Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még így is előfordulhat, hogy...

Még így is előfordulhat, hogy férges a macskám?

Figyelt kérdés
Nagyon félek ettől állandóan, mivel én régebben kutyától orsóféreggel fertőződtem (amit azóta se kezeltek ráadásul, de azóta sosem találtam több férget a székletemben), a húgom pedig az előző cicánktól fertőződött cérnagilisztával. A mostani cicánkat már 2-3 havonta féregtelenítem és pár napja kezdtem el Strongholddal is kezelni, azonban a két szomszédban van összesen 5 másik macska, amikkel a szomszédok, a gazdéik abszolút nem foglalkoznak, se féregtelenítés, se semmi (falun nem is szokás, a szüleim engem is leszóltak érte, hogy ez "luxus"). Nagyon idegesít, mivel a macskák folyamatosan egymás s*ggét nyalják, szószerint! A saját cicámat is láttam már, amint a másik, beteges macska végbélnyílását nyalogatta... Az én cicám sokszor bennvan a házban, felfekszik a kanapére, az ágyra, és hiába van féregtelenítve, a többi, ápolatlan macska miatt állandóan félnem kell, vajon én mikor fertőződöm meg ismét valami féreggel. Szerintetek, ha az enyém rendszeresen féregtelenítve van, mennyi esély van erre? A szőrén is be tudja hozni a petéket, nemde? Stronghold esetén lehetséges ez is?
2012. febr. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Valahogy muszáj tisztán tartaniuk magukat, így kénytelenek mindent nyelvvel csinálni. Ez nem valami "perverzió", ez teljesen normális. Az, hogy 2-3 havonta féregteleníted őt az dícséretes. Ne hallgass a szüleidre, a macskád és a te érdeked is, hogy megtedd, főleg ha a szomszéd miatt folyamatosan visszakapják a férgeket. Nálunk is ugyanez a helyzet. A mellettünk élő szomszédok sem foglalkoznak az állataikkal. Annyira gilisztás volt már a macskájuk, hogy csonttá fogyott, a végén már apukám vett nekik tablettát, és úgy kellett könyörögni a szomszédnak, hogy engedje beadni. Aztán persze jobban lett a cicus. Férgek egyébként mindannyiunkban élnek, nem csak más állatokban, és nem csak tőlük kaphatjuk el őket: [link]

De ha félsz és elmondod a háziorvosnak, hogy sok "kezeletlen" macska van a környéken, akkor biztosan ír fel neked gilisztahajtót. Ezt nem kell szégyellni, elég gyakori. Főleg kisgyerekeknél, akik sokat "nyálaznak" a kedvenceikkel, aztán később kiderül, hogy azért fáj a hasuk.

2012. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felírattam már a háziorvossal Vermoxot emiatt, de hát 6 szem közel 3000Ft és eléggé irritálja a bélrendszert, így azt sem lehet állandóan szedni... egyszerűen néha kikészít már a tudat, hogy a macskám állandóan behoz minden sz*rt, férgeket, bolhákat, hiába a rendszeres féregtelenítés és a Stronghold. Hétfőn cseppentettem be a Strongholddal, ma meg megint bolhát találtam benne!
2012. febr. 17. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor viszont egy megoldás van: nem engeded ki. Vagy az nem megoldható?
2012. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem engedem be, az könnyebben megoldható. Sajnos még a szüleimmel élek, ők nem engedik meg, hogy bent tartsam.
2012. febr. 17. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarlak megsérteni, de ez a félelem szerintem kicsit beteges lehet nálad. A macskát meg ezért nem kellene végleg elzárni a külvilágtól, nagyon szenvedne emiatt, mert már megszokta hogy kijárhat. Elég ha 3 havonta féregteleníted a cicát, neked nem kell mindig ilyen tablettákat enned. Rendszeres kézmosással lecsökkented az esélyt, hogy bevigyél valamit. Bolhák ellen próbálj meg esetleg egy jobb minőségű bolhanyakörvet. Talán egy ideig távol tartja őket.
2012. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A giliszták petéi a széklettel távoznak, és bizonyos fajok petéi a végbélnyílás környékén megtapadnak. Ezért van az, hogy a férges állat általában húzza a fenekét a földön, hiszen viszket neki, irritálja. Na most nyalással ez egyből bekerül a bélrendszerébe, valamint a tisztálkodás által a szőrére. Tök jó, hogy ilyen gyakran féregteleníted, de igazából mégis ott van a lehetőség.
2012. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rendszeres féregtelenítés még a benti cicáknak is ajánlott. Épp nemrég mondta az állatgyógyszertárban a nő. Volt nálam egy ismerős macskája két hétre, amíg távol volt. Akkor vettem neki, mert nagyon sovány volt. Gilisztás volt, már sokkal jobban néz ki. Azt mondta a nő, hogy véglegesen soha nem tudjuk kiirtani a férgeket, egyik állatból sem. A kiscicák is megkapják, mert az anyatejjel együtt átmennek a peték. De nem kell ennyire parázni ettől. Ha néhány havonta megcsinálod nekik, az elég. Nem kell túlaggódni. Nem lesz semmi bajod.
2012. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!