Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lehet vinni költözésnél?

Macskát lehet vinni költözésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőre fogok költözni csak elég előrelátó vagyok.

Van egy 5 éves cicám szobatiszta, de macskaajtón mászkál ki-be, szóval nem almot használunk, de ismeri az almot régebbről.

A barátomhoz költözök, ahol van 2 német juhász,abból az egyik elég mogorva szóval kint nem tudna mászkálni, meg félek, hogy elkóborolna. Mivel van egy kutyusom is (szobakutyus) aki nagy előszeretettel eszi meg a macskaalmot, ami nem a legjobb mert felszívja az alom a bélnedveit, szóval az alom se lenne a legjobb megoldás.

A lakásban persze mászkálhatna akárhova.

Nem tudom, hogy jó ötlet-e megfosztani a külvilágtól, mivel nem nagyon mehetne ki. Mi pedig most a Balaton parton lakunk, "horgászni" szokott halakat a balcsiból, sokat mászkálhat szóval arany élete van. Nem tudom, hogy számít, de ivartalanított nőstény cica:)

Jobb lenne ha itt hagynám anyuékkal?

Csak nagyon szeretem, és a kutyus is imád vele játszani:S

Mit csináljak?


2012. jan. 30. 09:56
1 2
 11/11 Orsikakaka válasza:

Nyugodtan viheted magaddal a cicust, én is vittem és nagyon élvezi a kertünket. Az egyetlen dolog amire figyelned kell, hogy kb 1-3 hónapig csak macskahámmal és pórázzal ismertesd meg vele a kertet, aztán vidd be a házba, adj neki kaját.Így tudja, hogy hova kell mennie enni, hol lakik. Ha úgy érzed, hogy már magabiztosan megy a kertben, vidd el egy kicsit a környékre, hogy vissza tudjon találni!Ezt is csak fokozatosan pl. napont 5 méterrel messzebb viszed, aztán meg megint hazaviszed, adsz neki kaját, stb.

Sok szerencsét! :)

2012. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!