Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám kideríteni azt,...

Hogyan tudnám kideríteni azt, hogy a macskám ivartalanítva van-e?

Figyelt kérdés
Sajnos az előző gazdikat nem tudom megkérdezni, a cicának én vagyok a negyedik gazdija. Fontos lenne nagyon.
2011. dec. 16. 19:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha gazdag a volt gazdi talán volt annyi felelőssége, hogy ivartalanítsa.
2011. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Inkább azt mondom, hogy akkor jó kennelből vette. Tenyésztő ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel ad el kölyköket hobbi célra. Ha tenyészállatnak szeretnék, drágább lenne. Gondolom hobbi céllal vásárolták, tenyészteni nem lett volna idejük, meg egyébként is, nem volt szükségük fizetéskiegészítésre szerintem.
2011. dec. 16. 22:45
 13/24 anonim ***** válasza:
Hmm.. Nincs meg a törzskönyve esetleg? De én is azt mondom, hogy várj vele 1-2 hónapot, ha ivaros, annak szemmel látható (füllel halható :D) jelei lesznek. Ha véletlenül tüzelni kezd, azonnal lehet vinni ivartalanítani amint abba hagyja, még ha vemhesült is.
2011. dec. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az ismerősömnek is van sziámija, olyan 6 éves lehet. Nem akarták ivartalanítani, mert gondolták, hogy egyszer szeretnének kismacskát. Ez csak benti cica, és rémes, mikor rájön a "mehetnék" Zeng az egész ház, mint a csecsemőosztályon. Az állatorvos írt fel fogamzásgátló tablettát, valami keksz-szerű, amit boldogan befal, és ez enyhít a baján.

A mi ivartalanított cicánk - kinti+benti- ugyanúgy kívánja időnként a kandúr közelségét. Ilyenkor csavarog velük, aztán lenyugszik - de kismacska nincs legalább belőle:))

2011. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ő a második kislány cicám, eddig csak kandúrkáim voltak. Elég rossz élményem van az előző kislánnyal kapcsolatban, nem szeretném, ha kiscicák lennének. Az ultrahangra gondoltam már, de nem tudom, hogy azon tényleg megtudná-e állapítani a doki, hogy ivartalanítva van vagy nincs. Anyagilag nem igazán vagyok eleresztve, nem tudom, hogy mennyibe kerülne egy ultrahang. Nálam van egy éve lassan, tüzelési időszakban nem tapasztaltam annyira jellegzetes tüzelésre utaló jeleket, viszont jobban igényelte a simogatást. A popsiját alapból dugja mindenhova, a fejével is ugyanazt csinálja. :D
2011. dec. 17. 11:34
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor beszéld meg a dokival ezt a fogamzásgátlást!Persze nem tudom, hogy ez csak a kínjait enyhíti,mert ugye sose lát bezártságában kandúrt, vagy a szaporodást is gátolja-e.
2011. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
De benti cica? Ha nem jár ki, akkor nem kell félni a kiscicáktól:)) Én egyébként még soha nem láttam szabadon kóborolni sziámi macskát.
2011. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a fogamzásgátlás egy nagy baromság! :S Könnyen begennyesedhet tőle a méhe, mert eltolja a hormon-arányokat.Ráadásul mi van ha nem is ivaros? Mi a francnak akkor fogamzásgátló?

Ha egy év alatt nem lett terhes, akkor valószínűleg nem ivaros. A sziámi macskák eleve is nagyon nyávogósak, úgyhogy szerintem észrevetted volna, ha tüzelt volna!

2011. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

5 ezer forint alatt szóba sem állnak az emberrel.Nekünk 2 cica ivartalanítása 30 ezer volt, s ez kedvezményes volt állítólag. De míg nem végeztük el, örökké hasas volt valamelyik,mit csináljon az ember egy évben 16 kismacskával?

Az ismerősök, ha megszólítottuk őket,már kapásból azt felelték: nem, nem kell kismacska.:)

2011. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Baromság vagy nem baromság, de az meg kibírhatatlan, hogy gazdiék elmennek egész napra dolgozni, a macska meg úgy ajvékol, mint ha egy csecsemő lenne magára hagyva. Ez bevált, mert legalább az oá-zást abbahagyta, de a gazdit harapdálja továbbra is.

Szerintem az a baromság, hogy ilyen körülmények között tartanak macskát.

2011. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!