Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek a cicátokkal...

Mit tennétek a cicátokkal ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

8 éves házi-szobacica.

Első babámnál nem volt gond, egymás mellett nőttek/nőnek fel. Fiam 2év8hónapos.

DE!most megszületett a 2. babánk, aki 7 hónapos lesz és többször rá akar feküdni, éjjel is teljesen ráfekszik. Ma pedig ok nélkül megkarmolt 3 helyen. Az egyik karmolás közvetlenül a szeme sarkánál volt. Kislányom még kúszni se nagyon tud, szóval nem értem, hogy miért támadja meg. Egy pillanat alatt történt.

Elajándékoznátok? Kinek?

Szeretem, de a kisbabám azért mégiscsak a kisbabám.

ha féltékeny, ha nem ez a helyzet, hogy lett két gyermekem.

Mellénk fekszik, mindig köztünk van, nem zavarjuk, nem utáljuk.

Herélt.

Mit tegyek????


2011. szept. 14. 20:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

21:25


Igen valóban nagy. És te vagy a fő attrakció...

Egy gondozott, lakásban tartott macskában az égvilágon semmi veszélyes nincs. Férgek? Van egyáltalán fogalmad róla hogy mi az hogy féreg, és hogyan lehet elkapni? Vaghy te úgy képzeled hogy az állatokban alapjáraton, gyárilag férgek vannak? Vagy mit hiszel?

És akkor mi van ha a gyerek lenyel némi macskaszőrt? MI baja lesz tőle? Annyi hülyeséget hordtál itt össze, ráadásul akkora pofával, hogy az eszem megáll. Ismertem egy ilyen féleszűt, aki azt hitte hogy a gyerek cukorból van, és még a széltől is óvni kell, a játszótéren percenként törölgetni a kezét, mert "jaj a homokozó után a szájába nyúl, hát az tiszta baci"! Ma 4 éves a gyerek és két kezemen nem tudom összeszámolni hogy mi mindenre allergiás.

Tipikus példája vagy annak hogy milyen az amikor a hülyeség szorgalommal párosul. Ha te a burkobanevelés elvét vallod, hát hajrá, hátha a te gyereked is minden sz*rra alergiás lesz, vagy éppen asztmás. Írogass olyan topikba, amihez értesz. Csókollak.

2011. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Én is ezt látom a legideálisabb megoldásnak. Anyunál.

Csak az az egyetlenegy probléma ezzel, hogy nem vagyunk túl jóban, ezért is költözünk gyerekestül, férjestül el. Utálja a páromat.

De remélem megérti majd a döntésemet. És jövő tavasszal vagy amikor a kislányom elindul, akkor utánunk költözik. Tulajdonképpen ugyanaz a kerület, 20 perc gyalog a két lakás közötti távolság.

Remélem anyu meg fog érteni.

2011. szept. 14. 21:37
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodat nem is szereti, azért az unokája érdekében csak nem fog keresztbe tenni nektek. Lehet még a végén úgy megkedveli a macskuszt, hogy nem is akarja visszaadni nektek :).


(Az meg külön vicces, mikor SZOBAcicákat emleget úgy a sok okostóbiás, mint ha legalábbis négy lábon járó biológiai fegyverek lennének. Az ilyennek nyilván se macskája se gyereke se porszívója...)

2011. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Látjátok, hogy hogy nézi a lányomat?:)


[link]

2011. szept. 14. 22:31
 25/39 anonim ***** válasza:

ijesztő amit írtál....erről már én is hallottam e fajta macska viselkedésről!!!!!

[link]

..ezt olvasd el!!!!!!!!!!!!!

...a gyereked legyen az első,az anyukádnál is biztos szuper lesz neki.....kaja van?fotel van?..mi kell még?

..ne várd meg,hogy kárt tegyen a gyerekedben,mert soha nem bocsájtanál meg magadnak...

..nem kell megválni a macsektól,csak kezeld a helyzetet: )

2011. szept. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Jó a kép! :) Aranyos a pöttöm kislány meg a cica is! :)
2011. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
43%
Rég ledobtam volna a 4-ről ha a gyerekemet kikarmolja.
2011. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

16:37


Idegbeteg barom... remélem se állatod, se gyereked.

2011. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Én ezt amúgy nem értem. Nekem kicsit ellentétes viselkedésnek tűnik, amit leírtál.

Amitől mindenki fél, hogy a cica "megfojtja" a gyereket, az azért nem teljesen úgy van. Mármint igen tényleg megtörténhet, de nem azért mert a mocskos állat ki akarja nyírni a gyereket. A cica azért fekszik rá a gyerekre, mert így fejezi ki hogy szereti. Velem is velem szokott aludni a cicám, és mindig arra kelek éjjel, hogy a fülem mellett dorombol jön szuszog keresi a fejemet és egyszer csak már érzem is a macskát a fél arcomon :D :D tehát náluk ez a szeretet jele.

Viszont nem értem, hogy ha szereti a gyereket, akkor miért karmolja össze? Nem lehet, hogy csak játszani akart vele? Vagy történt valami ami miatt a macska inkább még sem szereti?

Nyilván ha nem tudjátok megoldani, hogy ne feküdjön rá, ne karmolja akkor a legjobb megoldás ha elajándékozzátok :( csak számomra érthetetlen a cica viselkedése.

2011. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Tegnap nagyon-nagyon figyeltem, hogy hogyan viselkedik a kislányom és a cicánk.

Az a helyzet, hogy a cica melléfekszik a lányom mellé mindig, akárhol van (vagy a fiam mellé) is és a lányom, ha ezt észreveszi, kacagni kezd és elkezd forogni felé és nyúlkál utána. Tegnap konkrétan a farkát akarta elérni. Szóval ez a helyzet:S

Mivel nem láttam a karmolást, szerintem "simán" odakapott, nem úgy karmolta meg, hogy mély sebet hagyott, hogy a cica direkt támadta meg.

Akkor most figyelnem kell a cicát, a Nórit és a kisfiamat......... ezt elég nehéz megoldani, hogy szinte mindig egyedül vagyok.

2011. szept. 16. 07:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!