagyon szurkolok neked!


Caelestis

2009. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó a műtét ilyen esetben is, bár tényleg nem olyan hatásos, mintha ivarérés elött csináltattad volna.
2009. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem tényleg meglesz és azonnal ivartalaníttatom. Ha visszaolvasod, már írtam ide, úgy kezdődik, hogy: "Már. 29-én...". Kb 4 kérdéssel lejjebb. Abban leírtam, hogy már plakátoltam, hirdetem, ma a postásnak is szóltam.

Amúgy tényleg pont ivartalaníttatni akartam. Ez nem mentegetőzés. Nagyon nagy állatbarát vagyok. Önkéntes segítő meg minden... na mindegy. Nagyon reménykedem.

2009. ápr. 22. 22:41
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer befogadtunk egy kóbor cicaóriást. Nálunk volt egy hétig, majd mielőtt elvittük volna ivartalanítani eltűnt. Mintha csak tudta volna....

Vagy 2 hét múlva megjelent. Éhes volt. Bevágtuk az autóba. Oltás, ivartalanítás, nagytakarítás. Azóta csak levegőzni megy ki, mielőtt befekszik a szüleim közé aludni :-)

Ha kajás lesz és elég kiscicával biztosította be, hogy ne haljon ki a vonal, hazamegy. Szinte tuti. Rég volt olyan cicánk, amelyik 4 hónap /!!!!/ után került elő. Pedig mi jók voltunk hozzá, de komolyan.

2009. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Rakok ki kaját, mióta eltűnt (3 hete). Pár napja már a környék összes macskája itt lakik, várnak reggelente az ajtóban. Nagyon szeretnek, még a legfélénkebb is kezes bárány, mert persze simi is jár... Na ezt csak azért írom, hogy a poén meg ez az egészben, de csak kínomban nevetek. Most is tettem ki ételt, tettem a tálkába egy kis csengőt, hogy halljam, ha eszik. Csengettyűzés, rohanok, hát a szomszéd macska cuki nyávogással megköszönte, hogy gondoltam rá ilyen késői órában is :-) Jajj, az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Köszi, hogy tartjátok bennem a lelket, aranyosak vagytok. Pont a legnehezebb korszakomon segített át az a jószág és nagyon hiányzik. :-(
2009. ápr. 22. 22:53
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, nem vettem észre a plakátolós írást...

Nem tudok mit mondani, mint hogy reménykedj,és hazajön.bár nem az ivartalanítás lenne az első amit csinálnék vele..

én tuti főznék neki húst,megcirógatnám,és utána kontrollra vinném, nem műtétre..lehet h összeszedett valamit. és a műtétig nem engedném ki.

Nyakörv van a cicán?


Caelestis


ui: én is nagyon ki lennék borulva ha az én kandúrkám elszökne..3hetes kora óta cumisüvegből etetem, ő az életem..amikor 10percig nem jön haza a hívásom után már idegsokkban kereseb az utcán, hogy mi lett vele..úgyhogy el tudom képzelni mit érzel..de ne add fel!

Tud magára vigyázni,és haza fog menni, csak hajtja a vére..

2009. ápr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szegénykém...:(

Én egyik fiú cicám régebben nagoyn jól volt tartva kertes házban lakunk nem lehetett oka panaszra hamija is volt bőven, de jött a tavasz és hát mi se gondoltunk időben olyasmire, hogy ivartalanítás...illetve szüleim nem is akarták, mert anyagilag nem állunk jól.Az lett belőle, hogy elment cicalányozni és utána fél évig nem is láttam.Egyszer jöttem hazafelé és akkor belegondoltam, hogy ez a cica mennyire hasonlít arra a cicámra amelyik elszökött...:) és persze rákellett jönnöm, hogy ő volt az...nagyon rossz volt...megakartam simogatni szólítgattam is, de elszaladt...a cicák sajnos ilyenek...ha az ösztöneik húzzák nincs megállás...:(

Azért sok szerencsét kívánok neked lehet te több sikerrel jársz :) olvastam már olyan történeteket is, ahol a cicák a legelképesztőbb távolságokból mentek vissza a gazdihoz :)

2009. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

akarom mondani etettem..amíg nem evett szilárdabb ételt. :)

bár manapság is van hogy könyörög a cumiért..olyankor megkönyörülök, a hátára rakom,és adok neki tápszert. Olyan édesen cumizó tini macskát..hááát..nem láttam még:D(júniusban lesz 1 éves)


C.

2009. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!