Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 99%, hogy most láttam az...

99%, hogy most láttam az eltűnt cicámat. Lehetséges, hogy nem egész egy hónap alatt elszokik egy egyébként ragaszkodó cica?

Figyelt kérdés
Én vagyok az, akinek március 29-én eltűnt a macskája. Létezik, hogy egy cica 3,5 hét alatt elszokik egy háztól, vagy elvadul? 1 éves nem ivartalanított kan. Egy napja már írtam ide. Most siettem utána, de nem volt nyitva a kapunk és mire beértem a kulcsért eltűnt, de előtte még hívtam és nézett is rám, de nem jött hozzám. Nagyon jól tartottam, ő is nagyon ragaszkodott hozzám. Létezik, hogy ilyen rövid idő alatt elszokik? Kinti esti közvilágítás, kb. 10 m-re láttam, de 99 %, hogy ő volt. A szívem megszakad. Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg vissza is olvasható az előző kérdésem.
2009. ápr. 22. 22:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is egyszer csak eltűnt szó nélkül, hetekig nem tudtuk hol van, aztán kiderült hogy átköltözött a szembe szomszédba a padlásukra... pedig sokat foglalkoztunk vele, enni is kapott éjjel nappal, de hát a szomszéd padlása jobban tetszik neki úgy tűnik... azóta se jött haza, és rám se bagózik már ha szólok neki. Van ilyen.
2009. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk volt egy macskank, egyszer lelepett csajozni es eltunt....gondoltuk mi...aztan kiderult, hogy ket utcaval mellettunk befogadtak es ott is jo elete volt, nem vagyott haza.Aztan ez mind csak ket ev mulva derult ki amikor "veletlen" felenk jart a neni aki befogadta es kiderult, hogy a milyenk volt a macsek.Vissza akarta hozni, de mondtuk neki hogy ne (mert a neni oregecske volt es lathatoan nagyon megszerette a negylabut :)

De ha sok ido utan is megy haza a cic, szerintem nem mi hianyzunk neki hanem maga az "otthon".

2009. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Régen volt rajta nyakörv, de levettem róla, mert 2-3 alkalommal beakadt vele, pedig precízen raktam fel, nem túl bőven, nem túl szűken. Tehát most nem volt rajta. Azért azt az 1 éves cumizós kandúrt megnézném :-) Az enyémet minden este "hunyókáztatni" kell(ett). Ez nálunk azt jelenti, hogy van egy irhadarab, tudjátok ilyen hosszúszőrű. Ha lefeküdtem, azt magamra kellett tennem, ő elkezdte szopizni a szőrszálakat, közben dagasztott és közben simogatni kellett, de az sem volt mindegy hogy hogyan. Ha abbahagyta, akkor pofi és fülvakarás és akkor tudtam hogy 10 perc múlva alvás lesz, de az is csak úgy, hogy legalább az egyik mancsával hozzám érhessen. És ezt még az eltűnése napja előtti este is így volt. Több, mint egyéven keresztül minden este. Ha dolgoztam vagy az ölemben vagy a laptopon volt addig még nem tettem valami puhát a laptop mellé. Akkor arra ráfeküdt, de az egyik mancsával akkor is hozzá kellett érnie a kezemhez, mert "cirkuszolt". Tehát ment az egykezes gépelés. Na ilyen ragaszkodó az én drágám és nem tudom elhinni, hogy így elszokott volna 3,5 hét alatt. Pedig tényleg 99 %, hogy őt láttam. :-(
2009. ápr. 22. 23:24
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

És nem lehet, hogy beteg vagy ilyesmi?

Mi cicánk akkor vonult el véglegesen 4 év után mikor nem érezte jól magát nem evett nem ivott elment sétálni és többet nem jött haza...bár a tiédnek állitólag semmi ilyen baja nem volt.Hát a cicák önzőek tudnak lenni.

2009. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg ot lattad, akkor van remeny. Bar a macsekok siman elvadulnak akar par nap alatt is igencsak hajlamosak hazaterni a bagzasi idoszak vegen.

// Ne kajaval probald meg hazacsalni, kerj kolcson egy ivarozo nostnymacskat. :) //

2009. ápr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Szia!Szerintem biztos,hogy ate cicás volt!Úgyhogy ne add fel!Nekünk két éve tűnt el a cicánk és utána sokszor láttam egy ugyanolyan cicát.Amikor a nevét mondtam neki mindik sokáig figyelt engem!Amúgy szerintem odaszokott valakihez,mert nagyon aranyos és barátságos cica volt!Nagyon szerettük!Csak azt remélem jó helyen van és nem más baja lett!Remélem meglesz a cicád! :)
2009. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hallottam már sok olyan esetet, hogy a macska választ gazdit. A barátnőm is elkezdett barátkozni a szomszéd cicájával, de nem engedte be a házba+nem adott neki enni, mert tudta, hogy van gazdija és nem akarta a cicát magához szoktatni. Később megbeszélték a szomszéddal, hogy a cica átköltözik a barátnőmhöz, mert valami miatt úgy néz ki, hogy nála jobban érzi magát. Ezek apró dolgok lehetnek, a macskák tökéletesen érzik a lelki dolgokat, ez lehetett az oka...
2009. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A mi macskánkat lenyúlták,de persze csak addig volt nekik vicces, míg etetni - vagy beengedni kellett volna.(egy közeli házba vitték el). Reggelre, mire rájöttünk,kik vitték el, már nem volt ott.

Többször láttuk mi is azóta, de elfutott, mintha csak bántották volna az emberek.(pedig nagyon, nagyon barátságos volt. Szintén kandúr.)

2009. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Egyszer az én kedvenc kandúrom is megszökött tőlem, egy évig nem láttam, azt hittem, hogy elütötte az autó. De egyszer csak megjelent. Szerintem haza fog még térni. :)
2009. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok bíztatást! Jól esik!
2009. ápr. 24. 02:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!