Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor tüzel a perzsa cicám?

Mikor tüzel a perzsa cicám?

Figyelt kérdés
Most 6hónapos és azt szeretném,hogy nyárra legyenek kiscicái.De egy oldalon olvastam,hogy januarban fog,vagyis most.De én nem akarom,hogy tavaszi cicái legyenek.
2012. jan. 13. 09:39
1 2 3 4
 11/36 anonim válasza:
hát kérdezd megy a macskát ! csak ő érzi ezeket ! :)
2012. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, nem is most akartad pároztatni. Akkor az első mondatod a kérdés magyarázatánál mégis mit takar? :)

Azzal azért legyél tisztában, hogy a perzsáknál nagyon kockázatos a szülés, gyakori a császározás. Én inkább nem tenném kockára a cicám életét. Gondold át ezt alaposan még, jó?

2012. márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

jo,koszonom a valaszt az utolso kettonek is :)

amugy arra gondoltam,hogy inkabb elhalasztom jovore

2012. márc. 3. 10:09
 14/36 A kérdező kommentje:
Most mar 8 honapos,julius 30-an szuletett.
2012. márc. 30. 14:01
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

+1 szaporító :(((( Ne pároztasd be!IVARTALANÍTÁS!

Gondolom tk nélküli a cicád.Vannak tesztjei(egészségügyi:fertőző,örökletes betegségekre)?Egy Tenyésztő nem attól Tenyésztő,hogy összerak 2 macskát..

Valaki írta,hogy ez milyen jó pénz :D Na annak üzenném,hogy jöjjön és fedezze a kiadásaimat és cserébe a bevételemet a cicákból viheti :DÉn jól járok mert kijövök nullára ő meg jó veszteséges lesz és elmegy majd a kedve ettől.Ezt nem a pénzért csináljuk ez szerelem!

2012. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

"Most 6hónapos és azt szeretném,hogy nyárra legyenek kiscicái."

na és ha már 8 hónapos?! még kölyök!! Ivartalanítsd, ahhoz pont elég idős!!

2012. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Ezt a kerdest mar regebb irtam,de most kiemeltem.

En akkor is szeretnek tole kolykoket ha ti ellenkeztek is.

Egy almot szeretnek es utana ivartalanitom.

Meg az allatorvosom is beleegyezett es nem orditotta le a fejem.

Ez elobb beszeltem vele es azt ajanlotta,hogy varjak jovo nyarra,mert julius 30-an szuletett es akkor tobb mint 1 eves lesz.

2012. márc. 30. 18:38
 18/36 anonim ***** válasza:
84%
Természetes,hogy az orvosodban nem volt annyi,hogy korrekt véleményt mondjon hisz ez neki plusz pénz..A hétvégén találkoztam egy nagyon aranyos hölggyel aki tőlem kért tanácsot mert a nősténye(perzsa)megölte a saját kölykeit..no comment..ezért van az,hogy egy laikusnak akinek minden macska szép nem kell tenyésztenie,ehhez is érteni kell mint mindenhez az életben!Honnan tudod,hogy alkalmas a macskád a tovább tenyésztésre?Attól,hogy van méhe és petefészke még nem biztos,hogy alkalmas!Utána nézhetnél még pár dolognak..
2012. ápr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy nem ellenezte az állatorvos! A perzsákat nagyon nehéz tenyészteni, mert rövid az orruk, nem megfelelő párosítás esetén alig kapnak levegőt majd a picik, és hordhatják az állatorvoshoz műteni, meg gyógyszerekért őket a leendő gazdik. A perzsa szembetegségre és allergiára is hajlamos lehet. Meg az is lehet, hogy a cicád császározni kell, és az szintén plusz pénz neki.


Szépen kérlek, tegyél le a tervedről, a cicád érdekében! Ha saját kiscicákat szeretnél, de nem akarsz kennelt alapítani, akkor is vegyél tenyésztőtől, törzskönyvvel egy perzsát, és majd lehet tőle almot lehozni a szűrései után, a tenyésztő kennelnevén, egy általa választott kandúrral, ami nagy eséllyel egészséges kiscicákat eredményez.

2012. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nem tudtok arrol lebeszelni hogy ne legyenek kolykei.

A szuleim is beleegyeztek es ok nem olyanok hogy mindenbe beleegyeznek.Nagyon kulonleges cica es utannaneztem hogy milyen a perzsa fajta.

Es nem szeretnek tenyeszteni csak 1 almot.

Amugy is csak jovore lesznek,mert most meg tul fiatal.

DE MIERT NEM A KERDESRE VALASZOLTOK?

en nem azert kertem hogy kommentaljatok hogy mit csinalok a cicammal.Ha valami baja lesz az az en dolgom.

A kerdesem az volt hogy mikor tuzel?

Erre a kerdesre kerek szepen valaszokat.

2012. ápr. 2. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!