Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Többmacskások! Nálatok milyen...

Többmacskások! Nálatok milyen módon használják a cicák az almokat (ha több van)?

Figyelt kérdés
Nekem két cicám van de csak egy alom, viszont hallottam olyat is, h két cica két almot olyan módon használ, h az egyikbe pisilnek, másikba kakilnak, vagy az egyik csak az egyiké, a másik csak a másiké...stb. Igazából saját tapasztalatok érdekelnek mert ez az egy alom kezd kevés lenni mióta nő a kicsi. Köszi ha megosztjátok velem saját tapasztalataitokat. Minden értelmes válasznak megy a zöld mancs akkor is ha eltér a tárgytól valamiért.
2011. szept. 20. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nekem két házicicám van, alomtestvérek.

Csak azért van 2 alom használatban, hogy elég legyen a hely.:)

Vegyesen használják mikor ki melyikbe mit...:D

2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval nincs rendszer :) Hát köszönöm :D
2011. szept. 20. 21:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor meghoztuk a 2. cicát, készítettünk még egy almostálcát. Pár hét után meg is szüntettük a 2-at, mert következetesen csak az egyikbe jártak.((érdekes módon a régebbibe) Naponta többször takarítom. Most vettünk a Fressnapfban egy nagyon jó almot, jó keményre összeáll a vizelettől, csak kikapom a gombócot, nem hullik szét. 2-3 naponta utántöltöm. Kicsit fertőtlenítős szaga van.
2011. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a te válaszodat is, melyik ez a nagyon jó alom? Mert folyamatosan keresem az igazit :D
2011. szept. 20. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk 8 cicánk van. Anyáék laknak a ház alsó szintjén, mi a férjemmel és fiacskánkkal a tetőtérben. Az alsó szinten lévő 2 almot általában pisilésre használják, mert még a kertből is bejárnak és az esik először útba. Ezeket naponta többször is takarítani kell. A tetőtérben lévő 2 almot a nagydolgokra használják. Ezeket naponta 2-3 alkalommal takarítjuk. Az erkélyen lévő almot az a macsek használja, aki a szobánkba tölti az éjszakát. Főleg nyáron előfordul, hogy ezt napokig nem használja senki, mert inkább a kertben alszanak. :) A kertben is van 3 homokos doboz, ezeket vegyesen használják. Naponta egyszer takarítjuk.

Tapasztalat alapján vannak olyan cicáink, akik nem igazán szeretik egymást, ezek egymás után véletlenül sem használják ugyanazt az almot, ezért alakult ki a lennti-fennti szinten a 2-2 tálcás megoldás.

2011. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ma 21:31 vagyok: Multifit Ultra Comfort, 20 l és ha jól emlékszem, 3200,- Ft. Rengeteget kipróbáltunk mi is, a szilikagéles lenne a legjobb, de 6-8 e. Ft kicsit sok egy hónapra.
2011. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Ez a 8 macskás nagyon érdekes, h ki mit használ, és ki után nem :) Nagy francok a macskák :D


Köszi a tippet az alom témában, azt esetleg megírnád még, h az az alom teljesen szagtalan-e és h meddig elég két cicónak? Köszönöm szépen! Mert én is szilika géleset használok és én is 6000-8000-et költök havonta de ez rengeteg!

2011. szept. 20. 23:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Most van kipróbálás alatt, két hét alatt nem fogyott el a fél zsák, úgy tippelem, kitart egy hónapig. Én nem érzek szagot, pedig kényes orrom van. És nem is porol, pedig az egyik maccs igen nagy vehemenciával áskálódik. Még bemegy a másik után is kicsit "temetni" :))
2011. szept. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, és lenne még egy kérdésem, melyik van neked a kettőből, mert azt írtad az ultra comfort de az szagtalan és 15 literes, a bio fress szagos és 20 literes:


[link]


[link]


nem szeretném azt venni amiről nincsenek infóim :) Előre is köszi, és azt is h eddig válaszoltál

2011. szept. 20. 23:44
 10/13 anonim válasza:

Nálunk 3 cica van. Két 1 éves és egy 3 hónapos. Amíg csak kettő volt ők egy almot használtak (egyébként testvérek), a befogadott kicsi miatt kellett a másik. A nagyok szelektálnak, egyikbe nagy dolog, másikba kis dolog. A kicsi pedig abba, amelyik éppen közelebb van! :D Naponta 2-szer takarítom mind a kettőt. Nálunk a Claude alom vált be, Tescoban vesszük 899 Ft 10 liter, ami a 3 macsnak 1,5-2 hétig elég. Gyakran kell utántölteni, de csak azért mert extra nagy alomtálcáik vannak és így több kell bele, hogy kényelmesen el tudják kapargatni. Szaga egyáltalán nincs, nem porol, csak a színe fura, mert nem fehér, hanem már eleve barna.

Remélem segítettem! :)

2011. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!