Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez? Lány cicámat (7...

Normális ez? Lány cicámat (7 éves) hétfőn ivartalaníttattuk. Aznap délután már jött- ment, este már dorombolt is. Azóta viszont szinte csak alszik.

Figyelt kérdés

Tegnap egész délután aludt, ennek ellenére éjjel csak egyszer kelt fel. Ma reggel se mászkált sokat, elvégezte a dolgát, evett és most megint pihen.

Egyébként dorombol, jó az étvágya,de azért aggódom.

Egyrészt örülök is, hogy frissen műtve nem rohangál annyit, de aggódom is. Egyébként nem látom, hogy a sebe fel lenne szakadva, v el lenne fertőződve!

Előre is köszönök minden választ!


2009. máj. 27. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen egy macskát már jobban megvisel egy műtét, mintha fél éves korában csináltátok volna. Kicsit elfáradt. Ne aggódj, ha jól eszik, ürít akkor nincs gond, csak neki hosszabb ideig tart a regenerálódás mint egy kicsinek.
2009. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Én is ebben bíztam :) De jó, ha hallom valakitől. Az orvost nem akartam felhívni, hogy ne nézzen hülyének.

Azért remélem, hogy hamar összeszedi magát és a varatszedés után nem sokkal élheti a megszokott életét.

Tényleg nagyon köszi a megnyugtató és gyors választ!

2009. máj. 27. 09:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pénteken műtötték a hétévesemet és szegényt nagyon megviselte. Vasárnap tért észhez rendesen, addig csak evett pár falatot és aludt tovább. Olyan volt a szeme, mintha nem is tudná hol van.:(

A tiéd abszolút normálisan viselkedik szerintem. Nagyon eltérő hogyan reagálnak. Lehet, hogy a műtét után kipattantak a szemei és ment amerre látott.:) Most meg kipiheni a fáradalmakat, hiszen nem lehet kellemes az altatás utóhatása, a hasfájás, sebhúzódás.:(

Egy másik cicám, ahogy kinyitotta a szemét, kiordította magát a dobozból és egész este fel-le rohantam utána a lakásban, mert úgy ment, mint a meszes. A frász kerülgetett, de nem lett semmi baja.

Megint másik pedig szabályosan sokkot kapott, napokig őrjöngött, megharapott, üvöltött, mint a sakál. Azt hittük elpusztul, de végül rendbe jött.

Úgyhogy a tiéd a lehető legjobban van.:) Jobbulást neki!

2009. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon szépen köszönöm!

Igen amikor hazaértünk az enyém is ki akart jönni a dobozból, hát kinyitottam az ajtót, esett kelt, szegény :( de minden erejével azon volt, hogy kint maradjon, én visszaraktam, nem akartam, hogy a bukdácsolástól, erőlködéstől valami baja legyen. 4-5 órával a műtét után kivettem, akkor sztem azt se tudta, hogy hol van, ment, nézelődött, a gallérjával mindennek neki ment. De kezdi azt is megszokni.

Nagyon köszönöm, te is nagyon megnyugtattál.

Aranyosak vagytok mindketten!

2009. máj. 27. 10:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális. A varratszedésig meg úgyis kell menni kontrollra, nem? Akkor megnézi a doki. Nekünk már elég rég volt mindkét cicánál, de úgy emlékszem vissza kellett menni másnap antibiotikum szurira + pár nap múlva megint, aztán 10 nap múlva varratszedés.
2009. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Gallért kapott szegény?:( Az enyémek azt nem viselik el, de nem is bántották soha a sebüket.

Az egyik próbálta kihuzigálni a cérnát, még aznap vettem neki egy gallért. Rátettem, tíz percig bírta, aztán elkezdett tombolni. Megmagyaráztam neki, hogy vagy nem nyúl a hasához, vagy a gallér marad. Láss csodát, rá se bagózott többet a sebére!:D:D Folyton figyeltem, amikor tudtam, de nem nyúlt hozzá. Tuti megértette, amit mondtam neki.:D

2009. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jaj nyugi nincs semmi baja szegénykének.

Másképp viselik a cicusok is, mint ahogy mi is. (Lásd például a császárral szülő nőket. Van aki azt mondja, hogy maga a rémálom hetekig mozogni is alig tudott, van aki meg azt mondja, hogy már másnap jobban elvolt, mint a simán szültek. :) )

Nekem négy cicám van, két fiú két lány.

Az egyik lány ugyanezt csinálta mint a tiéd, pár napig pihengetett, csak akkor mászkált, ha nagyon muszáj volt, de például a fotelba sem ment fel, csak megállt, ránk nézett és várta, hogy tegyük fel. :) A másik a műtét után nem sokkal már kelt fel és botladozva gyalogolt ki a toalettjére, másnap meg már úgy kellett elkapni, ki ne szökjön. Őt nem viselte meg egyáltalán. Még a fiúk is mások voltak. Közülük az egyik mikor felkelt folyton mászkált és közben egyfolytában pisilt, és nagyon nyűgös volt, de minden áron velünk akart lenni. A másik pedig egyáltalán nem pisilt össze-vissza (pedig már jó előre felkészültem mindenütt szétvágott kukazsákokra terített törölközővel, csak lefeküdt úgy, hogy a fenekét mutatta a világnak, vagy mászott ránk. (amennyire tudott) De reggelre lett csak a régi, pedig azért a fiúknak nem is olyan megterhelő. :)

2009. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja igen a gallér. Mi sem kaptunk, de nálunk pont úgy jöttek ki a műszakok, hogy valaki mindig otthon volt, és figyelt a cicusra. De nem is akarta piszkálni magát. Az elsőnél javasolták, hogy ha gallért nem is, valami szellőző anyagot tegyünk oda, nehogy piszkálja. Megpróbáltuk lazán körbe tekerni gézzel, de mikor rajta volt elszédült és elesett. Úgyhogy feladtuk. De egyik sem piszkálta. Ha tudtok figyelni rá, akkor ne adjátok rá a gallért, az szerintem jobban zavarja.
2009. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az enyém csak 1 éves, de a műtét után ( csütörtök) vasárnapig pihengetett, feküdt tőle szokatlan módon. Mára már 98%-ban a régi önmaga.

Nem is bántam, hisz friss sebbel az a legjobb ha pihennek. Ha eszik, iszik, és az alomba ürít, csillog a szeme, bundája biztosan nincs semmi gond!Majd csak figyeld meg napról- napra virgoncabb lesz.

Jobbulást! :-)

2009. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtatást mindenkinek! Nagyon aranyosak vagytok és látszik, hogy ti is imádjátok őket!

Hát nálunk ált. én vagyok itthon vele, de én tényleg nem merem levenni. Most egyébként épp a gallérját mosdatja a drágám, gondolom magát szeretné. :)

Ma már kétszer elvégezte a dolgát, eszik rendesen, dorombol, feljön az ágyra és jön utánam, így este. Délután nem voltam vele itthon,nem tudom mit csinált. Úgy féltettem, amíg távol voltam. Egyébként épp most pakoltam le az asztalról, mert már jött ide hozzám, pedig tudja, "Egy kislánynak az asztalon helye NINCS". Úgy imádom, olyan édes.

Nagyon köszi mindenkinek.

2009. máj. 27. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!