Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A "nagymacska" bántja az új...

A "nagymacska" bántja az új kiscicát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sürgős segítséééég kéne!!!

A 6 hónapos kandúrom mellé hoztunk egy kiscicát, de a "nagy" brutálisan terrorban tartja a kicsit. A kicsi nem tesz semmi rosszat, de a nagy folyamatosan követi, letámadja, csapkodja. De tényleg szünetmentesen. Kezdek elfáradni. Csak hozzáértőktől vagy tapasztaltaktól várok választ. Tőlük viszont sürgős lenne !!!


2009. máj. 25. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy,hogy fogod a kicsit a kezedben, és odaviszed a nagyhoz. Közbe beszélsz neki. Nekem 5 cicám van. Jah, és kajálásnál úgyis megpróbálhatod,hogy a tányérokat egyre közelebb tolod egymáshoz, vagy kézből adsz nekik enni. Ezis beválhat.
2009. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A kandúrok általában(90%)bántják a kiscicát,"féltékenyek rá",úgy gondolják,h megsérti a magánterületüket:))van olyan,h meg is ölheti a kicsit.Bár nekem volt kivétel,ahol a kandúr szerette,játszott vele-de ez ritka.Kandúr mellé nem szabad cicát hozni,mert az esetek többségében bántja.Annyit tehetsz,ha ragaszkodsz a cicához,hha otthon vagy,akkor figyelj rá,h ne bántsa v ha elmész otthonról,zárd olyan helyre ahol nem tud hozzáférni a nagy,vmint ne etesd őket együtt,inkább külön-külön más helyen.
2009. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ősszel én is hoztam egy fiatal fiú cicát a házhoz, a kandúrunk mellé. A nagy macska persze nem nézte jó szemmel, folyamatosan ütötte a picit, hogy megmutassa, ez a ő területe. A kiscicát a házban tartottam körülbelül egy hónapig, aztán egyre többet engedtem ki az udvarra. Mostanra fordult a kocka, a pici üt oda a nagymacskának.:) Nem hinném, hogy a két kandúrunk valaha is összefog férni.
2009. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kiscica. Nem vagyok olyan nagy szakértő de nekem is volt így csak nekem a nagy kandúrom már 2 éves volt amikor egy pár hetes kislányt hoztunk mellé. Eleinte nekünk is ezt csinálta szerintem nem tudsz ezzel mit csinálni. Védi a helyét. Kb.1 hét volt mire abbahagyta és megszerette. Utána már egymáson aludtak nyalogatták szeretgették egymást. A kicsi már azt csinált vele amit akart a fülét tépte stb... A mienk nem bántotta komolyan csak ijesztgette. Csak azt tudod tenni, hogy vigyázol rá, amikor nem vagy otthon zárd külön őket. Ha meg otthon vagy engedd össze hagy szokják egymást. Idővel el fogja fogadni.
2009. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nekünk 4 cicánk van, mind kandúr (bár már 2 ivartalanított) amikor új kicsi került a házhoz a nagyobbak mindig fújtak rá, de egy idő után megszokták és egész jól elvannak együtt.
2009. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két fiú és 3 lány cicánk van(ivartalanítottak). 3éves volt a fiúnk, mikor egyik cica jött a másik után(találtak). A nagycica mosdatta őket,játszott velük,más cicától többször megvédte őket, és még mais megvédi. A te cicád ivartalanított?
2009. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ivartalanított. Már 6 órája ülök felettük, és óvom a kicsit, amit a nagy persze nem néz jó szemmel, de akkorákat rácsap, hogy nem tudok nem rászólni. Már kezd elfogyni a türelmem. Ilyesmire nem számítottam.
2009. máj. 25. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Azért az éjszakát ne tölsd ébren miattuk, egyszerűbb, ha külön szobába zárod őket. A hathónapos kandúr is kiscica még, megenni nem fogja tudni a kicsit. Nálunk is született 2 hónapja 6 kismacska, a kandúrunk (nem az ő kölykei) még a múlt héten is odacsapott, ha meglátta valamelyiket, ma meg már békésen ettek egymás mellett. Megszokja majd a nagy a kicsit, még játszótársak is lehetnek. Amúgy milyen nemű a pici? Praktikusabb egy kis nőstényt hozni második cicának, akkor hamarabb megbarátkoznak.
2009. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell félned, ez természetes. Idővel majd megszokja a kandúr a kicsit.
2009. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, türelemmel leszek. Külön légtérben alszanak, a nagymacskára pedíg ráparancsolok minden támadáskor. Nem szeretnénk megválni a kicsitől.
2009. máj. 26. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!