Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futópadon illetve a szabadba...

A futópadon illetve a szabadban való futás között mennyi az átfedés? Kérem, hogy tapasztalattal rendelkezők válaszoljanak!

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a kétféle mód mennyire különböző terhelést ad, és mennyire segíti a futópados edzés a hagyományosat. Tehát például ha valaki eleve futópadon kezd el futni és mindig csak azon edz, miután elért azon egy magas szintre, szabadban is ugyanolyan teljesítménnyel és kitartással tud futni, mint a padon?

Előre is köszönöm minden válaszadónak!


2010. dec. 1. 13:22
 1/6 Nostro the overlord ***** válasza:
Életemben 2X futottam futópadon, kösz nekem nem kell. Annyit kell pötyögni azon a kulán amire gyorsítana az ember, hogy az hihetetlen. Ez ok is ha egy tempóban akar végig kocogni az ember, de mi van akkor ha 150m-ként 150m sprint jön? A másik, fülledt a levegő és teljesen más érzés. Emellett nincs légellenállás és terepviszonyok (a dőlésszögét lehet állítani de a kátyúkat nem helyettesíti, és a boltba siető nyugdíjasokat sem). Én maradok a sima futásnál -20fokban is.
2010. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nostro the overlord ***** válasza:
Basszus mindenre válaszoltam csak a kérdésre nem :D Elvileg ugyan az a mozgás de mégsem amúgy. Ugyan ez van a szobakerékpár és a sima kerékpár közt is. Javulni lehet persze de nem olyan... ha százalékot nézünk akkor olyan 80% ra tenném a hatásfokot, ha a szabadban van 100%.
2010. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az h rendes futásnál energiát fejtesz ki, h felemelkedj illetve előre mozdulj el, ezzel szemben futópadon jóformán csak arra kell törekedned h felfelé, mert a "talaj" magától elmozdul alólad.

Illetve, ahogy írták nincs közegellenállás,nincs ami lassítson mikor újra lerakod as lábad....

Egyedül az szól sima futás ellen, h visz a lendület is.

2010. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszoddal nagyon is a kérdésemre válaszoltál! :) Pont ilyesmire voltam kíváncsi, személyes tapasztalatokra, és arra, hogy mennyire adja vissza a futópad a szabadban történő futást. A második válaszoddal pedig kiválóan kiegészítetted az elsőt. Én is hóban-fagyban kint futkosó egyén vagyok amúgy. :) Nagyon szépen köszönöm a választ!


Várom a további hozzászólásokat, véleményeket, tapasztalatokat is! Köszi!

2010. dec. 1. 13:40
 5/6 bénabéla11 ***** válasza:

én futógépező vagyok, bár néha én is kimegyek...esténként...ha nicns fagy...igy azt tudom mondani, hogy a futópad könnyebb, mert ugyanannyi távon-terhelésen kint beszarokmeghalok minden bajom van:D

szoval ahogy azt az előbb leirták, nehezebb kint...

2010. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm, most már minden információm megvan ahhoz, hogy tudjam a pontos különbséget.


Köszönöm szépen mindhármótoknak!

2010. dec. 1. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!