Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor tüzel a perzsa cicám?

Mikor tüzel a perzsa cicám?

Figyelt kérdés
Most 6hónapos és azt szeretném,hogy nyárra legyenek kiscicái.De egy oldalon olvastam,hogy januarban fog,vagyis most.De én nem akarom,hogy tavaszi cicái legyenek.
2012. jan. 13. 09:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%

Hello, jövőbeli szaporító.

Mennyit akarsz majd kérni a kicsikért? És mit fogsz velük csinálni? Megtartod? Hogy ők is szüljenek?

Ilyen alap dologgal nem vagy tisztában, és máris pároztatni akarod? És mit fogsz csinálni, ha esetleg bepárzik (te azt úgysem fogod észre venni) és a vemhesség komplikációi miatt esetleg elpusztul?


Mellesleg a párzás nem a hónaptól függ, hanem a napfényes órák számától. Fél éves cicát még nagyon nem kéne pároztatni, egy éves koráig kölyöknek számít maga is. Tudtad? Ivartalanításra viszont már kész.


Amennyiben lepontozod a választ, vagy sértést írsz vissza, azzal magad minősíted, elég komolyan.

Szerintem gondold át szépen még egyszer, hogy minek tartasz te macskát.

2012. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%
majd márciusban fog, akkor jönnek este a kandúrok és kiabálják h máááárcius :D
2012. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
1. válaszoló:nem mondta,hogy fél éve korában szeretném párosítani és a kiscicának gazdit keresnék(köztük rokonok,barátok) és nem pénzért hanem ingyen adnám őket.
2012. jan. 13. 18:38
 4/36 A kérdező kommentje:

úgyancsak az első valaszolónak mondom,hogy azért kerdeztem,mert nem szeretném hogy kölyök korában legyenek kicsinyei és meg szerettem volna tudni,hogy vigyázzak rá,nehogy vemhes legyen.És nem ő az első cicám,hanem több más is szült elotte,eszreveszem ha vemhes.Nem vagyok tapasztalatlan és felelotlen gazdi.


A 2. valaszolónak köszönöm szépen a választ.

2012. jan. 13. 19:41
 5/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem januártól -márciustól már tüzelni fog...szerezz be egy jóképű perzsa kandúrt, ha pl. áprilisban tüzel, így lehetnek nyári cicák!

Előtte azért legyen megbeszélve a kandúr gazijával az tali, ha tüzel a cicád!

2012. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:)
2012. jan. 15. 15:35
 7/36 anonim ***** válasza:
20%

Istenem... Én nem értem az ilyen embereket, mint az első válaszoló...Nem értem hogy mért baj az ha valaki be szeretné pároztatni a macskáját. Jó nem fél évesen kéne bepároztatni de akkor is. Főleg úgy hogy a macska addig nem hagyja abba a tüzelést ameddig be nincs pároztatva, vagy esetleg ivartalanítva. Én személy szerint nem szeretem hogyha ivartalanítva van az állat, nem tartom fer-nek. Nekünk is van és pont tüzel, fiút keresünk hozzá. Mellesleg meg nem rossz az a pénz amit kapunk a kölykökért, végső esetben meg elajándékozzuk őket ismerősöknek. Én nem érzem magam ezért bűnösnek, mert bepároztatom a macskámat.

De ez az én véleményem, ahány ház annyi szokás.:)

Kérdésre válaszolva persze:

Észre fogod venni ha tüzel a cicád.:D A miénk pl nemis tudom hogy mondjam... ha vakarod a hátát elkezd toporzékolni, meg hempereg... Megváltozik a viselkedése szóval észre fogod venni..:)

2012. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval.. ha még csak fél éves a cicád akkor kölyökcidcának számít még és elég durva, hogy pároztatni akarod ennyi idősen.


Nekem is van egy perzsa cicám és gondos gazdi révén ivartalanítani is elvittem mikor még fiatalabb volt.


Mellesleg ha nincs törzskönyvezve a perzsád ill. akivel pároztatni szeretnéd akkor tényleg csak az ismerösöknek tudod adni, mivel ha valaki pénzt szán egy ilyen cicára az elvárja, hogy megbízható tenyésztőktől származik.


Jah és szükséges valamennyi félretett pénz is, mert ugye a kiscicákat el kell vinned állatorvoshoz is, meg Neked kell majd átszoktatni a száraz ételre is.. És minimum 2 honapos korukig Neked kell majd gondoskodnod róluk..

2012. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

En sem ertem az olyan embereket,de nem fel evesen akarom,hanem majd min. 1 evesen egy ugyanolyan fajtaju macskaval es szereto gazdit keresnek neki.

Amugy azert kerdeztem,hogy nehogy ne vegyem eszre es kiszokjon es majd kolykok szulessenek ilyen fiatalon.

Es koszonom szepen a valaszt:)

2012. febr. 14. 20:22
 10/36 A kérdező kommentje:

Az utolso valaszolonak:Tudom hogy az penzbe kerul es tudom hogy en kell szoktassam a kicsiket szaraz tapra stb.

Es nem minden embert erdekel hogy torzskonyves legyen a cicaja.

2012. febr. 14. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!