Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzás lenne? Mi kell...

Állatkínzás lenne? Mi kell egy kiscicának? (többi lent)

Figyelt kérdés
Jó napot kívánok!Karácsonyra szeretnék kérni egy kis macskát,de nem lenne állatkínzás ha szoba cica lenne?Jól érezné magát vagy szenvedne a bezártságtól?Havonta elég lenne rá 20.000 forint?Mi kell egy szoba cicának,fekhely,tálkák,eledel,játékok,kaparófa,almos tálca,almon,oltások,féregtelenítés,ivartalanításon kívül ?kell Őket nevelni valamire,asztalról evés,bútor szétszedés,szobatisztaság,stb..re(ha egyel talán kell)?A normális válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
2011. dec. 11. 14:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Havi 20ezer forintból úgy tudod őt tartani, mint egy kiskirályt. :)


Mindent leírtál, amit kell.

2011. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát!20.000 forint sok a cicára?Mennyit szoktak önök költeni cicáikra havonta(premium táp,jó minőségű alom,stb)?Mennyibe kerül kb az ivartalanítás?Szeretnék mindent meg adni neki,amit lehet :)
2011. dec. 11. 19:35
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, bocs, azért írtam a menhelyes-bentit, mert ha akkor lett volna lehetőségünk, csak idős cicát tudtunk volna elhozni, legalábbis idősebbet, nem most születettet, így szerintem egy olyan macskának már a vérében van, hogy kóborolgat a territóriumában, és nincs bezárva. De ha úgy szokja meg, biztos jó lesz neki:) Egyébként az oltások, játékok, tálak, stb csak elsőre nagy költség, később csak kaja és alom kell.:)
2011. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kandúr cicánál erreflé 6000 körül van az ivartalanítás, nősténynél 10ezer körül.


Az én cicusom pulykahúst és halat eszik, kiegészítve Royal Canin táppal, amit még az érkezésekor vettünk (4 hónapja) 10 kilós kiszerelésben, a fele még meg van. Ez volt egyszer 15ezer Ft. A pulykahús (havonta kb. 2-3 kiló) kb. 2500 Ft. Alom havi szinten úgy 2000.

2011. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az edények,játékok,kaparófa,almos tálca+lapát meg van neki már illetve a fekhely is,csak almot és eledelt kell venni neki :D Illetve oltatni,féregteleníteni kell .Az oltások kb mennyibe kerülnek illetve hány oltás kell és milyen korban?Esetleg fizessek a cicáért valamennyit vagy ne ha háztól(magánszemélytől hoznám) vagy menhelyből hozzak?
2011. dec. 11. 20:23
 16/25 anonim ***** válasza:

Az első mondatot elolvasva bevallom kicsit megijedtem h "karácsonyi macskát" szeretnél, de a kommentjeidet elolvas tiszteletemet teszem:)Szerintem menhelyit válassz mert tényleg nagyon odaadóak, bár lehet velük probléma is ezért mindenképp beszélj az állat gondozójával mielőtt elhozod. Macska lakásban tökéletesen elvan, és sokkal tovább él mint a kint tartottak.20.000 ft-ból simán kijössz havi szinten. Vannak macskák akik már rögtön tudják használni az almot amelyik nem az is rövid időn belül megszokja.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha meg lesz a cica írjál!:)

2011. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én havonta kb egy tizest költök a cicára, ebben van alom (2*10 kg), prémium száraztáp (egy hónapra egy kiló bőven elég), alutasakos minden napra + vmi jutifalat.

Az oltás itt Bp-en 5000 Ft, ez egy kombi, a benti cicó ebből kap kettőt, majd egy év múlva ismétlő (de akkor már csak egyet kap). Kandúr cica ivartalanítása akcióban kb. 5-6000 Ft, akció nélkül is max 8 ezer (akció most van, október-december időszakban a legtöbb helyen, szóval pont lecsúszol róla :( )

Az én cicám is benti, maximum az erkélyre mehet ki, amit nyáron imádott is, de most hogy ilyen hideg van, ki nem tolná az elkényeztetett kis seggét :D

Vegyél egy fésűkészletet is, akkor is, ha rövid a szőre, mert a benti cicák folyamatosan vedlenek, néha meg kell fésülni, hogy kevesebb szőr legyen a holmijaidon... Minden mást felsoroltál szerintem :)

Kellemes cicózást!

2011. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítségeket is!Miért tetszet megijedni"a karácsonyra szeretnék egy cicát" kifejezéstől?ebben van valami rossz? :D Köszönök minden választ és segítséget mindenkinek!:D Majd ha meg lesz a cicus írok,ez természetes,bár karácsony előtt hozható el 1-2 nappal a macsek :) akkor lesz 10 hetes :)A nevét is kitaláltam már : Néró,szerintem aranyos név,nem tudom honnan jött ez a név(talán egy film,könyv,stb,de tetszik és szerintem aranyos név egy cicának :)További szép estét és még egyszer köszönök mindent !:D
2011. dec. 11. 21:45
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy megijedt az egyik válaszoló. Sajnos, karácsony táján nagyon sokan gondolják úgy, hogy a legjobb ajándék egy állat. Csak aztán elfelejtik, hogy annak igényei is vannak, beteg is lehet stb. Így ünnep után, amikor visszatérnek a hétköznapok, nagyon sok állat csak nyűg lesz, megunják. Aztán kidobják. Főleg, hogy most jövőre kutyáknál kötelező lesz a chip, ebadó ...
2011. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Arra gondolt,hogy csak átmenetileg törödnél vele
2011. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!