Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti vállalnátok így macskát?

Ti vállalnátok így macskát?

Figyelt kérdés

Nagyon sok cicám volt már, 5 éves korom óta szinte folyamatosan van macskám, nagyon szeretem őket.

A gondom, hogy egy cica se húzza tovább nálunk 1-2 évnél, vidéki kertes házban élek, tehát a macskáim legtöbbször kint vannak, mászkálnak, de ha itthon vagyunk, akkor bejöhetnek a házba is. A legtöbb cicám csak úgy eltűnt, egyszercsak nem jött haza, de tudok olyanról is, amit elütöttek.

Most lehetőségem lenne arra, hogy befogadjak egy himalájai perzsa cicát (3 hónapos), de egy ilyen macskát nem szívesen engednék ki a házból. Meg úgy egyébként is félek a macskatartástól, mert mindig, miután eltünik egy cicám, hónapok kellenek hozzá, hogy túljussak a dolgon.

Szóval félek az esetleges újabb fájdalomtól, de azt se tudom elképzelni, hogy egy macska az egész életét úgy élje le, hogy nem járta végig a szomszédságot, nem fedezte fel a legjobb búvóhelyeket stb.

Ti mit tennétek?


2012. febr. 21. 16:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha most míg fiatal pár hónapig otthon vagy vele az nagyon jó! Aztán meg ha otthon kell hagynod szerezz be neki olyan játékokat amikkel egyedül is el tud játszani. Amúgy meg, ha otthon vagy tapasztalni fogod, hogy egy cica a nap nagy részét átalussza, szóval majd hozzászokik, mikor vagy otthon és akkor lesz aktív, amúgy meg alszik. A cicák amúgy a szürkületi órákban a legaktívabbak, az enyém pl. 5.30 körül kel reggel akkor végzi a dolgát reggelizik meg hízeleg nekem, mellém fekszik az ágyban és dorombol. Napközben felkel párszor a több órás alvásból kinyújtóztatja magát eszik iszik, kiül az ablakba nézelődni, majd megint alszik, ha otthon vagyok hízeleg kicsit, fésülködünk, mert azt imádja... Estefelé aztán megint kicsit aktívabb, ilyenkor jöhet a játék a rohangálás a vacsi és megint az ALVÁS! :D Szerintem alszik vagy 20 órát naponta, de 18-at biztos.

Plusz amit még biztos értékelne az egy macskabútor az ablak előtt. Mi kertes házban lakunk és etetjük a madarakat ezt nagyon élvezi a Cicám, élő TV. :) De csak simán az utca is leköti. Úgyhogy ne aggódj, jól ellesz a cicád, mag nem vagy otthon, ha meg hazamész akkor elkényezteted, tudni fogja mikor jössz haza és már vár az ajtóban! :) Imádni valóak.

2012. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha bent tartod simán. Nem hiszem, hogy különösebben megviselné, ha 1-2 napra magára hagyjátok, csak legyen kirakva friss víz, meg eledel.
2012. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha ivartalanítod, akkor nem lesz olyan nagy kedve elcsavarogni. Érdekes mód, mert a mi cicáink soha nem mentek a kerten kívül. Nagy telek, haszonállatok is vannak, egerészni itt is tudtak. Amúgy a perzsa egy lusta "dög" nem fog elmenni nagyon messzire. Legjobban feküdni szeret.
2012. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A perzsa szobacica, őt nem viseli meg ha nem mehet ki a házból.
2012. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nekem is sok macskám eltűnt, de a mostani már rágóta meg van. Szerintem ivartalanítsátok, akkor nem fog elmenni.
2012. márc. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell a macskákat, akkor nem hajtja őket annyira a vérük.
2012. márc. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem attól,hogy a perzsa szobacica ki kéne engedni.Szerintem ha mondjuk macskapórázon egy pár órára mindennap ki viszedd az nem ártana neki.Elvégre ő is egy macska.Neki az elég felfedezés lenne.Tovább nem kell vinni a kertnél.
2012. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nekem volt csak lakásban tartott cicám, találtam pici korában. és nagyon vidám cica volt, mivel nem igen emlékezett rá milyen volt kinn nem is hiányzott neki. annyi árva cica van, fogadj egyet örökbe, biztos sokkal boldogabb élete lesz mintha éhen szomjan halna vagy egy menhelyen élné le aaz életét
2012. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!