Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lánycicám van, azt olvastam,...

Lánycicám van, azt olvastam, hogy az ivarzás maga 6-8 nap. Ha ugye nem sikerül a dolog, újra kezdődik. Az állandóan újra induló ivarzásoknál ugyanúgy teherbe eshet a macsek?

Figyelt kérdés
S. O. S. , kint tartott cicáról van szó, aki csak esténként jön tető alá, most tanácstalanok vagyunk, hogy mit tegyünk. Az ivarzás első 2 hetében benti macskává avanzsált, de most már azt hittük, vége a párosodási időszaknak, így kiengedtük. Ma reggel megint elkezdték a kandúrmacskák a kurjogatást a ház körül...
2008. márc. 28. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában normál esetben a nőstény macska egy évbe 2-szer ivarzik (persze ha megszüli és felneveli a maccsokat). Azért van kivétel pl. amit írtál, hogy ha nem jön össze, akkor nyugi újra fog kezdődni és ha kinnt hagyod a macskát tuti 3-4 nap múlva már vemhes is lesz. Vagy egy másik eset az ivarzásra, ha megellet és valami miatt elpusztultak a kölykei, akkor is képes kb. 2 hét múlva újra ivarzani. Bámulatos a reprodukciós képességük. Ha jól tudom akkor az ivarzás rövidebb 6-8 napnál olyan 3-4 nap.
2008. márc. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem védhető ki fogamzásgátlás vagy ivartalanítás nélkül a vemhesség (mondjuk időszakos "elzárással")?
2008. márc. 29. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem,hogy a kérdező nem szeretne cicákat,szóval sztem ne nyugodjon meg.Nem véletlenül zárta el...

Tudod ha el is múlik az ivarzás,szaga még van,de "peteérése" már nincs.Szal utána még akármit kezdhetnek vele,nagyon kicsi az esély rá,hogy teherbe essen.

2008. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Végülis úgy döntöttünk (amiben nagy lökést adott cicánk szemmel látható "szenvedése"), hogy ivartalanítjuk, mert szeretnénk, ha továbbra is ilyen kíváncsi, szabad lélek lenne, ő így, hogy nem mehetett mostanság csatangolni (meg gondolom a sikertelen ivarzási folyamat hatására)teljesen begubózott. Hosszú távon azt hiszem, ez a megfelelő döntés.

2008. márc. 30. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!