Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 13 éves sziámi cicám,...

Van egy 13 éves sziámi cicám, aki eddig lakásban élt, de kertes házba költöztünk, tavasztól szeretném kiszoktatni úgy, hogy kint egyen/igyon, WC dolgait is kint végezze el. Hogyan tudom ezt megtenni a számára legelviselhetőbben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szívtelen, de most babavállalásra készülünk, így nem maradhat bent, ráadásul van már kert is, ahol el tudna lenni szépen. Ugyanúgy gondoskodnék persze róla, csak nem lenne bent, és nem aludna velünk.

2012. márc. 2. 11:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet ártasz azzal, ha kiengeded, hogy ott összeszedhessen mindem jöttment macskától mindenféle kórt, parazitát, fertőzést. Ha megszületik a baba, akkor meg menhelyre adjátok, vagy mi lesz? Már alig van hátra pár éve szegénynek, mért akarod megkeseríteni, vagy neadjisten megrövidíteni neki?
2012. márc. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%
a lényeg, hogy mikro költöztök egy hetet minimum tartsd benn, hogy addig szokja a helyet.A mi cicánk is megsozkta, mostmár kijár wc-zni ami nagy segítség, nem kell midnig pucolni, de azért a macska wc benn van ha mégis éjsxaka rájönne. Visoznt azt nem bizti h értékelné a cica ha bentiként nőtt fel és ugye már idős, hogy teljesen kintivé váljon. az enyém kimegy mikro kedve tartja aztán visszajön. éjjel benn alszik, de reggel mihelyt felébredt, kikérőzik...de nagyon élvezi a kinnlétet, kivéve a nagy fagyokban, akkor csak pisilt és szaladt is vissza.
2012. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

8-as vagyok, szeretném megkérdezni, hogy ki pontozott le és miért?

Szerintem hasznos választ adtam, más szemszögből nézve a problémát, és mivel egész életemben kertes házban laktam és a környéken vagy 10 macska van, nekem is mindig volt macskám, ismerem az esetlegesen felmerülő problémákat...

2012. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rossz ötlet. Azt sem tudja szerencsétlen, hogy reagáljon egy idegen kutyára. Gondold el, hogy átmászik a szomszédba, már javában a kert felénél tart és nekiront a kutya, szerintem szerencsétlen macska sokkot kapna, és még az sem jutna eszébe hogy elfusson. A mi sziámink 9 hónapos, néha kiviszem, nem tud fára mászni, csak bambán néz fel rá, hogy hogy ment oda fel a másik macskánk :)
2012. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsát, véleményét, tapasztalat megosztását, hasznosak voltak, profitáltam belőle!

Lezárásképen még annyit írnék,hogy valahogy meg fogom úgy oldani, hogy mindenkinek jó legyen,s mivel felelős, szerető macska tartónak tartom magam, nem fogok kiszúrni az imádott cicámmal, de saját magammal és a párommal sem.

2012. márc. 5. 09:55
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit értesz azon hogy magaddal vagy a pároddal sem fogsz kiszúrni, de ha a lakásban marad a macska az nem lesz kiszúrás nektek. Rengetegen írták hogy semmi bajotok nem lesz tőle, akkor? Nekem gyanús hogy van emögött más is, amiért ki akarjátok tenni a macskát. Pl. hogy már nincs kedvetek foglalkozni vele ha jön a gyerek, eddig jó volt de már "lejárt az ideje".
2012. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A 13/13-nak szól:

Szó sincs arról, hogy lejárt az ideje. Ha valaki 13 évig gondját viseli a szeretett állatkájának, akkor az nem csinál ilyet, ahogy én sem, ha 5 gyereke van, akkor sem! A feltételezés rosszindulatú, de mindegy is. Véleményekre és tapasztalatokra voltam kíváncsi, nem gonosz feltételezésekre; én tudom mit miért akarok tenni, és szeretem a cicámat. Ezzel valóban lezártam a témát.

2012. márc. 5. 14:28
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz indulatból írtam, csak az okokat kerestem hogy miért jutnál egy ilyen döntésre mikor sokan leírtuk hogy a félelmeid alaptalanok.
2012. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Az esély rá, hogy macskától kapd el a toxoplazmózist, gyakorlatilag a nullával egyenlő. Hogy miért is? Mert igaz ugyan, hogy ez a parazita csak a macskafélék emésztőrendszerében tud szaporodni (ezért varrja mindenki szerencsétlen macskák nyakába a fertőzéseket), de a fertőzött macska is mindösszesen 10 napig üríti a tojásokat közvetlenül a fertőzés után, aztán soha többé.... Tetézve azzal, hogy a frissen ürített tojások még nem is fertőző képesek, pár napos érésen kell átesniük... Akár hiszitek, akár nem, a fertőzés leggyakoribb forrása a nem kellően hőkezelt hús, valamint a mosatlan zölség-gyümölcs. Ahogyan a a Cornell Egyetem Macskaegészségügyi Központját vezető James Richards szakértő fogalmazott:


"Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."


Itt két nagyon jó írás ezzel kapcsolatban:


[link]

[link]

2012. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A 19/19-es válaszadónak is köszönöm a linkeket és a leírást !!!
2012. márc. 6. 08:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!