Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj, miért kezdte...

Mi lehet a baj, miért kezdte a macskám mindenhova végezni a dolgát?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított, lakásban tartott kandúrról van szó. Eddig mindig szépen az alomba járt de mostanában egyre több helyre oda pisil, szennyestartóba, törülközőre, szőnyegre és ma már kakit is találtunk az almon kívül. Semmi nem változott, ugyanazt az almot használjuk, ugyanúgy rendszeresen takarítjuk. Miért csinálja ezt? Hogy tudnánk az alomba visszaszoktatni?
2011. okt. 20. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen vizsgálatokra vitted (általános vagy egyéb), ezért merem írni, hogy talán érdemes lenne megvizsgáltatni a veséjét. (Attól, hogy a veséjével van valami kezdődő baj még lehet jókedvű és nagy étvágyú). Elég gyakori, hogy a cicának azzal van a baja. Én a helyedben ha nem is vinném el dokihoz, de legalább felhívnám a rendelőt és elmondanám a problémát, mert ők ismerik a cicádat és a praxisuk során biztos tapasztaltak már hasonló viselkedést. Ha nem is betegség az oka, hanem valami tipikus macska lelki tényező, arra is tudnak tanácsot adni a rendelőben.
2011. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A mi (ivartalanított) kandúrunknál is volt egy ilyen időszak, de kb. 2 hétig tartott. Orvosnál is voltam vele, almot is cseréltem, de ez nem befolyásolta a dolgokat ..

A fene tudja mi volt vele :)

Szerintem el fog múlni.

2011. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Remélem nem írok hülyeséget. Csak leírom neked az én tapasztalatomat. Az én cicám is csinálta egy ideig, ő is kandúr, de ő már idősebb, mint a te cicád. Az állatorvost megkérdeztem, és neki az volt az első kérdése,hogy milyen gyakran cserélem a helyét.(én naponta cseréltem) Azt mondta, hogy az túl sűrű. A cicának szüksége van arra,hogy érezze a saját szagát. Talán, ha egy kis ideig úgy hagyod a helyét, hogy érezze a szagát...talán nem fog mindenhova odapisilni. De a másik lehetőség,hogy talán most valamiért nem érzi magát biztonságban nálatok. Nem ijedt meg valamitől? Vagy valakitől?(itt nem feltétlen rátok gondolok).De kérdezzd meg az állatorvost,hisz ő ismeri a cicádat.
2011. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Na megijedni biztos nem, ő nem az a mimóza lélek hanem zseboroszlán.:) Azóta egyébként nem volt baleset, lekopogom.
2011. okt. 22. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!