Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek a cicátokkal...

Mit tennétek a cicátokkal ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

8 éves házi-szobacica.

Első babámnál nem volt gond, egymás mellett nőttek/nőnek fel. Fiam 2év8hónapos.

DE!most megszületett a 2. babánk, aki 7 hónapos lesz és többször rá akar feküdni, éjjel is teljesen ráfekszik. Ma pedig ok nélkül megkarmolt 3 helyen. Az egyik karmolás közvetlenül a szeme sarkánál volt. Kislányom még kúszni se nagyon tud, szóval nem értem, hogy miért támadja meg. Egy pillanat alatt történt.

Elajándékoznátok? Kinek?

Szeretem, de a kisbabám azért mégiscsak a kisbabám.

ha féltékeny, ha nem ez a helyzet, hogy lett két gyermekem.

Mellénk fekszik, mindig köztünk van, nem zavarjuk, nem utáljuk.

Herélt.

Mit tegyek????


2011. szept. 14. 20:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
55%
A ráfeksvésről egyébként direkt nem kérdeztem, mert lehet kapni kiságyra szerelhető macskahálót, illetve házilag is könnyen elkészíthető.
2011. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
81%

Engem is mindig ezzel riogattak, hogy majd a cica támadni fogja a babát, meg rá fog feküdni, de sose hittem el...

Nekem is az tűnik jó megoldásnak, hogy Anyunak ott hagyni a cicust, a megszokott helyén maradna legalább. Furcsa egyébként, hogy a második babánál jöttek ezek elő. Lehet most "telt be a pohár" a cicusnál, hogy még lejjebb taszította a rangsorban a kis jövevény.

2011. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
19%

Jézus atyaúristen, te jólvagy???

Baba mellé macskát, meghogy állatot...??

A macska féltékeny, add anyádéknak, de hogy lehet ennyi eszed hogy beteszed a gyerekhez (úgy értem közös lakásban él a macska a gyerekkel)??

A macskák, kutyák, állatok egy CSOMÓ parazitát hordoznak, meg férgeket, hiába tartod rendben... nem szabad a gyerek mellé a lakásba állatot, veszélyes!

A barátnőm kisfiát a macska fertőzte meg, potnosan az ilyen élősködőkkel (amit nem tudsz teljesen kiírtani, hiába tartod rendben a macskát, állatorvos, nyakörv, oltás... mert egy állatról beszélünk), és az első volt, hogy kitette a macskát. Azóta nincs gond.

Annyi szülőnek kéne odacseszni az orra alá, hogy: a háziállat közös élettérben veszélyes a gyerekre, ez tény, nem csak én mondom, ez bizonyított, nézzetek utána!!! (aki kételkedik, bár az orvosok szaktudását nem szokás megkérdőjelezni...)

2011. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
13%

Ui.: amúgy meg gratulálok, hogy a hét hónapos gyereket hagyod kúszni-mászni a macskaszőrben, had szipuzza be meg nyelje le... mert hiába porszívózol naphosszat, akkor is marad szőr az állat után...

Hogy egyes embereknek mennyi esze van... döntsd el: macskát akarsz, vagy gyereket?

Majd lesz egy halom szőrgolyód ha nyugdíjas leszel... -.-"

Oh my god. Nagy az Isten állatkertje.

2011. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Kedves 21:19-es válaszoló. Épp így gondolom én is. Most telhetett be nála a pohár.

Mindenki mondta, főleg a nőgyógyász, hogy szabaduljak meg tőle a terhességek alatt főleg. Nem tettem, eszemben sem volt. Mindig fontos volt nekem ez a cica.

Összeszoktatás? első pillanattól a kislányom mellé engedem, nem zavarom el, a játszószőnyegébe is befekszik a cica, azért sem szólok.

Kiságy? Na az nincs, a nagyágyon együtt alszunk a kislányommal. és a cicával:S

De az lesz, éjjelre kizárom, csak nehogy nyávogjon, mert mindig nyávog, ha valami nem tetszik neki.


Nem, nem láttam, párom látta, hogy nem csinált semmit a lányom. Megnéztem, a kezében egy szál szőr sem volt. Hasalt. A homlokán, szemén, kezén karolt oda, azaz legalább kétszer odacsapott.

2011. szept. 14. 21:27
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
21:25 Azért ne túlozzunk. Rengeteg gyerek nő fel állatközelben, és semmi bajuk. Amúgy sem lehet (és nem is szabad)a gyereket úgymond üvegbúra alatt tartani, sterilen.
2011. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnál hagyni ideális megoldás. Ismeri a helyet is és anyukádat is.
2011. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Neked nincs gyereked, gondolom. Majd, ha lesz, megtudod, hogy az utcán,földön, játszótéren miket művel egy kisgyerek. Az veszélyes.

Gyermekorvosunk székletvizsgálatra küldte a gyerekek székletét, ő sem szereti az állatot. Jelentem, semmi bajuk a gyerekeknek, egészségesek.

A fiam immár közel 3 éve nem lett a macskánktól beteg. Ellenben a bkv-n a sok mocskos, taknyos emberektől.

Meg is szokta kérdezni, hogy "mi ez a büdi"? amikor megyünk a bkv-n.

De nem is ez volt a kérdésem, hogy lehet -e állatot tartani kisgyermek mellett.

2011. szept. 14. 21:31
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

Már bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de elszakadt a cérnám.

Sosem fürdetett anyám domestosban, volt kutyánk is macskánk is, sőt totyogós koromban még tyúkszart is ettem a baromfiudvaron, mert anyám épp nem figyelt.


Hagyjuk már ezt az óvjuk a gyereket a széltől is dumát.


Egyébként kérdező szerintem is hagyd anyudnál a macskát, szerintem a macseknak is jobb lesz, ha a megszokott környezetében maradhat, nyugiban

2011. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
21:21-re gondoltam.
2011. szept. 14. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!