Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog ha meglát?

Miért nyávog ha meglát?

Figyelt kérdés
Kezdő macska gazdi vagyok...Van egy kb. 2 hónapos kismacskám és ha meglát jön utánam, néz és csak nyávog...Éhesnek nem éhes, szomjasnak nem szomjas.Szerintetek???
2011. szept. 17. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeret ;)
2011. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Örül neked. Simizd meg.
2011. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem is van egy kis szoba cicám, és ő is mikor meglát odajön nyávog, rám néz és azt várja, hogy vegyem fel és simogassam meg =)
2011. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szeret, kéri, hogy foglalkozz vele. Ha egyedül van, akkor pláne szeretnek a gazdi társaságában lenni. Az enyém is mindig előbukkan, amikor hazaérek. Bejön velem, rám nyávog, vagy ha ülök, akkor hirtelen felteszi a két mancsát a lábamra, mintha felakarna ugrani, de azonnal le is veszi (kicsit olyan, mintha ijesztgetni akarna). Jelzi, hogy ő is itt van. A nevén szólítom, vagy megsimogatom, felveszem az ölembe, vagy ő ugrik fel. Ha éhes, akkor megy a kajához, ha szomjas, azt is megpróbálja a tudtomra adni azzal, hogy a vizes tányérjához megy, vagy a csaphoz, vagy a fürdőszobába. De ő már nagyobb cica, kb. 1 éves lehet. Nem tudom pontosan, mert ajándékba kaptam, vagyis hát rám sózták, mert nem kellett, pedig van már néhány macskám.

Ahol előzőleg volt, ott nem törődtek vele, nem simogatták, ezért csak nyávogott, és még játszani sem akart.

2011. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok


Onnan tudod meg, hogy mit akar, ha kitapasztalod. Megsimogatod, majd megeteted, vizet adsz neki. Kicsit játszol vele, az öledbe veszed. Ha megy utánad, megállsz, szólsz hozz, megsimogatod. Aztán mész tovább. Ha követ, az is lehet, hogy unatkozik, és csak a társaságosra vágyik.

2011. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hell-ikon ***** válasza:

Ha éppen hazaérkezel és feltartott farokkal, élénk tekintettel rohan hozzád, akkor üdvözöl, örül, hogy otthon vagy. :)


Ez enyém is ezt csinálja, akárhányszor kimegyek a hátsókertbe (az az ő külön bejáratú felségterülete)mindig jön és üdvözöl -mint jó házigazda:)- a területén. :) Odajön, dörgölőzik, megsimizem, játszunk egy picit, majd elfekszik az általam vetett árnyékban, míg a elintézem a dolgaimat a kertben. Ezzel olykor érdekes bukásokat sikerül egyébként produkálnom:D

2011. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hell-ikon ***** válasza:
Ez - Az akart lenni....:D (folytatódik a tegnapi:D)
2011. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
örül, mert szeret téged!!! :D
2011. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Üdvözöl, szeret, és azt akarja, hogy foglalkozz vele!
2011. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Scatha válasza:

Ha nemrég lett elválasztva anyujától, akkor lehet, hogy még fél egy kicsit, és azt követeli az utánad mászkálással és nyávogással, hogy ne hagyd magára, foglalkozz vele. Legyél vele minél többet, ha sok időt tudtok együtt tölteni, az nagyon jó, ha a közeledben vagy rajtad aludhat. :) Megnyugtatja. :)

Idősebb illetve felnőtt cicánál tényleg az üdvözlés jele, ha rád nyávog, amikor meglát. :)

2011. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!