Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak a cicaimmal?

Mit csinaljak a cicaimmal?

Figyelt kérdés

Van egy cicam,akinek nyaron szulettek kolykei es megtartottam az egyik kislanyt.De most,hogy nagyobb(6 honapos) az anyamacska megvaltozott(elkezdett harapni,karmolni,morog es veri a kicsit).

A valaszokat elore koszonom.


2012. jan. 11. 09:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Már megmondták az EGYETLEN jó megoldást, és az az ivartalanítás. Erre egyéb okokból is szükség van, nincsenek rá elfogadható okok amiért nem ivartalaníttatod. Vannak most tavasszal ivartalanítási akciók, járj utána, fele összegből is lehet hogy megcsinálják. Ha felelős állattartónak érzed magad akkor ez a kötelességed.
2012. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nem:) cica szaporulat. de nem szeretném hallgatni a kioktatást. Aki akarja ivartalanítsa a macskáját. Én egyetértek vele, látom az előnyeit, de ezt úgyse tudom elmagyarázni egy 70 éves embernek. Erről már sok vitát olvastam. Szerintem attól még felelős állattartó valaki hogy nem ivartalanítja minden állatát.
2012. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel vitatkoznom kell utolsó! A felelős állattartás alapköve az ivartalanítás, az okokat, érveket már annyiszor leírták hogy fölösleges még egyszer. Ha ezt az én 74 éves vidéki nagymamám átlátta és ivartalaníttatta és oltatta a macskáját, akkor mások is beláthatják.
2012. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát igen, de minden ember más, és mindenkinek más a véleménye erről. Engem kiröhögött a nagyapám, mikor megemlítettem hogy nem lenne ennyi baja a macsokkal ha ivartalaníttatná Virit. Azóta is megjegyzéseket tesz mikor játszom a macskával vagy a közelébe megyek, és nagyanyámmal együtt röhögnek. Hát kinek mi. Egyébként meg egészséges a cicus, meg a megtartott kiscicák is, most 16 éves, és semmi baja, pedig szerintem a papám egy könyvet se olvasott a felelős macskatartásról.
2012. ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Engem a tulajdon barátom (25 éves) röhögött ki és piszkált utána folyamatosan, mert mikor anno az öccse kapott egy szuka kutyát megkérdeztem, hogy lesz e ivartalanítva. Magával a kutyához való hozzáállásuk is az oka lett amiért végül nem működött a kapcsolatunk, mert az én elveimtől az ő családjának az elvei teljesen különböztek állattartás terén. Ha láttatok már teljesen alkalmatlan családot a kutyanevelésre... Nem az, hogy bántották vagy valami, hanem épp ellenkezőleg. Bepisilt a kiskutya és elkezdték vigasztalgatni és elé tették a vacsorát... A kiskutya egész nap sírt ha nem vele foglalkoztak, teljesen rászoktatták, és ha továbbra sem foglalkoztak vele, nagyobb hangon folytatta, mint akit nyúznak... bevált, mert újra rá figyeltek... Már 3 hónapos korára annyira idegesítő szokásai lettek a kölyöknek, hogy az hihetetlen... mondván hogy olyan kicsi még, őt még pátyolgatni és babusgatni kell... azóta nem tudom mi van a kutyával.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:

sajnos ha mindkét macskát meg akarod tartani, akkor muszáj rááldoznod azt a pénzt legalább az egyik (ideálisan mindkettő) ivartalanítására... vagy teljesen elkülöníted őket. de szerintem az utóbbi csak ideiglenes megoldásnak jó, amíg nem lesz pénzed ivartalaníttatni (ami tavasszal mellesleg sokkal olcsóbb, ha kicsit utánajársz, mint az év többi részében). az elkülönítés csak tüneti kezelés, az ivartalanítás az okot szüntetné meg. érted?

2012. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Igen,ertem.

Koszi,hogy irtal.

Es igen,mind a kettot meg szeretnem tartani,mert nagyon szeretem oket!En is gondoltam hogy kulonitsem el oket.

2012. ápr. 20. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!