Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek a cicátokkal...

Mit tennétek a cicátokkal ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

8 éves házi-szobacica.

Első babámnál nem volt gond, egymás mellett nőttek/nőnek fel. Fiam 2év8hónapos.

DE!most megszületett a 2. babánk, aki 7 hónapos lesz és többször rá akar feküdni, éjjel is teljesen ráfekszik. Ma pedig ok nélkül megkarmolt 3 helyen. Az egyik karmolás közvetlenül a szeme sarkánál volt. Kislányom még kúszni se nagyon tud, szóval nem értem, hogy miért támadja meg. Egy pillanat alatt történt.

Elajándékoznátok? Kinek?

Szeretem, de a kisbabám azért mégiscsak a kisbabám.

ha féltékeny, ha nem ez a helyzet, hogy lett két gyermekem.

Mellénk fekszik, mindig köztünk van, nem zavarjuk, nem utáljuk.

Herélt.

Mit tegyek????


2011. szept. 14. 20:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Én is macskaimádó vagyok. Azt azért mégsem engedném, hogy a macska ráfeküdjön egy ilyen pici gyerekre. (Ma már behordják az ágyba, de 10 évesek, kijátszanak, ha kell, de az más...)

Egyáltalán a babaszobába miért kell beengedni?

Ha pedig mégis együtt vannak pl. nappaliban, akkor értelemszerűen nem tenném le a földre a gyereket, vagy bölcső, vagy járóka, vagy kihúzható kanapé, ahová a macskának tilos lenne felugrani. Nálunk most sincs asztalra ugrándozás pl.

2011. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

A bölcső-kiságy - alvásra való, de nálunk nincs, mert velem alszik a kislányom.

Járóka - abban nem tanul meg kúszni, mászni, de ha van gyereked, akkor ezt te is tudod.

Az ágy "biztonságát" meg ugye nem kell részleteznem.

2011. szept. 16. 11:30
 33/39 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is van gyerekem és ilyen kiskorukban nem fetrengtek sem kutya, sem pedig macskaszőrben.

Ma már más a helyzet, mert gondolkodás nélkül elfekszenek a földön akár a konyhában, előszobában is, hoy jobban odaférjenek a kutyához, macskához. Na de egy ilyen kisgyerek?!

2011. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg aranyos a kép:)


Nekem nem férne bele, hogy a baba játszószőnyegén aludjon:)

2011. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Asztalra a macskánk nem ugrik fel, nevelt cica, ismeri a szabályokat, kivéve, hogy a gyerekeimre és azok játékaira rá van cuppanva.

Mostanában nekem is sok, ezért is tettem fel kérdésként, dehát mindenhonnan nem zavarhatom el, mert akkor a sarokban lapítson egész nap?

2 szobánk van, nincs 2 gyerekszobánk:(

Ahova költözünk, ott is két hatalmas szoba lesz.

Cica volt előbb, kezesbárány volt mostanáig, féltékeny lehet, ezért is lett agresszívabb.

Anyuval beszélek, had maradjon itt

ui: az sokkal jobban zavar, hogy koszos kezű gyerekeke a játszótéren belenyúlkálnak a kislányomhoz és a játékait tapogatják, miközben az anyjuk ki tudja hol van és mit csinál - nálam ez veri ki a biztosítékot

köszi a válaszokat mindenkinek

2011. szept. 16. 13:16
 36/39 anonim ***** válasza:

Jól van, igazd van:)

Tényleg nem ülhet egy helyben. Egyébként biztos, hogy "agresszívabb"?

Nem lehet, hogy játszani akar és kap a gyerek keze után, ahogy az kapálózik?

Anyukádnál jó helye lesz, tényleg:) Ha meg már nagyobbak lesznek, vagy visszakéritek, vagy ha már túl összeszoktak, majd lesz másik, a gyerkőcök miatt is:)

2011. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Látom sokan vállalnak úgy gyereket, hogy nem informálódnak körbe az állatok terén.

Hajrá emberek, így tovább, ezaz, ti nevelitek fel a következő generációt!

Amúgy nem a széltől-is.óvásról van szó, hanem az állatokról.

Én is kutyákkal nőttem fel, nem lett bajom, de az ismerősöm gyermekét majdnem műteni kellett emiatt, és szinte minden nőgyógyász és gyerekorvos is azt tanácsolja: kisbaba mellé nem szabad állatot, vagy max fokozott(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) figyelemmel. Babáról beszélek, nem a nagycsoportos óvodásról.

Még jó hogy figyeltek.

Nagy az Isten állatkertje...

2011. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Sajnos anyu nem vállalja. Azt mondta, hogy akkor kellett volna gondolkodnom, hogy lesz gyerekem, amikor a cicát hoztam. Ennek immár lassan 9 éve.

Ezek szerint max 15 éves korig lehet kiscicát szerezni, mertha él 15 évig, akkor már 30 éves az ember és akkor felelőtlenség 15 éves kor után cicát tartani - szerinte.


Egyébként az unokáira sem kíváncsi, sosem volt az.


Nem tudom mi legyen a cicánkkal.

2011. szept. 21. 08:45
 39/39 anonim ***** válasza:

Most már semmi. A nagyobbik is megvolt vele, a kicsi is vele élt idáig, most már kár lenne a cicát eltávolítani.

Figyelj oda a higéniára, mint tetted gondolom idáig is és a picit tartsd szem előtt, hogy ő se tegyen kárt a cicának és a cica se neki.

Most már egyre nagyobbak lesznek és amúgy is szinte szükségszerű lesz az állat.

2011. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!