Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 13 éves sziámi cicám,...

Van egy 13 éves sziámi cicám, aki eddig lakásban élt, de kertes házba költöztünk, tavasztól szeretném kiszoktatni úgy, hogy kint egyen/igyon, WC dolgait is kint végezze el. Hogyan tudom ezt megtenni a számára legelviselhetőbben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szívtelen, de most babavállalásra készülünk, így nem maradhat bent, ráadásul van már kert is, ahol el tudna lenni szépen. Ugyanúgy gondoskodnék persze róla, csak nem lenne bent, és nem aludna velünk.

2012. márc. 2. 11:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznek hozzá, igaz kicsit megkésve.. hogy azzal többet ártasz magatoknak ha ki-be járós lesz a cica, lesz lehetősége akármilyen bacit összeszedni kint a nagyvilágban, amitől akár szépen megbetegszik, gondolom mivel fajtiszta cicád van tisztába vagy a macskabetegségekkel is a sok oltatlan macska közé biztos ki nem engedném az enyémet! Imádom a cicámat, meg sem fordulna a fejemben, hogy a baba miatt kizárjam az életemből, szerinted milyen depresszióba esne, te milyenbe esnél ha a helyébe lennél? hogy esne ha hirtelen ki lennél rekesztve az eddig jól megszokott életedből a családból akit szeretsz? a cicád helyébe világgá mennék :( és keresnék valakit aki befogad és igazán szeret. Amíg kicsit a babád addig abba a szobába ne engedd be a cicát, felügyelettel persze megmutathatod neki, kell is, hogy tudja van egy új családtag, de a babának cicázni majd csak akkor kell mikor érdeklődik iránta. Semmi szükség, hogy még a széltől is óvd, azzal csak ártatsz. Úgy erősödik meg az immunrendszere ha minél több dologgal találkozik. A cicának meg vegyetek egy nagyobb wc-t lehet azért lép bele, mert nem fér el benne kényelmesen. Ha ez sem válna be, akkor ha eddig is meg tudtátok törölni a lábát, eztán is menni fog. És kérlek gondold magad a helyébe!
2012. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Vajon mi lett szegény cicával? Micsoda marhaság azt hinni, hogy cica -aki rendben van tartva, gondozva, állatorvos rendszeresen látja, oltja- bármiféle bajt okozhat egy kisbabának!

A kölök már három éves lehet, de a cica megérte e a 16-ot?

Utálom az ilyen embereket!

2015. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én a kérdés kiírásakor még nem voltam ide beregisztrálva, de jó tudni, hogy akkor is voltak idióták!!

"Nem vagyok szívtelen", de az vagy, meg tudatlan, meg gonosz. Ki az, aki a 13 éves szobamacskáját kib@ssza az udvarra, aki nem tudja megvédeni magát sem a többi macskától, sem a kutyáktól, sem az autóktól, mert nem tudja, hogy kell. Szegény cica tuti hogy már nem él. Remélem, a gyereknek úgy mesélsz róla, hogy volt egy szép cicád, akit őmiatta vágtál gallyra.

MI lett a macska végzete: patkányméreg? kutyatámadás? elgázolták?


Majd ha öreg leszel, és a gyerekednek már a terhére leszel, és rád se fog nyitni, vagy csak behajint egy nyugdíjasotthonba jó esetben, jusson eszedbe a macskád!

2019. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ja, ha a kakis lábaival felmegy a kanapéra mondjuk nem tudom, hogy jut be a szervezetedbe, de amúgy mondvacsinált fontoskodás az egész, mert SEMMI bajod nem lenne tőle, se neked, se a gyereknek, se terhesen, se utána. szerencsétlen
2019. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
annyira de annyira belevernék egyet a fejedbe egy szögesbottal kedves kérdező
2019. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Oh szerencsétlen cica! Már régi a story, az, hogy mi lett a sorsa, nincs jó tapasztalatom. Olvasom ezeket a magyar hozzászólókat, és szomorú vagyok. Jön a gyerek, a macsekot,aki idős, életében jó volt, már nem kell, Más országokban a cicák a pólyás baba kiságyában alszanak vele együtt. Vagy: beteg a cicám, az orvos sokban kerül!Nincs a közelben állatorvos, nem tudom, hova vinni! Állatszeretó nép a magyar!Szegény elpusztult, holnap lesz másik!!Kivánom, hogy vénségetekre titeket is dobjanak ki meghalni!
2023. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!